Anasayfa / Dekorasyon / Ray Dolaplar ile Daha Modern ve Kullanışlı Yaşam Alanları

Ray Dolaplar ile Daha Modern ve Kullanışlı Yaşam Alanları

Yaşam alanlarını dekore ederken görsel kalitesi kadar kullanılabilir olmasına dikkat etmek gerekir. Bu noktada evinizi dekore ederken seçimlerinizi fonksiyonel ve yenilikçi tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. Son yıllarda bir hayli ilgi gören ve popülerleşmeye başlayan ray dolap sistemleri buna en güzel örneklerden bir tanesi. Raylı dolaplar hem modern görünümleri hemde işlevsel özellikleri ile yaşam alanlarına hem görsel yönden, hemden kullanım açısından değer kazandıran tasarımlardır.

Bugün yazımızda raylı dolap sistemlerini merak edenler için detaylı bir anlatıma yer veriyoruz. Neden ray dolap sistemleri kullanmalı, Ray dolap seçerken nelere dikkat edilmeli, ve özel raylı dolap yaptırırken nelere dikkat edilmeli gibi başlıkları detayları inceleyebilirsiniz.

Neden Raylı dolaplar tercih edilmeli?

Bu soruya pek çok yanıt verebilir, fakat en başta yaşam alanınızı kişisel zevklerinize ve ihtiyaçlarına göre şekillendirmek için ray dolap modelleri tercih edebilirsiniz. Bu açıdan sıradan dolap tasarımları hem depolama açısından yetersiz kalabilir, hemde mekanın hareket alanını olumsuz şekilde etkileyebilir. Raylı dolaplar ise odanın hem depolama ihtiyaçlarını %100 karşılar, hemde odanın yapısına uygun, özel olarak tasarlandığı için mekanda ferah ve modern bir atmosfer yaratır.

Land ray dolap sistemleri

Land ray dolap sistemleri

Daha farklı bir örnek ile açıklayacak olursak mekana dahil edeceğiniz sıradan bir dolap depolama ihtiyacınızın tamamını karşılamayabilir, bu noktada bu hazır dolaplardan alacağınız veriminin %60 civarında olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Fakat mekanın yapısına ve depolama ihtiyacına uygun şekilde özel olarak tasarlanan bir raylı dolap sistemi mekanın depolama ihtiyacını %100 Karşılayacaktır.

Daha modern ve kullanışlı yaşam alanları

Depolama konusunda tüm beklentileri eksiksiz şekilde karşılayabilen ray dolap sistemleri aynı zamanda mekanın görsel kalitesini’de büyük ölçüde zenginleştiriyor. Bu noktada evinize özel bir tasarım olacağı için istediğiniz renk ve ekstra özellikler ile daha gelişmiş bir deneyime sahip olabilmeniz mümkün. Raylı dolap sonuç itibari ile bir giysi deposu görevini görecek fakat diğer yandan sürekli elinizin altında olması gereken aksesuar, takı vb.. parçaları düzende tutmak içinde mükemmel bir araçtır.

Land raylı dolap

Land raylı dolap

Aynı zamanda ray dolap içine yada kapaklarına farklı ebatlarda aynalar dahil edebilir, dolap içinde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz gizli bölmeler ile daha kullanışlı ve özel bir sisteme sahip olabilirsiniz. İstediğinize göre farklı ebatlarda çekmece yada bölmeleri tasarıma dahil ettirebilirsiniz, bu şekilde en çok kullandığınız giysi ve aksesuarlarınız daha düzenli şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Raf Seçimi Nasıl Yapılmalı Dekoratif Raf Önerileri

Ray dolap yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle yaşam alanlarınız için raylı dolaplar yaptırmayı düşünüyorsanız bu konuda deneyimli firmalar ile çalışmanız gerekir. Bu nokta hem bütçenize uygun, hemde gerçekten ürün kalitesi yüksek firmalara ulaşmak çok önemli. Raylı dolap sistemleri konusunda deneyimli firmalar, hem bütçenize hemde evinize uygun en iyi seçenekleri listeleyebilir. Genellikle bu tarz firmalar zaten müşteri mutluluğunu ilke edinmiş oldukları için sizi kazanmak ve iyi şekilde marka tanımını yapmak için çaba harcarlar.

Land ray dolap modelleri

Land ray dolap modelleri

Doğal olarak raylı dolap yaptırmadan önce bir fiyat araştırması yapacaksınız, farklı fiyatlarla karşılaşmanız muhtemel, fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ray dolap sisteminin gövde malzemesi ve ray kalitesidir. Her firmanın aynı malzemeyi yada kaliteli malzeme kullanması beklenemez elbette, bu noktada siz bütçenize uygun en kaliteli raylı dolaba sahip olmak için karşılaştırma yapmalısınız.

İlgili firmaya mutlaka gövde malzemesinin kalınlığını sormanızı öneririz, örneğin bazı firmalar 18mm kullanırken, farklı bir marka 36mm kalınlığa gövdeyi kurabilir. Yani aynı fiyata iki farklı kalitede ürün ile karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan tasarımda kullanılan rayların stop sistemli ve sessiz olmasına dikkat edebilirsiniz. Land ray dolap sistemleri bu konuda size hem ilham verecek gelişmiş sistemlere sahip, hemde yaşam alanınız için size en doğru ve kullanışlı ray dolaplar konusunda oldukça tecrübeye sahip bir markadır.

Bir önceki yazımız olan Bej Salon Dekorasyonları İçin Zarif Öneriler 2019 başlıklı makalemizde bej salon dekorasyonları ve Bej Salon Dekorasyonları İçin Zarif Öneriler 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla