Anasayfa / Dekorasyon / Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunda çiçek tüketimi derken yalnızca işlek çiçeklerden bahsetmediğimizin altını çizmekte yarar var. Yapay çiçek desenleri veyahut çiçekleri yansıtan değişik objelerle de ev dekorasyonunda tabii etkiler yaratabilir ve sevgi dolu tek bölge oluşturabilirsiniz.

O durumda şimdi, süsleyici çiçek tüketimi ile ilgili önerilerimizi sıralamaya başlayalım.

Canlı Çiçeklerden Vazgeçemeyenlere: Evde Canlı Çiçek Köşesi

Paşa kılıcı, aloe vera, zambak, difenbahya… Hanenizde baktığınız nebat çeşidi ne olursa olsun bitkilerin hayat alanınıza değişik tek hava kattığı epey açık.

Peki, yemyeşil bitkilerinizi ve rengârenk çiçeklerinizi trendler tarafında yerleştirmeye ne dersiniz? Çiçek standı, katlı raflar veyahut paletler vasıtası ile kalifiye dizayn çiçek köşeleri yapabilirsiniz.

Hatta isterseniz paleti duvara monte edebilir ve askılı saksılar vasıtası ile yerden de tasarruf edebilirsiniz. Eğer henüz ufak tek nebat köşesi meydana getirmek istiyorsak teraryum yapabilirsiniz.

Küçük fakat İlgi Çekici: Süsleyici Objeler

Söz hususu süsleyici çiçek tasarımları ise ahşap çiçeklere de listede yer vermezsek olmaz! Ahşap gizleme kutuları üstüne oyulmuş veyahut boyanabilir ahşap, süsleyici objeler üstünde yer verilmiş bu çiçekler vasıtası ile hanenizde tabii tek tesir yaratabilir ve bu arada evinizin dekorasyonuna objelerle katkı edinebilirsiniz.

Ahşap çiçek desenlerinin yanında suni çiçekler ile de hayat alanınızda renkli tek atmosfer yaratabilirsiniz. Fakat burada önerimiz, suni çiçeklere tek çiçeklik içinde yer vermektense henüz yaratıcı programlar yaşama geçirmeniz.

Mesela fincandan çiçek şelalesi yapmaya ne dersiniz? Bu abiye kendin yap projesini yaşama geçirmek için videomuz size yardım edecektir.

Duvar Dekorasyonunda Tabii Esintiler: Duvar Kâğıtları ve Tablolar

Çiçek tüketimi denildiğinde aklımıza çoğunlukla balkon veyahut salonda çiçek dekorasyonu geliyor. Oysaki söz ettiğimiz gibi, ev dekorasyonunda işlek çiçeklerin yanında suni çiçekler veyahut süsleyici objeler vasıtası ile de tabiatı değişik formlarda evinize çağrı edebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Bej Rengi Kullanımı Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri

Tam da bu noktada evinizin havasını değiştirecek duvar kâğıtlarını ve tabloları unutmamak gerekmektedir. Çiçek desenli duvar kâğıtları sene en ilgi çeken, trend ürünleri arasında yer almakta.

Odalarınızın tek duvarını istediğiniz modeldeki ve hanenizde seçenek ettiğiniz renk paletine makul çiçekli duvar kâğıtları ile kaplayabilirsiniz.

Eğer duvar kâğıdı programı inşa etmek istemiyor fakat duvarlarınızda doğanın yansımalarına yer açmak istiyorsak bu noktada nebat ve çiçeklerin resmedildiği tablolardan da yararlanabileceğinizi hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Öğrenci Evi Yurdunda Dekorasyon Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...