Anasayfa / Dekorasyon / Ev Dekorasyon Örnekleri

Ev Dekorasyon Örnekleri

Kullandığınız koltuk takımı klasik ise ve sıkılmaya başladıysanız hemen değiştirin. 2019 yılında spor koltuk takımları daha moda ve sizde modayı evinize taşıyabilirsiniz. Kol koyma yerleri eğimli, yastıkları desenli ve çok fazla yer kaplamayan spor koltuklarda farklı renk tonlarını kullanabilirsiniz. Büyük koltukları yeşil renkte yaptırıp berjer takımını hardal yaptırabilirsiniz.

Çiçekli yastıklarla ve bir pufla koltuk takımınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Klasik koltuk kullanmaktan vazgeçemiyorsanız bu senenin en gözde modelleri olan chesster mobilyayı salonunuzda kullanabilirsiniz. Chesster koltuk takımında tarçın rengini ve bej rengini kullanarak evinize renk katabilirsiniz.

Mobilya Seçimi Önemli

Mobilyalar bir evin dekorasyon ürünleri arasında en önemlileri. Bu yılın en moda mobilya türü avangart mobilyadır. Geçtiğimiz yıllarda beyaz renk avangart mobilya kullanılırken bu sene daha çok siyah ve kahverengi mobilya kullanılıyor. Cheester koltuk koyduğunuz salonunuza kahverengi avangart model yemek masası koyarak salonunuzu canlandırabilirsiniz.

Televizyon ünitenizi de koltuk takımınıza uyumlu olarak yaptırabilirsiniz. Dilerseniz yemek masanızla takım alabilir dilerseniz beğeninize göre tek televizyon ünitesi de alabilirsiniz. 2019 yılında raflı televizyon üniteleri çok moda. Raflı televizyon üniteleri hem spor mobilyaya hem de klasik mobilyaya uyum sağlıyor.

Niş Yaptırabilirsiniz

Salonunuz genişse televizyon üniteleri yerine niş yaptırarak salonun havasını değiştirebilirsiniz. Mobilyanızın ve koltuk renginize göre nişi boyatabilirsiniz. Nişin üzerinde bulunan bölmeleri biblolarla ya da küçük aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Özellikle küçük vazolarda olan çiçekler oldukça moda.

Duvar kâğıdı da televizyon arkasında çok hoş duruyor. Mobilyanızın ve koltuk takımınızın rengine göre duvar kâğıdı uygulaması yaptırabilirsiniz. Özellikle doğal taş görünümlü ve deniz manzaralı duvar kâğıtları çok hoş bir görüntü sağlıyor. Duvar kâğıdı yaptırırken gerçekçi durması için 3 boyutlu yaptırabilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Eşyalı Kiralık Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Tavanları Unutmamak Lazım

Bir ev dekorasyonunda tavan dekorasyonu da önemlidir. Gergi tavan, alçıpan ve tavan göbeği ev dekorasyonunu etkileyen önemli unsurlardır. Evinizin salonuna gergi tavan yaparak ortama ayrı bir atmosfer katabilir ve aydınlatmayı da aynı anda halletmiş olabilirsiniz. Kartonpiyer ve alçıpan da bir salonu gösteren dekorasyon ürünleridir.

Kapı girişine kemer yaptırarak, avizenin etrafına göbek yaptırarak ya da duvarların kenarlarına kartonpiyer yaptırarak lüks ve şık bir salon oluşturabilirsiniz. Tavanlardaki aksesuar ürünlerinden biri de avizedir. Avize seçimini de koltuk ve mobilya seçimine göre yapmalısınız. Spor salonunuz varsa küçük avizeleri tercih etmelisiniz. Klasik salonunuz varsa gösterişli avizeleri tercih edebilirsiniz.

Duvarları Süsleyin

Bir evde eşyalardan önemli olan duvarların boyası ve görüntüsüdür. Eşyalarınızın kendini gösterebilmesi için duvarların rengini iyi belirlemelisiniz. Eviniz küçükse açık renk boya yaptırmalısınız aksi taktirde eviniz çok boğucu olur. Eviniz genişse hafif koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Simli boya kullanmak istiyorsanız bunu tavsiye etmiyoruz. Simli boya yerine duvar baskıları son yıllarda daha moda.

Duvarlarınıza saat, tablo ve çerçeve takarak evinize canlılık katabilirsiniz. Böylece eviniz daha şık görünecek ve sizler de daha hoş bir evde oturacaksınız. Duvarlarla uyumlu halı alırsanız çok güzel bir ev dekorasyonu yapmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan En Modern Mağaza Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri başlıklı makalemizde 2019 mağaza dekorasyon örnekleri, mağaza dekorasyonu ve mağaza dizayn hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla