Anasayfa / Salon / Salona Şıklık Katacak Yeni Dekorasyon Önerileri

Salona Şıklık Katacak Yeni Dekorasyon Önerileri

Çocukluğumuzun konuk gelmediği sürece girilmeyen salonlarını bundan sonra geride bıraktık. Şimdilerde salonlar da tıpkı oturma odaları gibi defalarca kez yaşanan bölümlerden bir tanesi durumuna geldi. Ancak dekorasyonda en fazla özenilen oda olma özelliğini hiç yitirmedi.

Farklı salon dekorasyon fikirleri ile bu kısmı hem kendimiz için hatta misafirlerimiz için konforlu ve abiye duruma getirmeye çalışıyoruz. Peki, daha çok ne yapabiliriz? Bazı durumlarda ufak tek ayrıntı dahi devasa tek değişiklik yaratabiliyor. Bu nedenle abiye tek salon için daima dekorasyon trendlerini takip edebilmek, esin veren örnekleri incelemek ve kuşkusuz devrimlere açık olmak gerekmektedir.

Dekorasyonda değişik fikirleri tecrübe etmek sizin de hoşunuza gidebilir. Gelin salonunuzda uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerine beraber göz atalım: Size göre en iyi koltuk takımına veyahut en güzel mobilyalara sahip olmuş olabilirsiniz. Ancak onları kullanarak şıklık yaratabilmeniz için ayrıntıya inmeniz lazım olur. Salonunuzu henüz abiye ve kullanımı kolay duruma getirebilmenize olanak verecek detaylardan bazıları:

Gümüş Tek Koleksiyona Yer Verin

Göz alıcı süs eşyalarını seviyorsanız, gümüş aksesuarlar kesinlikle hoşunuza gidecektir. Altın ayrıntılar geçmişte kaldı. Artık çağdaş hanelerde gümüş ve bronz aksesuarları görmeye başladık. Salonunuzun tek duvarında gümüş tepsi koleksiyonuna yer açmak iyi tek düşünce olabilir.

Kulağa düşündüğünüz kadar hoş gelmiyor mu? Öyleyse tecrübe edinin ve neticelerini görün. Özellikle mavi tek duvara sahipseniz, gümüş ve mavinin uyumuna hayran olacağınıza eminiz.

Gerçek Çiçekleri Kullanın

Canlı çiçekler her vakit ortamın enerjisini yükseltiyor ve hem kokusu hatta görüntüsü ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Öyleyse hanenizde sebep daha fazla realite çiçek yer almıyor? Tek saksı çiçeği beklediğiniz tesiri göstermeyebilir, fakat ortanca çiçekleri salonunuza defa yakışacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Gri Salon Dekorasyonları İçin Muhteşem Öneriler

Büyük ve abiye manzarası, odanın her konumunu sarmayı muvaffak olan büyüleyici kokusu ve başka çiçeklere göre henüz metanetli olması ile eşi benzeri olmayan tek tercih. Uzun ve hoş ayrıntılara sahip cam tek vazoya birkaç mavi ortanca çiçeğini yerleştirin, salonda ideal yerde konumlandırın. Sonrasında arkanıza yaslanın ve anın keyfini çıkarın.

Nötr Koltuklarda Baskılı Minderler

Son dönemde nötr renklere sahip koltuklar defa çok seçenek edilmeye başlandı. Her ne kadar sadelikleri hoşumuza gidiyor olsa da tek şeklinde onları hareketlendirmemiz gerekmektedir. Salon için bu hususta baskılı minderler iyi tek düşünce olabilir. Flemens Koltuk Takımı gibi nötr renklere sahip tek koltuk kullandığınızda zebra deseni baskıya sahip minderler kullanmayı seçenek edebilirsiniz.

Kendi zevklerinize makul olarak geliştirilmiş kırlent bulmanız bundan sonra defa da zor değil. Hayal ettiğiniz görüntüyü elde etmek için kırlentleri kendiniz de yapabilirsiniz. Bu hususta internette birden fazla ‘kendin yap’ teklifi bulabileceğinize eminiz. Desenli tek halı seçenek edin. Artık halılar eskisi gibi hayat alanlarımızın her konumunu kaplamıyor.

Duvar diplerine kadar halıyla kaplanan alanlarda değil, aksesuar olarak ufak halıların kullanıldığı alanlarda yaşıyoruz. Bir aksesuar olarak halıların dikkat çekici olması gerekmektedir. Bu nedenle desenli seçenekleri seçenek faktörüz henüz abiye olacaktır. Düz, tek renk ve desensiz halılar ortamda kaybolur ve dekorasyon için tek katkısı yer almaz. Özellikle geometrik desenlerin yer aldığı ve minimum iki renkten meydana gelen halı seçeneklerine göz atmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Salon Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri başlıklı makalemizde 2019 salon tasarımları, Salon Dekorasyonu Fikirleri ve Salon Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla