Anasayfa / Dekorasyon / Yaratıcı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yaratıcı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen iç mimarlık firmaları olabiliyor. Bu mimarlık ofisleri hem maddi olarak zorlarken aynı zamanda büyük çapta ürün katalogu sağlamaktadır. Fakat bunun yanı sıra evde kendinizin yapabileceği birçok yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri de vardır. Hem maddi hem de zaman geçirmek adına rahatlıkla her bayanın yapabileceği bu fikirler her ev hanımın gözdesi olmaya başlamıştır.

Eskiye Dönüş Görünüyor

Günümüz teknolojisini düşündüğünüzde en fazla özlenen şey şüphesiz ki anneanne evlerinde ki o mistik ev şeklidir. Artık günümüz anneleri kendi yaptıkları ürünler ile evlerini hem şık hem de zarif haline getiriyor. Dışarıdan alınacak ürünler ile kıyasladığınızda maddi manevi olarak hoş duracak bu ürünlerden bazılarını piyasada bulmak mümkün bile değil. Bu da yapılan eşyanın size özel olduğu anlamına gelmektedir. Evinizin atmosferini milyarlar harcayarak değiştirmek yerine birazcık yaratıcılık ile her ortamda harikalar yaratabilirsiniz.

Ufak Maliyetler İle Harika Çözümler

Genellikle eski eşyaların tekrar revize edilmesi ile sağlanan dekorasyonlarda en çok ön plana çıkanlar kesinlikle ahşap işleri. Her türlü tahta ve ağacın kullanıldığı bu işte sonucu gören ev hanımlarının daha çok şevklendiği kesin. Özellikle seçilen ürüne bağlı olarak 100 TL ve altı meblağlar ile bir çok işi aynı anda bitirmeniz mümkün.

Ahşap En Çok Tercih Edilen Ürün

Moda olan şu sıralar eski manav kasaları dikey ya da yatay olarak kullanıp kitaplık veya depolama alanı yapmak mümkün oluyor. Çeşitli renklere boyanarak eve şekilde verilebilirsiniz. Eskitme yaparak daha da hoş bir hava vermeniz mümkün. Kasaları satın alabilir ya da bazı depolarda da bulabilirsiniz. Bunun dışında birkaç ahşap parçaları birbirlerine değişik şekillerde çakarak ta duvarları süsleyebilirsiniz. Boyutunu ve şeklini kendiniz belirleyebilir istediğiniz renk ile işinizi boyayabilirsiniz. Yapacağınız bu ahşap panolara ister çiçek ister kitaplarınızı koyarak kullanabilirsiniz.

Eski Ürünler Farklı Projelerde

Eskimiş ve artık atılmaya yüz tutmuş bazı ürünler olabilir. Kazak, kullanılmayan ipler, aynalar, tenis raketleri, çizmeler vb gibi. Bu ürünleri en iyi değerlendirmek için çeşitli fikirlerde var elbet. Örgü iplerini şişler yardımı ile örebilir ve büyük şal haline getirebilirsiniz, ayrıca dev örgü iplerini kollarınız yardımıyla dilediğiniz ebatta koltuk üstü için veya kendiniz için battaniye olarak örmeniz mümkün.

Ayrıca bu ipleri avizelerde de rahatlıkla şekil vermek için kullanabilir evin atmosferine renk katabilirsiniz. Kullanmadığınız kazaklarınızı da aynı şekilde pratik çözümle yeniden kullanabilirsiniz. Kazaklarınızın desenlerini ortaya alacak şekilde içine yeteri kadar elyafla doldurabilir, alt ve kol kısımlarından dikip kesebilirsiniz. Puf haline gelen eski kazağınız artık hem dekorasyon hem de kullanım eşyası olarak karşınıza çıkabiliyor. En kolay yapılan dekorasyon ürünü olan pufları sadece kazak değil aynı zamanda her türlü tişört ve kot ile de yapabilirsiniz.

Büyük Projeler

Yapacağınız iş sandığınız kadar kolay olmayabilir. Uzun süren ve aynı zamanda devasal boyutlardaki eşyalar ile çalışacaksanız mutlaka boş bir oda içerisinde işinizi tamamlamanız size zaman kazandıracaktır. Dev paletlerden yapılacak yataklar da bu işlerden biri.

Ortalama yatak boyutuna göre 15 ile 20 arasında palet ile yapılan bu yataklar odanın imajını hemen değiştiren cinsten. Paletler üst üste 2şerli şekilde sıralanır aynı şekilde boyu ve eni ayarlanır. Birbirlerine monte edilen paletlerin en başına dik olacak şekilde 4 adet palet yatak başlığı olarak monte edilir. Üstüne koyacağınız yataktan önce zevkinize bağlı olacak şekilde iç kısımlara ışıklar koyarak ve ya istenilen renge boyanarak da kullanmak mümkündür.

Balkon fikirleri

Özellikle yaz aylarında sıkça vakit geçirdiğimiz balkonların boş halinden çok aynı evinizin içindeki sıcaklığı dışarı yansıtarak hoş bir hale getirebilirsiniz. Yine alacağınız paletlerle yapacağınız minderleri köşeye dizecek şekilde hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.  Bunun dışında duvarlar için yapılacak ahşap panolar veya balkonun büyüklüğüne göre koyulacak sandıklar da ortama mistik bir hava verecektir.

Kendinize Güvenin

Hiç yapamam diyenlerin bile rahatlıkla yapabildiği yaratıcı ev dekorasyon fikirleri aslında hem sizim he de aileniz için hoş dönüşümlerin olduğu bir iş. Her yaştan herkesin yapabileceği bu fikirlere açık olmanız yeterli.

Cevapla