Anasayfa / Genç Odası / Genç Odası İçin Mobilya Önerileri

Genç Odası İçin Mobilya Önerileri

Çocuğunuz odasını yalnızca uyumak için kullanmıyor; orası onun kalifiye kısmı ve müddetinin fazlasını odasında hobilerine vakit ayırarak, ders çalışarak, dizi-film izleyerek geçiriyor.

Odası ne kadar onu yansıtırsa o da o kadar mutlu! Peki, yeni eğitim devresi başlamadan çocuğunuzun odasını güzelleştirmeye ne dersiniz? Merak etmeyin; bunun için yüksek bütçeler ayırmanıza lüzum yok.

Şık ve Tasarruflu: Uçan Kitaplık

Çocuğunuzun kitaplığı bundan sonra kitaplarını depolamak için az geliyorsa veyahut odaya değişik tek hava katmak için hangi genç odası dekorasyon fikirlerini yaşama geçireceğinizi düşünüyorsanız uçan kitaplık tam ihtiyaç duyduğunuz kendin yap projesi! Peki, uçan kitaplık nasıl yapılır?

Masif panel bu fikri yaşama geçirirken kullanacağınız ana ürün. Paneli hobi boyası ile istediğiniz renge boyayın.

Lastik ipi panelin tek ucuna ahşap zımbası sayesinde sabitleyin. Ardından kitabı baz alarak lastiği belirli sürelerle zımbalayın. Köşebentleri monte ettikten ardından köşebentlerin vida bölümlerini duvarda işaretleyin.

İşaretlediğiniz kısımları matkapla delin, dübelleri yerleştirin. Ardından akülü vidalama ile rafı duvara monte edin. Kitapları lastiklerin çevresinden geçirin.

Ek Depolama Alanı: Tekerlekli Organizer

Evet, genç odalarının tek kısmı çoğunlukla çalışma ortamı durumuna getirilir ve biliyorsunuz ki çalışma masası ve çevresinin derli toplu olması tesirli tek çalışma için çok önemli.

Peki, epey tasarruflu ve bu arada kolay tek şeklinde tekerlekli, mini dolap yapmaya ne dersiniz? İşte, genç yatak odası ve hem de evinizin başka odalarında yer verebileceğiniz kendin yap dolap yapımı:

Hem ev dekorasyonu hatta tertip etme ile ilgili size yardımcı olacak bu basit kendin yap fikrini yaşama geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz ana malzeme ahşap gizleme kutuları! En devasa kutuyu yan çevirip köşelerine tekerlekleri silikonla yapıştırın.

Orta ve ufak boylu gizleme kutularını devasa kutunun üstüne yerleştirin ve metal kıskaçlarla sabitleyerek kutuların hareket etmesini engelleyin.

Bu yazımızada göz atınız:  En Güzel Örneklerle Kardeş Odası Dekorasyonları

Geri Dönüşüme Katkı: Külüstür Gitardan Duvar Rafı

Genç odası, salon, balkon, banyo veyahut mutfak… Depolama alanları her alanın gereksinimi.

Peki, hayal gücünüzün hudutlarını zorlayacak tek genç odası dekorasyonu kendin yap fikrini yaşama geçirmeye ne dersiniz? Şayet hanenizde veyahut tek yakınınızın evinde külüstür ve kullanılamaz halde olan tek gitar varsa o gitardan raf yapılabilir ve orijinal bir mobilya fikrini uygulayabilirsiniz.

Gitarın ön kısmını pense ve tornavida ile sökün ve sonrasında zımparalayarak pürüzleri giderin. Gitarı dekorasyon ile ahenkli tek kaplama kâğıdının üstüne koyun ve kalem ile kâğıtta değer alın, sonrasında net.

Gitarın iç bölümüne tutkal sürerek kaplama kâğıdı ile kaplayın. Ahşap rafları tutkal ile yapıştırın ve sonrasında çivi ile sabitleyin. Gitarın arka ve ön bölümünü (kaplamadığınız alanları) sprey boya ile boyayın.

Silikon sayesinde gitarın yan bölümüne inci yapıştırın. Duvarda süsleyici raf gitarı asacağınız yeri kalem ile işaretleyin, matkapla deldikten ardından dübelleri yerleştirin. Akülü vidalama sayesinde gitarı sabitleyin.

Nostaljik ve Modern: Paletten Koltuk

Koltuk, genç odasında eğlenceli vakit geçirmeyi gerçekleştiren mobilyalardan biri. Peki, tek koltuk alabilmek adına genç odası için koltuk yapmaya ne dersiniz? Hem nostaljik hatta çağdaş tek tesire sahip paletten koltukların yapımı epey kolay.

Şimdi, paletten koltuk nasıl yaparız, anlatalım. Aynı ölçülere sahip iki paleti üst üste koyun ve palet boyutundaki minderleri üst bölüme yerleştirin. Renkli minderler ile paletten yaptığınız koltuğun üzerini süsleyin.

İşte, hepsi bu kadar! Aynı zamanda bu fikri isterseniz balkon dekorasyonu için de değerlendirebileceğinizi belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Genç Odası Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Genç Odası Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla