Anasayfa / Bebek Odası / Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri 2019

Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri 2019

Bebek odası dekorasyonu, tüm hamile kadınların en sevdiği etkinliklerden biridir. Peki 2019’da hangi dekorasyon trendleri var ?

Kızlar için pembe duvarlar ve erkekler için açık mavi – bu çok eski. Unisex, bebek ve çocuk odasındaki renk tasarımına gelince trend olmuştur. Ve bu sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda son derece pratik. Çünkü daha fazla çocuk hareket halindeyken , mobilyayı ikinci kez kullanabilir ve her şeyi yeni almak zorunda kalmazsınız.

Güzel mobilyalar ve işlevlere ek olarak, ebeveynler bebeğin duyularının uyarıldığından emin olmalıdır. Bugün en yaygın ortak mobilyalar bunlardır. Birçok tanınmış mobilya üreticisi, daha sonra çocuk odalarına dönüştürülebilen bebek yatakları sunar. Küçük çocuklarınız varsa, günlük yaşamın yeterince stresli olduğunu bilirsiniz.Ebeveynler de uzun ömürlülüğe dikkat etmeli ve kendilerine şu soruyu sormalıdır: “İki yıl geçti ama hala bu duvar resmini seviyor muyuz?” Bebekleri ve özellikle küçük çocukları odalarında tutmak için sıcaklık, güvenlik ve rahatlık her yere yayılmalıdır.

bebek odası modelleri 2019

bebek odası modelleri 2019

Bebek odası: Hangi temel donanıma ihtiyacımız var?

İlk iki yılda, ebeveynler temel gereksinimlerle sınırlanmalıdır: bebek karyolası, geniş saklama alanı olan masayı değiştirme, giysiler için şifoniyer veya gardırop ve emzirme, okumak ve dinlenmek için rahat bir anne sandalyesi.

Bebek ilk birkaç ay içinde ebeveynleriyle birlikte ilave bir yatakta ya da yatak odasında beşikte uyurken, yaklaşık altı ay sonra ayrı bir odaya taşınmalıdır. Bebek yataklarının büyük bir kısmı yüksekliği ayarlanabilir ve böylece çocuğun hareket aralığı ile büyür. Çocuk yeterince büyükse, yatağın bir tarafı çıkarılabilir.

Değişen yatak, yıkanabilir yastıklı bir değiştirme kılıfına sahip olmalıdır.

Güvenlik bebek odasında merkezi bir rol oynar

Tüm mobilyalar yuvarlatılmış köşelere ve kenarlara sahip olmalıdır, böylece bebeğiniz kendine zarar veremez. Ve özellikle  masanın düşme koruması olmalı.

 Bebek yatağı için şilte: Satın alırken buna dikkat etmelisiniz

Duvar rafları, lambalar ve resim çerçeveleri sıkıca tutturulmalıdır. Dolaplar ve raflar da duvara cıvatalanmalıdır, böylece çocuk mobilya üzerine koşmaya ve çekmeye başladığında üzerlerine düşemezler. Ayrıca, bebek odası emekleme ve oyun oynama için yeterli alan sağlamalıdır.

Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri 2019

Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri 2019

Duvar tasarımı: boya ve duvar kağıdından fazlası

Güzel bir duvar boyası, renkli duvar kağıdı veya duvar çıkartmaları olsun burada tasarımda seçim yapmakta özgürsünüz. Ancak, parlak ve canlı renkler olmalı ve lütfen her zaman malzemelere dikkat edin. Özellikle büyük üreticiler, daha az kirletici madde içeren bebek ve çocuk odaları için ekstra renkler sunmaktadır. Duvar kağıdı ve büyük desenlere ve güçlü renklere sahip duvar çıkartmaları özellikle uygundur çünkü çocuklar için göz alıcıdır.

bebek odası dekorasyon trendleri 2019 2020

bebek odası dekorasyon trendleri 2019 2020

Ayrıca, tavan tasarımı ihmal edilmemelidir, ilk birkaç aydaki bebekler genellikle sadece tavana baktıkları için. Neşeli tavan resimleri, karanlıkta parlayan veya hareketli bir yıldız, hepsi bu. Böylece bebeğin her zaman örneğin gece uyandığında odaklanacağı bir şey vardır.

Bebek Odası Trendleri 2019 20

Bebek Odası Trendleri 2019 20

Annenin de bebek odasında rahat bir yer olmalı.

Akşamları yatmadan önce bir masal okurken veya emzirirken  her bebek odasında anne ve babanın kendilerini rahat ettirebilecekleri rahat bir sandalye veya koltuk bulunmalıdır. Daha sonra, bu paylaşılan sesli ve rahat bir köşeye dönüştürülebilir.

2019 bebek odaları

2019 bebek odaları

Doğru ışıklandırma bebek odasında önemlidir. İdeal olarak kısılabilen tavan lambası, temel bir aydınlatma işlevi görür. Değişen masanın üzerindeki bir dizi ışık, küçük bir gece lambası ve bir okuma lambası doğru ışık vurgusunu ve rahat ve sıcak bir atmosfer yaratır.

Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri

Her Tarza Hitap Eden Bebek Odası Trendleri

En iyi döşeme ahşap ve mantar parke veya laminattır. Böylece bebek odası hızlı bir şekilde emilebilir ve silinebilir. Daha fazla rahatlık için küçük, renkli döşemeler kilimler yapın. Dünya haritaları veya yarış pisti, çocuklar büyüdükçe, daha eğlenceli hale geldiklerinde farklı motiflerle kullanılabilirler.

kız bebek odası dekorasyon trendleri 2019

kız bebek odası dekorasyon trendleri 2019

Bebek odasını ayarlarken dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Böylece ebeveynler hayal güçlerinin çılgınca çalışmasına izin verebilir ve belki de kendi odalarında her zaman özledikleri bir veya diğer çocukluk hayalini gerçekleştirebilir.

Bebek Odası Trendleri 2020

Bebek Odası Trendleri 2020

Bebek Odası Trendleri 2019

Bebek Odası Trendleri 2019

Bebek Odası Dekorasyon Trendleri 2019 20

Bebek Odası Dekorasyon Trendleri 2019 20


Bir önceki yazımız olan 15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

cilek softy bebek odasi takimi 2019

2019 Güzel Ve Kullanışlı Çilek Bebek Odası Modelleri

Bebek bekleyenlerin çok beğeneceği harika seçeneklerin bulunduğu 2019 Güzel Ve Kullanışlı Çilek ...

DMCA.com Protection Status