Anasayfa / Banyo / Modern Banyo Dekorasyonu Fikirleri Ve Örnekleri

Modern Banyo Dekorasyonu Fikirleri Ve Örnekleri

Banyo denizinde akla pırıl pırıl ve ışıldayan mekanlar gelir. Ev dekorasyonunda oldukça büyük öneme sahip olan banyolar birbirinden farklı ve kaliteli dekorasyonlar ile oldukça farklı bir görünüm kazanabilir. Banyolar normalde küçük alanlar oldukları için dekor konusunda titiz olmak ve hassas davranmak gerekir. Küçük alanlarda fazla ve gereksiz nesne kullanmak alanda boğulmaya neden olacağı için mümkün olabildiğince az ve birbiri ile uyumlu banyo dekor ürünleri tercih edilmelidir.

Sade Motifler İle Şık Görünümlü Banyolar

Banyo fikirleri içerisinde oldukça sade bir şekilde tasarım yapmak mümkündür. Basit tercihler ile oldukça yalın bir görünüm elde edilebilir. Kullanılacak hafif tonlardaki vitrifiye modelleri, banyolara sade bir şıklık katar. Sadeliğin anahtarı daima açık ve nude tonlarda yatar. Banyo için tercih edilecek düz modeller, fazla renk karışıklığına izin verilmeden dizayn edilir ise banyolar oldukça sade bir dekorasyona sahip olabilirler. Banyo için satışta bulunan birçok farklı dekor öğesi bulunur. Ağırlıklı olarak dekoratif sabunlar ile oluşturulan dekorasyonlarda banyo mobilyaları ile uygun tonlarda seçilecek bir klozet takımı bu sadeliği en güzel şekilde tamamlayacaktır.

Banyolar İçin Profesyonel Dekorasyon Fikirleri

Banyo için dekorasyon fikrine karar verildiği andan itibaren yapılması gereken şey öncelikle banyodaki renk ağırlığıdır. Modern bir görünüm kazanılması istenen banyolarda çok fazla karışık renk kullanımı gereksiz görüntü mutluluğu oluşturur. Bunun yerine olabildiğince renk tonlarında uyumu yakalamak ve iki tondan fazla ton kullanmamak gerekir. Ağır tonların kullanımı için genelde kahve ve siyah tonlarının birlikte kullanımı tavsiye edilir. Tamamen modern bir görünüm kazanacak banyolarda kaba dekor ürünleri daima koyu tonlardan seçilir.

Modern Ve Retro Tonlarda Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolarda hem modern bir görüntü elde etmek hem de banyoya retro bir görünüm kazandırmak için floresan renk tonları kullanılmalıdır. Banyolarda tercih edilecek çok açık tonlarda yeşil ve açık turuncu tonları ile oldukça modern ve retro bir tasarım elde etmek mümkündür. Dar alanların söz konusu olduğu alanlarda mümkün olduğunca dekor tercihleri açık renklerden yana olmalıdır. Kapalı olmasının yanı sıra bir de küçük alana sahip banyolar köyü renk ile dekore edildiğinde istenilen sonucu vermeyebilir.

Bu yazımızada göz atınız:  2019 Modern Banyo Dekorasyonları - Son Yılların Trendleri

Küvet ve Duşakabin İçin Dekorasyon Fikirleri

Banyo için yapılacak dekorasyonda banyoda küvet bulunuyorsa ya da sonradan yaptırılacak ise tercihlerin yalın renk ve objelerden yana olması gerekir. Kavisli ve motifli tercih edilecek dekor ürünleri küveti geri plana atar ve görünümü basitleştirir. Banyoda duşakabin tercih edileceği durumlarda da kabinin camlarının olabildiğince sade olması, banyoda ferah bir görünüm yaratacaktır. Desenli motifli camların yerine sade veya buzlu camlar oldukça yalın ve göze hoş gelen bir banyo dekorasyonu yaratır.

Modern Banyo İçin Uygun Olacak Karo Tercihleri

Modern görünüme sahip banyolara sahip olmak için renk önemli olmasa da seçilecek karoların deseni oldukça önem taşır. Kalabalık desenli karolar daima göz yorar. Bu nedenle olabildiğince flu tonlarda ve sade modellerde karo tercih edilmelidir. Bu anlamda doğal taşlardan esinlenerek üretilen karo modelleri ideal tercihler arasında yer alır. Karo için tercih edilecek tonlar da ikiden fazla olmamalıdır. Tek rengin verdiği aynı ihtişamı iki renk karo da verebilir ancak çok ala renk tonları karo tercihi için oldukça yanlıştır.

Banyolarda Kullanılacak Aksesuarlar İçin İdeal Fikirler

Banyo Dekorasyonu daima bütçeyi zorlayan bir plandır. Normal ev bölmelerine göre banyo daima daha fazla masraf çıkartır. Bu nedenle banyo dekorasyonu kararı verildiğinde cimri olmamak gerekir. Banyo Dekorasyonu da en önemli yeri aksesuarlar tutar. Banyo dekorasyonu için tercih edilecek yegane aksesuar ise mum çeşitleridir. Minik boyutlu mumlar ile uyum sağlayan vazolar birlikte kullanılarak göze hoş gelen banyolara sahip olmak da mümkün olur. Son dokunuş olarak tasarıma uygun tercih edilecek bir sarkıt lamba, banyo dekorasyonunu tamamlar.

Bir önceki yazımız olan 2019 Modern Banyo Dekorasyonları - Son Yılların Trendleri başlıklı makalemizde 2019 modern banyo dekorasyonu ve son yılların trendleri banyo dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla