Anasayfa / Dekorasyon / Tv Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tv Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tv ünitesi seçerken öncelikle salonun büyüklüğü ve mevcut mobilya tarzı göz önünde bulundurulmalıdır. Salonunuzu yada diğer mobilyaları küçük göstermeyecek ebatlarda olmalıdır. Büyük bir salonda küçücük bir TV ünitesi TV ye odaklanmanızı zorlaştıracak hatta mobilya uyumunuzu dahi bozacaktır.
TV ünitesi seçerken kullanacağımız duvar iyi belirlenmeli, direkt ışık alan bir duvar TV de ışık yansımalarına neden olacağından tercih edilmemeli. TV tüm koltuklardan rahatça izlenebilecek bir alanda olmalı.

Tv Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tv ünitesi alırken nelere dikkat edilmeli

Tv ünitesi alırken nelere dikkat edilmeli

Genel anlamda mobilya tarzınız TV ünitesinin boyutlarını belirleyecektir bazen tüm duvarı kaplaması uygunken, bazen belirli bir ölçüye sahip olması uygun olabilir.
TV ünitenizin arkasındaki duvarı koyu renkler ile diğer duvarlardan farklı olacak şekilde boyarsanız ya da taş döşeme, duvar kağıdı kaplama yaparsanız TV’nizin boyutuna uygun bir ünite şık duracaktır. Eğer salon tek renkse TV’nizden daha büyük konsol olarak ta kullanabileceğiniz duvarı kaplayan üniteler tercih edebilirsiniz.

TV ünitesi alırken birde fonksiyonlarına dikkat etmek gerekli çünkü reciver, hoparlör, DVD player gibi TV izlerken kullanacağımız aparatların hepsini barındırmalıdır. Kablo bağlantılarını göstermeyecek tarzda bir fonksiyona sahip olmalı. TV dergilerinizi veya DVD, VCD gibi kullanacağımız küçük materyalleri koyabileceğimiz raf veya dolaplara sahip olmalı.
TV ünitenizin rengi mobilyalarınız ile uyumlu olmalı eğer farklı bir ton seçerseniz odanızın ortasında oraya ait değilmiş havası veren ve sizi de görsel olarak rahatsız eden bir mobilyanız olacaktır.

Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlham Kaynağı 15 Eklektik Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazımızada göz atınız:  2018 Pantone Ultra Violet Mor İle Dekorasyon Önerileri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

Ev Dekorasyon Örnekleri

Kullandığınız koltuk takımı klasik ise ve sıkılmaya başladıysanız hemen değiştirin. 2019 yılında ...

DMCA.com Protection Status