Anasayfa / Dekorasyon / Mercan rengi ev dekorasyonları 2020

Mercan rengi ev dekorasyonları 2020

2020’nin güzel fakat yumuşak mavi ve mor renk trendlerinden ardından, dekor ve moda endüstrisini işlek mercan rengi modası sarsacak.

Mercan rengi, mavi ve gri gibi soğuk renkler için de mükemmel tek ahenk yakalayacak gibi görülüyor, bu sebepten de evindeki sahip olunan paletlerine ilave etmek basit olacak.

Neden bu yolla yürekli tek renk seçildi dersen, dijital gerçekliklerimiz içerisinde tabii akışa dönmek fakat tek o kadar da işlek kalmak için mercan renginin seçenek nedeni olması mantıklı gözüküyor. Yaşam gerçeklerimize göre seçilen moda renkleri, sosyal bağlantı arzusu ve eğlenceli ortamlar oluşturma bağlamında nitelikli tercihler yapıyor. Mercan tonları da bu yıl onlardan biri olmuş halde.

Mercan rengini sevmek ve bildirdiğimiz emeliyle ona ahenk sağlamak kolay. Hem içinde pembe ışıltısı taşır, hem kırmızıya dönük tek yanı bulunmaktadır hatta turuncunun enerjisi herkesi tek anda kendine çeker. Peki, dekorasyonuna bu rengi sebep adapte edebilirsin derhal bakalım…

Bu tondaki sıcak işlek renkler, soğuk ya da nötr renk düzlemlerinin öne çıkmasını sağlar ve basitçe ahenk yakalatır. Evininin girişine bir miktar renk ve hareket katmak için sevinçli tek mercan rengine boyayabilirsin. Banyon için de bu seneye değin en göz alıcı renk mercan rengi. Güzel kombinelerle banyoda kullanılabilecek bu seçenek rengin enerjisinin keyfini çıkarabilirsin.

Banyonuzun nötr renk düzeninden bıktıysan, mercan gibi koyu tek vurgu kısmı güzel düşünce olabilir. Özellikle havlu ve aksesuarlarını bu renkle güncelleyerek denizden çıkan bu eşi benzeri olmayan hazinenin işlek vurgusunu banyoya taşıman olası.

Beyaz ya da bej renkli tek banyoya hararet ilave etmek için mercan kutulardan, hem de tek duş perdesinden yararlanılabilir. Renkten güvenilir olamıyorsan, ufak farklılıklara kırlentlerle başlayabilirsin. Koltuk üstünde veyahut yatak odasında kullandığın kırlentlerin birkaçını mercan rengiyle değiştirerek gözünün alışmasını sağlayabilirsin.

Bu yazımızada göz atınız:  2020 Bahçe Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Öte yandan, dekorasyon için derhal çalışmalara başlamalıyım diyorsan, oturma odasında kullanacağın pastel renkli tek tablonun altına mercan rengi tek koltuk, süsleyici şal veyahut aksesuar ekleyebilirsin.

Yorgun duran beyaz, gri hem de ahşap mobilyalarına turuncu ve pembe ışıltılı bu renk mutlaka defa yakışacak. Ancak mercan renkli halı tercihi gibi yürekli tercihlerden de asla çekinmeyin.

Bu rengi oturma odana adapte faktör o hiç de zor olmayacaktır. Hem pembe hatta kırmızı alternatiflerinin adına basitçe geçebilir. Söz hususu yatak odansa, burada da oldukça sevgi dolu ve sevinçli tek renk olarak sıcak tonlarda dokunuş yapabilirsin.

Özellikle lacivert gibi koyu renklerle mercanı birleştirmek odanın dingin atmosferini koruyacaktır. Aydınlık ve bohem tarzdaki odalar için de yeniden mercan tonları mekana ışıltı katmaya hazırdır.

Mutlaka göz atınız.  Kilim modelleri 2020

Bir önceki yazımız olan Karanlık Oda Nasıl Aydınlatılır? Karanlık Oda Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla