Anasayfa / Dekorasyon / Evinize Uygun Kapı Modelleri! Kapı Seçimi Ve Önerileri

Evinize Uygun Kapı Modelleri! Kapı Seçimi Ve Önerileri

İç mekan dekorasyonu için duvar boyası ne kadar önemliyse kapılarda o kadar önemlidir.  İç mekanda kullanılacak olan kapı tercihleri evin havasını değiştirecektir.  Kapı modeli tercihi yaparken sıcaklık, nem seviyesi gibi etkenler düşünülmeli ve ona göre bir kapı modeli kullanılmalıdır.

Hem etkenler düşünülmeli ve hem de evin dekorasyonuna zarar verecek mod düşürecek kapı modelleri tercih edilmemelidir.

Amerikan Kapı Modelleri ve Örnekleri

Amerikan kapı modellerinin tamamı MDF üretimidir. Son derece dayanıklı ve uzun yıllar rahatlıkla kullanım sağlayan kapı modelleri olarak da bilinirler. Amerikan panel kapılar hem elverişli bir modeldir hem de farklı türde kullanıma uygundur.

Bu tarz kapıları camlı ya da camsız olarak kullanabilirsiniz. Özellikle piyasada yer alan diğer kapı modelleri ile kıyaslandığı zaman Amerikan kapı modelleri tam anlamıyla kusursuzdur. Ahşap çerçeve bu tarz kapıların en önemli noktasıdır.

Amerikan kapı modellerinin diğer markalara oranla bir dezavantajı bulunuyor. Diğer kapı markaları ve modelleri tamirat ve tadilat konusunda Amerikan kapı türlerine oranla daha az maliyetlidir. Ancak Amerikan kapılar için aynısını söylemek zor olacaktır. Eğer evde küçük çocuk varsa ve kapılarınız zarar görebilecekse Amerikan kapı tercihi akıllıca bir tercih olmayacaktır.

Lake Kapı Modelleri ve Örnekleri

MDF malzemeden üretilse de ham MDF üründen imal edildiği için Amerikan kapı modellerinden biraz farklıdır. CNC aracılığı ile kapıya farklı motifler uygulanır ve şık bir görüntü elde edilir.

Günümüzde artık lake modellerinde de bir takım değişiklikler olmaya başladı. Maliyeti düşürmek ve tasarım olarak çeşit getirmek amaçlı kapı üretimi yapan firmalar kanat ve ağaç kapmalı üretimlerde yapıyor.

Lake kapılar son derece uygun fiyatlarla satın alınabilir. Amerikan kapı modellerine oranla % 25 daha uygun fiyatlarla bu kapılara sahip olabilirsiniz.  Ayrıca ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isterseniz lake kapıları boyatabilirsiniz. Evinizin tasarımına uygun şekilde boyama yapmanıza fırsat sağlayacaktır. Lake kapıların ses yalıtımı diğer kapılara oranla çok daha iyidir. Parlak yada mat renklerde kullanım sağlar.

Bu yazımızada göz atınız:  Eşyalı Kiralık Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Ahşap Kapı Modelleri ve Örnekleri

Gösterişli kapılardan hoşlanan ve biraz büyük kapı tercihini yapmak isteyenler için ahşap kapılar kesinlikle ilk tercih olmalıdır. Ahşap kapılar son derece dayanıklıdır ve bu nedenle uzunca yıllar kullanabilirsiniz.

Ayrıca sık sık temizlik yapmak isteyenler içinde ideal kapı türüdür. Temizlemesi kolay ve yıpranmayan bir kapı arıyorsanız kesinlikle ilk tercih ahşap kapılar olmalıdır. Farklı renk ve desenlerde alınacak olan kapı modelleri evinize lüks bir hava katacaktır.

Ahşap kapı modellerini kusursuz zannetmeyin. Pek çok açıdan kaliteli ve kullanışlı gibi gözükse de diğer kapı modellerine oranla daha pahalıdır. Bu yüzden tercih etmeden önce bütçenize uygun hareket etmeye çalışın.

Bir önceki yazımız olan Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri ve oturma odası dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...