Anasayfa / Kendin Yap / Göz Alıcı Örneklerle Üç Boyutlu Nakış Sanatı

Göz Alıcı Örneklerle Üç Boyutlu Nakış Sanatı

Son yıllarda dekorasyon ve moda alanında nakış detayların ilgi gördüğünü düşünerek Göz Alıcı Örneklerle Üç Boyutlu Nakış Sanatı ve ne şekilde yapıldıklarını en güzel görseller eşliğin de anlatmaya çalışacağım. Üç boyutlu nakış sanatı diğer bütün nakış teknikleri ile her ne kadar benzerlik taşısa da çok daha canlı ve hareketli bir görüntüye sahiptir.

Göz Alıcı Örneklerle Üç Boyutlu Nakış Sanatı

İlk olarak sizlerinde çok ilgisini çektiğini düşündüğüm model ve sanatçı Sheena Liam’ın oldukça ilgi gören muhteşem çalışmaların dan söz etmek istiyorum. Nakış kasnağı üzerine üç boyut efekti kazandırarak işlediği resimler ile özellikle duvar dekorasyonlarına muhteşem bir aksesuar kazandırdığını da söylemeliyiz. Kasnağa gerilen kumaş üzerine çizilen resme hareket katacak uzantı ve kabartmalar ile desenler boyut kazandırılarak ön plana çıkmaktadır. Üç boyutlu nakış sanatı sadece iplik ve iğne ile farklı teknikler kullanılarak yapılıyor. Ancak benzer nakış çalışmaların da figürleri nakış teli ve benzeri aparatlar ile belirgin hale getirerek nakışa dahil edildiği de görülüyor.

Stumpwork nakışı tekniğinde ipler, danteller ve benzeri detaylar da kullanılarak üç boyutlu çalışmalar ortaya çıkarılabilir. Çocuk ve bebek odaları için üç boyutlu nakış sanatı ile son derece güzel yastık ve kırlent süslemeleri gibi duvar panoları da yapılıyor. Örneğin sevimli bir kız çocuğu işleyerek eteğini veya şapkasını tüller ve danteller ekleyerek boyut kazandırabilirsiniz. Sheena Liam çalışmalarında çizip işlediği kız figürlerin de saçlar ile boyut kazandırmış. Sizler de nakış işlemeleriniz de çiçekleri, kelebek ve kuş gibi figürleri kasnağın dışına çıkararak boyut kazandırabilirsiniz. Sizler için birbirinden güzel ve farklı üç boyutlu nakış sanatı örneklerini seçerek derledim.

El işi sevenler için incelemenizi önereceğim Dekoratif (Dreamcatcher) Düş Kapanı Modelleri konumuza da bir göz atabilirsiniz . Farklı örnekler seçmemin nedeni ise sizler de yaratıcılığınızı kullanarak çok daha farklı ve eşsiz çalışmalar yapmanız içindir. Üç boyutlu nakış sanatı örneklerini inceleyerek kendi hayal gücünüzü de kullanarak eşi ve benzeri olmayan çalışmalar yapacağınıza eminim, şimdiden sizlere kolay gelsin diyorum bir başka el işi çalışmasın da görüşmek üzere hoşçakalın.

Bu yazımızada göz atınız:  2019 Kendin Yap Yaratıcı Paravan Fikirleri
Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı başlıklı makalemizde Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı ve kilden aksesuar yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

cam kavanoz dekoratif mumluk kavanoz yenileme calismasi 2019

Geri Dönüşüm Kavanoz Yenileme Çalışmaları 2019

Bir çok farklı süsleme teknikleri ile yeniden kullanım imkanı kazanandırılan Geri Dönüşüm Kavanoz ...

DMCA.com Protection Status