Anasayfa / Aksesuar / 2019 Kendin Yap Yaratıcı Paravan Fikirleri

2019 Kendin Yap Yaratıcı Paravan Fikirleri

Dekorasyonda kullanışlı alanlar yaratmak veya dekoratif olarak kullanabileceğiniz 2019 Kendin Yap Yaratıcı Paravan Fikirleri, biraz el becerisi, hayal gücü ve çok farklı malzemeler kullanılarak yapılıyor. Yaratıcı Paravan Fikirleri arasında öyle basit malzemelerden yapılmış modeller var ki görünce sizde hemen güzel bir paravan yapmak isteyeceksiniz.

2019 Kendin Yap Yaratıcı Paravan Fikirleri

Tabi ki her işin bir de zor tarafı vardır, paravan yapmak için de ince çıtalardan veya ahşap parçalarından en az üç adet istediğiniz ölçülerde çerçeveye ihtiyaç var. Bu tarz bir çerçeve yapmak biraz el becerisi ve ustalık isteyen bir iştir. Kendiniz yapamıyorsanız işi bilenlerden yardım alabilirsiniz, tabi bir de bu parçaları ufak menteşeler ile açılır, kapanır olarak yapmanız lazım. Bu aşamadan sonrası ise son derece eğlenceli ve zevkli bir uğraş olacaktır. Bunun için çok farklı dekoratif fikirler bizleri bekliyor. İpleri kullanarak, led aydınlatmaları, kuru ağaç dallarını, bambu çubuklarını veya kağıt kaplamak, kumaş kaplamak gibi daha bir çok seçeneğiniz olacak.

Sizler için seçtiğimiz örnek görsellerde bir çok farklı ve güzel yaratıcı paravan çalışmaları bulunuyor. İnceleyerek eliniz hangisine yatkınsa veya hangi çalışmayı beğendiyseniz o görselden ilham alabilirsiniz. Halat ipler kullanılarak hem çok dekoratif hem de çok kolay paravan yapabilirsiniz. Bunun için ipi doğru aralıklarla çerçeveye gerdirip, ahşaba tutkal veya cam çiviler ile halat ipi sabitlemeniz gerekiyor. Kağıt veya kumaş kaplamak için de ince cam çivilerini ve tutkalı bir arada kullanmanızı öneririz. Bir çok örnekte ise bambu çubukları ve benzer dallar stand üzerine monte edilerek çok daha şık paravan fikirleri bulunuyor.

Bu dekoratif paravanları bazen sadece güzel göründüğü için, bazen mahremiyet sağlamak için, bazen de görünmesini istemediğiniz alanları kapatmak için kullanabilirsiniz. İncelemenizi önereceğimiz içinde çok farklı modellerin de bulunduğu 2018 Dekoratif Paravan Modelleri Ve Fiyatları konumuz eminiz sizlere ilham veren farklı öneriler sunacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Sürgülü Kapı Modelleri

Bir önceki yazımız olan En Beğenilen 2019 Eski Kapı Geri Dönüşüm Fikirleri başlıklı makalemizde En Beğenilen 2019 Eski Kapı Geri Dönüşüm Fikirleri ve eski kapı geri dönüşüm fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla