Anasayfa / Aksesuar / Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı

Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı

Polimer kil ile yapabileceğiniz birbirinden güzel Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı ve kil hakkında bilmeniz gereken her detayı sizler için araştırdık. Kilden aksesuar yapılışı hem çok eğlenceli ve zevkli bir çalışma hem de eşi benzeri olmayan aksesuarlara sahip olmak diyebiliriz. Polimer kil veya fimo hamuru hobi malzemeleri veya kırtasiyeler de rengarenk çeşitleri ile satılıyor.

Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı

Uyumlu renkleri birbiri ile karıştırabilir, tek renkli çalışmaları metalik ve altın ışıltılı boyalar ile sonrasın da boyayabilir ve çalışmanızı çok daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Kilden aksesuar yapılışı son derece kolay ve zevkli bir uğraştır. Polimer kil hazır olarak satın alabilir veya kendiniz evinizde de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizler için daha önce ele aldığımız ve incelemenizi önereceğimiz Ev Yapımı Fimo Hamuru Nasıl Yapılır konumuz da polimer kil içinde gerekli açıklamalar yer alıyor. Seramik hamuru, fimo hamuru veya polimer kil hamurunun yapılışlarını en ince detayları ile bu harika makalede bulabilirsiniz. Tıpkı fimo hamurunda olduğu gibi polimer kilde de 120 veya 130 derecede objeleri pişirmeniz gerekiyor.

Siz hayal edin ve yapın, eşsiz tasarımlarınız ile dekorasyona farklı bir hava kazandıracağınız kesin diyebiliriz. Kilden aksesuar yapımı sadece minik çiçekler, minyatür biblolar ile sınırlı değil. Tek, tek yapacağınız parçaları büyük bir tuval üzerin de birleştirerek gerçek bir sanat eseri tablolar bile yapabilirsiniz. Sade görüntüsünden sıkıldığınız porselen veya cam kupaları süsleyebilir, sıradan tabakları süsleyerek panoya dönüştürebilir ve benzeri olmayan takılar da tasarlayabilirsiniz. Polimer kil ile yaratıcılığınızın sınır tanımadığını da görmüş olacaksınız. Sade ve sıradan çerçeveleri kilden yapılmış objeler ile süsleyerek çok farklı tasarımlara dönüştürebilirsiniz.

Örneğin ayna çerçeveleri, tablo ve panolar gibi boş kavanozlar ve konserve kutularını da göz kamaştıran aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. İncelemenizi tavsiye edeceğimiz Kavanoz Süsleme Teknikleri İle 12 Güzel Örnek konumuz sizlere ilham verecek görseller içeriyor. Kilden aksesuar yapılışı için beyaz kili sizlere öneriyoruz, beyaz kilden tasarladığınız aksesuarları istediğiniz boyaları kullanarak renklendirebilirsiniz. Polimer kilin en önemli özelliği ise suya dayanıklı oluşudur. Tasarladığınız objeleri boyadıktan sonra vernik ile kaplayarak çok daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  2019 Yeni Trend Dekoratif Ev Aksesuarları

 

 

 

Bir önceki yazımız olan En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı başlıklı makalemizde En Güzel Örneklerle Penye İpten Sepet Yapılışı ve penye ipten sepet yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Cevapla