Anasayfa / Mobilya / Geçmişe Geri Dönün Retro Tarzı Mobilyalar

Geçmişe Geri Dönün Retro Tarzı Mobilyalar

Geçmişe ait eşyalar bazen yeniden moda olabiliyor. Günümüzde ise retro genel anlamda moda olmaya başladı. Kıyafetlerden mobilyalara kadar çok farklı ürünler 2019 yılında kullanılıyor. Bu yazımızda sizlere retro mobilyalar konusunda fikirler vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler ile birlikte retro koltuklar konusunda yeni bir ilham daha kazanacaksınız.

Retro modellerini seçecek ve evinizde yer verecekseniz kesinlikle acele etmeyin. Retro konusunda geçmişe dönük araştırma yapmalı ve ona göre bir yol izlemelisiniz. Tercih edeceğiniz mobilyalar nasıl olacak? Hangi döneme ait olacak buna karar verir. İlham alabilmek için eskilerin mobilyalarına bakabilir ve beğendiklerinizi seçebilirsiniz. Ayrıca eski mobilyaları günümüz teknolojisi ve isteklerle harmanlamak da akıllıca bir iş olacaktır.

Evinizi Retroya Uygun Hale Getirin

Evinize retro mobilyalar ile bir hava katmadan önce kesinlikle ortamı uygun hale getirmek gerekiyor. Uygun hale getirilen ortam sayesinde retro mobilyalar çok daha şık duracaktır. Retro mobilyalarda özellikle ışıklandırma son derece önemlidir.

Evinizin iyi bir ışıklandırması varsa daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Aslında buradaki ana amaç eve sadece eski mobilyaları almak ve üzerlerinde oturmak değildir. Retro mobilyalar ile birlikte o evin ortamını iyice eskilere götürmek ve farklı bir hava katmaktır. Örnek verecek olursak ışıklandırma konusunda yapacağınız doğru tercihler evinizin havasını değiştirebilir. 1970 ve 80’li yıllarda sık sık kullanılan berjer son derece modaydı. Sizde bunu 2019 yılında evinizde yapabilirsiniz.

Dinamik şekillerdeki berjerlerin renk seçimini; turuncu, yeşil, mor, turkuaz, hardal ve sarı olabilir. Koltuklarınızın rengiyle de kombin şekilde kullanacağınız berjer seçimi yapabilirsiniz. Özellikle 1980’li yıllarda her film ve dizide berjer kullanılırdı.

Patchwork Mobilyalar

2019 yılında kulağa biraz tuhaf geliyor ancak Patchwork Mobilyalar ile retro ruhunu sonuna kadar hissedebilirsiniz. Patchwork Mobilyalar mobilyalara uygun olan alçak sehpalar ahşap bir kütüphanelik ile kombin yapabilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  2018 Sezonu Kelebek Mobilya Yemek Odaları

Ayrıca retro bir aydınlatma da Patchwork Mobilyalar için son derece ideal olacaktır. Soğuk renklerde kullanılan mobilyalar varsa kesinlikle Patchwork Mobilyalar akıllıca bir tercih olacaktır.

Retro Mutfak Mobilyaları Seçin

Retro tarzı için en ideal yerler salonlar ve oturma alanları gibi gelse de bu algı tamamen yanlıştır. Retro modellerini hissetmek ve tarz oluşturmak için en ideal yerlerin başında mutfaklar geliyor. Ev hanımlarının en sık vakit geçirdiği alanlardan olan mutfaklarda retro havası estirebilirsiniz.

Ahşap masa eski bir kitaplık kesinlikle mutfak için farklı bir hava yaratacaktır. Eğer bu tarz parçalara sahipseniz mutfağınız için bir kombin yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan L Koltuk Kullanmanın 5 Avantajı ve Örnekleri başlıklı makalemizde l koltuk kullanma avantajları, L Koltuk Kullanmanın 5 Avantajı ve Örnekleri ve L koltuk modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla