Anasayfa / Dekorasyon / Küçük Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Küçük Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Çalışma ortamının küçük olmasından ve bu nedenle dikkat eksikliği sorunundan yakınanlar için verdiğimiz küçük çalışma odası dekorasyon önerileri, hem odanızda daha fazla alan açmak ve hem de çalışmalarınıza daha iyi konsantre olmanız için oldukça yararlı fikirler arasındadır. Gerek görsel açıdan ve gerekse psikolojik olarak olumsuz etkilenmemek için, çalışma odasındaki en basit detay daha gözden kaçırılmamalıdır. İşte daha verimli bir çalışma ortamı için, küçük çalışma odası dekorasyon önerileri…

Küçük Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Pencere Önü Detayına Dikkat Edin

Çalışma odalarında aslında dikkat edilmesi gereken en önemli detay, dekorun tamamen çalışmaya yönelik yapılmış olmasıdır. Buna etki edecek en önemli faktör ise, sizi sıkmayacak daha ferah bir görüntüye sahip olmaktır. Bu nedenle çalışma masasının mümkünse pencerenin tam karşısında olması, küçük çalışma odası dekorasyon önerileri arasında muhteşem bir seçim olabilir.

Küçük odadan sıkılıp dikkatinizi farklı objelerin dağıtmasına izin vermeden, çalışma esnasında aynı zamanda dış dünyaya açılarak daha verimli çalışmalar elde edebilirsiniz. Bu tarz bir dekor yapmak aynı zamanda, çalışırken sıklıkla sıkılmanızın da önüne geçecektir.

Küçük çalışma odası dekorasyon önerileri

Sade Bir Çalışma Ortamı Tasarlayın

Şayet tamamen işlerinize yoğunlaşmak istiyorsanız, mutlaka sade bir çalışma ortamı hazırlayın. Bu sayede çevrenizde daha az dikkat dağıtıcı obje olacağı için, tamamen işinize yoğunlaşabilirsiniz. Sade bir dekor seçerken beyaz renklerin ağırlıkta olduğu zemin ve duvar renkleri sizin daha fazla yoğunlaşmanıza yardımcı olurken, cam masa detayını ise kesinlikle atlamamanızı öneririz. Yine böyle bir tercihte mümkün olduğu kadar pencere kenarını kullanmanız, ziyadesiyle iş verimi almanızı sağlayacaktır.

Salaş Ortamdan Hoşlananlar İçin

Eğer ki salaş ortamlardan hoşlanan ve böyle bir ortamda işinize daha fazla yoğunlaşacağınızı düşünüyorsanız, öyleyse karışık yer desenleri, tablo ve çiçek gibi fazlaca küçük boyutlu nesneler, bu konuda işinizi fazlasıyla görecektir. Basit görünümlü bir masa bu ortamın bir tamamlayıcısı olurken, çalışma koltuğunuzun biraz rahat olmasında yarar var.

Home Ofis Çalışma Odası Dekoru

Ev arkadaşlarınızla Home ofis çalışmalar yapıyorsanız, muhtemelen size ait olacak tek alan kendi çalışma ve yatak odanızdır. Böyle bir odanın da fazlaca küçük olmayacağını düşünerek, farklı önerilerde bulunmak mümkündür. Yorulduğunuzda sizi rahat ettirecek bir ortam yaratmak için rahat bir yatak, sıkılıp çalışmalarınıza ara verdiğinizde ise basit birkaç spor aleti bu anlamda işinizi görebilir. Ayrıca böyle kalabalık bir ortamda çalışma masanızın geniş olması, çalışmalarınızı daha rahat sürdürmeniz açısından gerekli olan bir detaydır.

Renklerle Uyum İçinde Olanlara

Yoğun renkli ortamları sevenlerin çalışacakları ortamların sade olması, pek mümkün değildir. Bu nedenle vazo, abajur ve farklı renkli cam ürünlere çalışma odanızda mutlaka yer verin. Ancak renk cümbüşü olmuş bir çalışma odasında perdelerinizin açık renklerden olmasına ve avizenizin biraz klasik tarza kaçmasına müsaade edin. Böylelikle bütün halinde bir uyum yakalayabilir, çalışmalarınıza daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Yeni Trend Dış Mekan Kapı Modelleri 2018

Dolapları Azami Derecede Kullanın

Çalışma ortamınızın küçük olmasının çalışmalarınıza olumsuz yansımaması için, küçük çalışma odası dekorasyon önerileri arasında dolaplar olmazsa olmazlar arasında olmalıdır. Dolabınızda o anki iş psikolojisine göre istemediğiniz şeyleri rahatlıkla saklayabilir, dilediğiniz zamanda yeniden çıkarabilirsiniz. Böylelikle çalışma ortamınızı daha sade tutarken, eşyalarınıza da rahat bir şekilde ulaşma imkanınız olur.

Çalışma Alanı Kısıtlı Olanlar İçin Fonksiyonel Dolap

Çalışma alanı minimum seviyede ve iş yükü hafif olanlara tavsiye edebileceğimiz fonksiyonel dolaplar, açılır kapağı sayesinde masa olarak kullanabileceğiniz gibi diğer bölümlerini de kitaplık ve çalışma esnasında gerekli malzemeler için de kullanabileceğiniz bir üründür. Çok dar alanlarda dahi rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün, yaşam ve çalışma alanınızdaki yer sorununa önemli katkılar sunacaktır.

Eskitilmiş Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Her insanın çalışma esnasında işine yoğunlaşmasını sağlayacak ambiyans, oldukça farklı olabilir. Bunlardan biriside, son derece rüküş ortamlardan hoşlananlar için geçerli. Eskitilmiş ya da böyle bir ortamın çalışma odasına çevrilmiş olması, çalışma verimliliğinizi artırabilir. Hatta elektrik aksamına kadar çalışma alanınızı bu şekilde dekore etmek hem daha az maliyetli, hem de böyle ortamlarda daha çok huzur buluyorsanız çalışmalarınız açısından daha verimlidir.

Çalışma Odası İçin Ahşap Yoğunluklu Dekorasyon

Küçük çalışma alanlarında pürüzsüz yüzeylerden hoşlananlar için, yer ve duvarların ahşapla kaplanması iyi bir seçenek olabilir. Uzun bir çalışma lambası ve yanı başınıza konumlandırılmış ve masanın bir parçası olan kitaplık, böyle bir ortam için en iyi tamamlayıcılar arasındadır.

Çok Dar Alanları Değerlendirebilirsiniz

Özellikle günlük yaşamınızı da beraberinde sürdürdüğünüz küçük bir odaya sahipseniz, böyle bir ortamda basit ancak son derece fonksiyonel bir çalışma masası ve kitaplık, işlerinizi rahat bir şekilde yapmanız için size ciddi anlamda katkı sunacaktır. Hem çalışmalarınızdan daha iyi verim almak ve hem de en dar alanları dahi değerlendirmek adına, tercihinizi kitaplıklı masadan yana kullanabilirsiniz.

Küçük Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Küçük çalışma odası dekorasyon önerileri için düşüncelerinizi, yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2019’un En Güzel Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde 2019 en güzel ev dekorasyon fikirleri, 2019 ev dekorasyon fikirleri ve 2019 ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...