Anasayfa / Aksesuar / Parke Fiyatları Ve En Çok Tercih Edilen Parke Markaları

Parke Fiyatları Ve En Çok Tercih Edilen Parke Markaları

İnsanların yaşam alanlarında yer zeminleri oldukça büyük öneme sahiptir. Hem sağlık açısından hem de görsel açıdan zeminlerin kaliteli bir görünüme sahip olması birçok insanın dikkat ettiği konular arasındadır. Özellikle dekorasyona çok önem veren ve hem iş yerinde hem de evinde şık görüntü bulunmasını isteyenler zemin konusuna daha büyük bir titizlik gösteriyor. Mekânların daha şık görünmesi için insanların en çok başvurduğu zemin uygulamasından birisi de parkelerdir. Parke uygulaması hem ortamın daha hoş görünmesini sağlarken hem de mekânın daha sağlıklı hale gelmesinde önemli bir katkı yaratıyor. Fakat parke yaptırmak gelişi güzel şekilde hareket edilen bir iş değildir. Her türlü ince ayrıntının doğru şekilde hesaplanması gerekiyor.

Parke Fiyatlarını Belirleyen Özellikler

Parkeler farklı şekiller de fiyatlandırılabilmektedir. Her parke çeşidinde fiyat aynı olmamakla birlikte bazıları arasında çok yüksek fark da bulunabiliyor. Parke fiyatlarını belirleyen önemli farklılıklar:

  • Parkenin markası
  • Parkenin döşeneceği alanın büyüklüğü
  • Parkenin suya dayanıklılığı
  • Parkenin garanti süresi

Bunlar parkelerin fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardır. Parke seçimi yaparken özellikle suya dayanıklı, modern ve dayanıklılık süresi uzun olan modellere ağırlık verilmesi gerekiyor.

En İyi Parke Markaları Hangileridir?

Parke markaları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. En iyi parke markaları arasında gösterilebilecek olanlar; kronotex parke, kronopol parke, kronoswiss parke, vario parke, moonloc, floorpan parke, çamsan parke şeklinde sıralanabilir. Marka seçeneği oldukça geniştir. Bunun yanında renk ve model seçenekleri de oldukça fazla denilebilir. Bu markalar içerisinde özellikle Çamsan Parke’nin önemli bir yeri vardır. Çünkü bu parke markası Türkiye’de üretilen ilk laminat parke olma özelliğini de taşıyor. Parkelerin genel özelliklerine bakıldığında hepsinin su geçirmezlik özelliği olduğu görülebilir. Moonloc Parke ise yine Türkiye’de üretilmiş olan ilk kilitli laminat parke markası olarak biliniyor. Kalite çıtası oldukça yüksek olan markanın ürünleri de oldukça dayanıklıdır.

Bu yazımızada göz atınız:  10 Dikkat Çeken Etkileyici Salon Aksesuar Modelleri 2018

Parke Markalarının Genel Özellikleri Nelerdir?

Parkelerin genel olarak taşıdığı özellikler birbirine yakınlık gösteriyor. Bu ürünler de sıcak ve akustik olması çok dikkat edilen özellikler arasındadır. Kolay temizlenebilir olması, hijyenik bir yapı sergilemesi, ekonomik olması da önemli özellikler arasındadır. Farklı renklerde üretilmesi ve dekorasyona uyum sağlayacak bir rengin bulunması da oldukça kolaydır. Yerden ısıtmalı sistemlere uyumlu olması da yine modern parke tasarımları açısından önemli olan özelliklerdir. Parkeler ahşap ürünü olduğu için özellikle yer kimyasallarına karşı dayanıklı şekilde üretiliyor. Silme ve süpürme karşısında kolay kolay renk değişmesi ya da çizilme gibi sorunlar ile karşılaşılmıyor.

Hangi Parke Markasını Tercih Etmelisiniz?

Parke markası tercih ederken özellikle dayanıklı markaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Sizlere uzun yıllar güvence veren ve su geçirmezlik özelliği olan markaların seçilmesi büyük önem taşıyor. Bunlara ek olarak kilit sistemi olan parke seçimi de dikkat edilmesi gereken bir marka özelliğidir.

Parke Yaptırırken Dikkat Edilen Hususlar

Mekânlarınıza parke uygulaması yaptırmadan önce çok ince detayları göz önünde bulundurmalısınız.  Parkenin rengi, parça boyutu, toz alıp almaması gibi konular parke seçimini belirleyen en önemli püf noktalar arasındadır. Aynı zamanda parkenin fiyatı da dikkat edilecek hususlardan bir tanesidir. Parke seçimi yaparken yaptıracağınız alanın büyüklüğü de büyük önem taşımaktadır. Kapı ve pencere uyumu yanında mobilyalarınıza da en uygun olan parkeyi tercih etmeniz gerekiyor. Bu tarz ufak detaylar hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz hizmet aldığınız firmadan profesyonel destekler de alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sürgülü Kapı Modelleri başlıklı makalemizde sürgü kapı tasarımları, Sürgülü Kapı Modelleri ve sürgülü kapılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla