Anasayfa / Yatak Odası / Etkileyici Ve Asil Görünen Mor Yatak Odası Dekorasyonları

Etkileyici Ve Asil Görünen Mor Yatak Odası Dekorasyonları

En uyumlu renkler ve tonları ile tam hayal ettiğiniz atmosfere sahip Etkileyici Ve Asil Görünen Mor Yatak Odası Dekorasyonları, seçtiğiniz mor rengin tonuna göre uygun renk kombinasyonları ile yapılabilir. Mor Yatak Odası Dekorasyonları modernden klasiğe kadar bir çok farklı tarz dekorasyonları ile göz kamaştıran bir güzelliği gözler önüne seriyor.

Etkileyici Ve Asil Görünen Mor Yatak Odası Dekorasyonları

Zenginlerin rengi olarak bildiğimiz mor rengi, asil ve etkileyici görüntüsü ile ev dekorasyonlarında hemen her bölümde rahatlıkla kullanılabilir. Zenginlerin rengi denmesinin sebebi ise eskiden Lübnanın Tire kasabasının kıyılarında bulunan bir midyenin salgı bezinde bulunan taneciklerden elde edilmesinden kaynaklanıyor. Üstelik hem çok zahmetli bir şekilde elde ediliyor, hem de binlerce midyeden sadece bir kaç gram mor rengi elde ediliyor. Aynı şekilde eskiden çivit mavisi içinde zenginlerin rengi denirdi ve fakir halk bu rengi asla kullanamazdı. Tabi mor rengine uygun farklı renk ve tonlar ile kullanıldığında çekiciliği artacaktır. Örneğin mor rengi gri ile, turkuaz, siyah, pembe ve mavi gibi başka renkler ile de şık kombinasyonlar yapabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz mor rengin tonu burada büyük bir önem taşıyacaktır.

Örneğin koyu bir mor rengi için biraz daha açık tonda başka bir rengi seçebilirsiniz. Tabi söz konusu yatak odaları olduğu zaman bu harika rengi isterseniz duvarda fon, isterseniz de detaylarda kullanarak istediğiniz vurguyu dekorasyona yansıtabilirsiniz. Mor yatak odası dekorasyonları için eğer seçiminiz duvar rengi olacaksa, perde, yatak örtüsü, halılar ve aksesuarlar arasında mor rengi kolaylıkla dekorasyona yayabilirsiniz. Ancak mor rengini duvarlarda kullanacaksanız diğer bazı detaylarda hafif vurgulayarak dekorasyona eklemeniz yeterli olabilir. Yani mor rengi yatak odası duvarları tercihiniz ise perdeler duvarlar ile aynı renk olabilir.

Bu yazımızada göz atınız:  Yeni Moda 2018 Yatak Odası Perdeleri

Veya perdeleri zıt bir renk seçip diğer tüm detaylarda bu iki rengi kombin olarak kullanabilirsiniz. Mor rengi en güzel gösteren detaylar kadife doku ve saten ışıltılı kumaşlardır. Bu kumaşlardan birini seçerek hem perde, hem döşemelik hem de yatak örtüsü olarak kullanırsanız son derece zengin ve etkileyici bir havayı yakalamış olursunuz. İnceleyerek ilham alacağınız Hayranlık Uyandıran Etkileyici Yatak Odası Dekorasyonları konumuza da bir göz atabilirsiniz.

Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 14 Çarpıcı 2019 Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde 2019 yatak odaları, 2019 yatak odası dekorasyonu ve 2019 yatak odası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

2019 luks yatak basi modelleri

2019 Göz Kamaştıran Lüks Yatak Başı Modelleri

Yatak odası dekorasyonların da ilk bakışta dikkat çekecek etkileyici 2019 Göz Kamaştıran Lüks ...

DMCA.com Protection Status