Anasayfa / Kendin Yap / En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı

En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı

Dekoratif tasarımları ile hayran kalacağınız En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı nı sizler için araştırdık ve evinizde ne çok işe yarayacağını da göstermek istedik. Yuvarlak, oval, kare, kapaklı ve benzeri bir çok güzel modeli bulunan penye ipten sepet yapılışı nı gelin hep beraber inceleyelim.Piyasada rengarenk ve desen, desen çeşitleri bulunan penye ipler ince veya kalın olarak farklılıklar gösteriyor.

En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı

Bu güzel penye ipler ile inanılmaz el işi çalışmaları yapılıyor, paspaslar, kilimler, minderler, yemek masaları için ekmek sepetleri, servis altı, runner ve benzeri aksesuarlar gibi daha bir çok güzel tasarım bulunuyor. Ev dekorasyonun da düzen sağlayıcı olarak kullandığımız kutular da penye iplerden yapılarak dekoratif bir duruş sergiliyor. Evinizin dekorasyonunda kendi el emeğiniz olan ürünleri kullanmayı seviyorsanız penye ipten sepetler eminiz sizin de ilginizi çekecektir. Çok farklı amaçlar için de kullanabileceğiniz penye ipten sepet yapılışını sizlere görseller eşiliğinde anlatmaya çalışacağız. Biz sizlere yuvarlak bir sepeti örmeniz için model seçtik.

Penye ipten sepet yapılışı için ilk olarak yapmanız gereken sihirli halka dediğimiz orta yuvarlağa altı tane sık trabzan örün ve ucu görünen ipi çekin. İkinci sıraya geçince her sık trabzana ikişer kez arttırma ilmeği atın. Üçüncü sırada bir tek iki arttırarak örün. Dördüncü sırada bir arttır iki ilmek düz örün. Beşinci sırada bir arttırıp üç ilmek düz örün ve bu şekilde tabanı istediğiniz büyüklüğe kadar getirin. Taban yuvarlağı tamamlanan sepetlerin üst kısma geçmesi içinde bir sıra kenar örgüsü yapmanız gerekiyor.

İstediğiniz yüksekliğe gelene kadar ördüğünüz sepetinize isterseniz kulp, isterseniz de kapak yaparak işlemi sonlandırabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel örnek modelleri ve yapım aşamalarını inceleyerek penye ipten sepet yapabilirsiniz. Farklı el işi konuları da ilginizi çekiyorsa incelemenizi önereceğimiz Kolay Ve Şık Kumaştan El Dokuma Kilim Yapılışı çalışmasını da görmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Beton Saksı Yapılışı başlıklı makalemizde beton saksı yapılışı ve Dekoratif Beton Saksı Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

2019 penye ipten paspas modelleri

2019 Yeni Sezon Penye İpten Paspas Modelleri

Evinizin iç mekan dekorasyonun da rengarenk tasarımları ile harika bir şıklık yaratacak ...