Anasayfa / Dekorasyon / Karanlık Oda Nasıl Aydınlatılır? Karanlık Oda Dekorasyonları

Karanlık Oda Nasıl Aydınlatılır? Karanlık Oda Dekorasyonları

Eviniz yeterince ışık almıyor mu? O durumda bundan sonra bu vaziyeti o kadar efkar etmenize lüzum yok.

Ev dekorasyonuyla alakalı size vereceğimiz birkaç ufak sırla, bundan sonra karanlık odalarınızı olmasından henüz aydınlık tek görünüme kavuşturabilirsiniz.

Büyük bir ebatta alana yayacağınız renkli tek halı evinizi henüz aydınlık gösterecektir. Bununla da kalmayarak bu arada evinize enerjik ve estetik tek manzara sağlayacaktır. Gün ışığını iki katına çıkarmak istiyorsak, ışık gelen istikameti karşılayacak şeklinde duvarınıza aynalar asmalısınız.

UFAK AYNALAR KULLANIN

Ayrıca isterseniz ufak süsleyici aynaları da adamakıllı örgütlü ederek hoş tek manzara edinebilirsiniz. Genellikle perdeler şahsi güvenlik ve mahremiyeti savunmak için kalın, gün ışığı geçirmez cinsten seçenek edilir.

Ancak bu tür ağır ve koyu perdelerinizi aydınlık olmayan odalardan mutlaka uzak tutmalısınız. Bunun adına henüz hafif, açık renkli ışığı yaşamış perdeler tüketmelisiniz. Karanlık odaları aydınlatmak için gümüş ve altın tonlu objeler tüketmelisiniz.

En kolay yoldan altın veyahut gümüş çerçeveli tek ayna, tek sanat yapıtı veyahut bu tonlardaki süsleyici objeler hem henüz aydınlık tek bölge sağlar hatta size lüksü hatırlatır. Eğer evinizin tek odası ışık almayan tek açıya sahipse, odanın penceresinin önüne uzun boylu nebatlar ve ağaçlar dikmekten kaçınmalı, bu nebatları değişik tek açıya dikmelisiniz.

Öte yandan halihazırda tek ağaç varsa da doğru vakitte doğru şeklinde budanmasına itina göstererek size lüzumsuz tek gölge yapmasının önüne geçebilirsiniz. Zannedilenin aksine parlak yapılı tabanlar ışığı denk oranda dağıtarak yansıtmaz.

Bu nedenle açık tonlu donuk tabanlar seçenek ederseniz henüz aydınlık tek oda elde edebilirsiniz. Evet, biliyoruz ki defa kolay gözüküyor. Ancak bu esas temizlik kaidesi, evinizin ve odanızın aydınlanması için en kıymetli şey.

Bu yazımızada göz atınız:  En Güzel Örneklerle Eklektik Ev Dekorasyonları

Tozsuz ve temiz tek cam, her vakit odanızın daha çok ve bütünlüklü ışık almasını sağlayacaktır. Odanızdaki aydınlatmaları sebep konumlandırdığınız oldukça önemli. Fazla ışık vermeyen ampuller, yere yakın aydınlatmalar veyahut karanlık abajur kapakları odayı olmasından karanlık duruma getirebilir.

Sanatı kim sevmez! Fakat dikkat! Karanlık odanız için belirlediğiniz tablolar D vitamini almanıza mani olmasın. Geniş ve koyu tonlu tablolarınızı aydınlık odalarınıza taşıyın.

Bir duvarı devasa tek tablo veyahut posterle kaplamak, onun güneş ışığını emmesine sebep gerçekleşir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Olan Evler İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla