Anasayfa / Dekorasyon / Eşyalı Kiralık Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Eşyalı Kiralık Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Evlerini eşyalı bir şekilde kiraya vermek isteyenler için hazırladığımız eşyalı kiralık daireler için dekorasyon önerileri yazımız, genellikle küçük metrekareye sahip olan evlerin daha iyi fiyatlar da kiraya verilmesine olanak tanımak da ve kiracıya da daha fonksiyonel yaşam alanları açmaktadır.

Eğer ki evinizi eşyalı olarak kiraya vermeyi düşünüyorsanız, eşyaların tam olmasına dikkat ettiğiniz kadar kullanışlı özelliklere ve dekoratif görüntüye sahip olmasına da dikkat etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Bu sayede evinizi daha hızlı bir şekilde kiraya verebileceğiniz gibi, piyasanın biraz daha üzerinde kira geliri elde etmeniz de mümkün olacaktır. Eşyalı kiralık evler için dekoratif birçok üründen faydalanabilir, hatta yer yer kendin yap tarzı ürünleri de kullanabilirsiniz.

Eşyalı Kiralık Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Hem Görüntü Hem Kullanım

Kiraya vereceğiniz dairenin dekorasyon planlamasını yaparken, amaç sadece ilgi çekici bir görüntü elde etmek olmamalıdır. Elbette ki dekorasyonda görüntü, düşünülmesi gereken detaylar arasında yer alsa da, yapılacak çalışmanın hem daha geniş yaşam alanı açmasına etki etmesi, hem de kullanışlı özelliklere sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Bu nedenle bir taşta iki değil, 3 kuş vurmayı hedeflemeniz gerekir. Yani görsel şıklık, daha geniş yaşam alanları ve fonksiyonel özelliklere sahip ürünler kullanmaya dikkat edilmelidir.

Yataklar Çok Rahat Olmalı

Direkt olarak dekorasyonla bağlantılı bir durum olmasa da, nihayetinde komple bir planlama yapılması gerekmektedir. Sonuç olarak evlerimiz en fazla rahat edeceğimiz ve sorunsuzca dinlenebileceğimiz alanların başında gelmektedir. Kiracı kiraladığı evde ne kadar rahat ederse, o evde daha uzun süre kalma hassasiyetine sahip olacaktır. Genellikle günümüzün önemli bir kısmının dışarıda geçtiğini ve evlerimizi neredeyse sadece yatmak ve dinlenmek için kullandığımızı düşünürsek, yatakların rahat olmasının ne kadar önemli bir faktör olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Yatakların rahat olduğu kadar geniş olması da, bu anlamda ayrı bir öneme sahiptir. Tabii ki bu özellik aynı zamanda evin büyüklüğü ile de orantılı bir durumdur. şayet eviniz büyük ise tek yatak yerine, birkaç yatak bulundurarak kiracınız ve misafirleri için sorunsuz bir hazırlık yapmış olabilirsiniz.

Eşyalı Kiralık Daire Dekorasyon Önerileri

Dekoratif Aynı Zaman Da Kullanışlı Dolap Ve Askılıklar

Evinizi ister günlük olarak isterseniz daha uzun süreli kiraya veriyor olun, dolap ve askılık detayları basit ama ihmal edilmemesi gereken detaylar arasında yer almalıdır. Özellikle küçük bir eviniz varsa bu detaylara daha fazla dikkat etmeli ve kullanışlı özellikleri sahip olmasına özen göstermelisiniz.

Bir iş seyahati için evinizin bulunduğu şehre gelen kişiler, özellikle kıyafetleri konusunda hassas olmak durumundadır. Böyle bir detayı düşündüğümüzde dahi basit olarak gördüğümüz askılıkların ve dolapların önemi daha net anlaşılmaktadır. Ya da bir düğün için gelip de dairenizi kiralayacak olan kişiler için düğünde giyecekleri kıyafetleri sorunsuzca muhafaza edebilecekleri alanlar oluşturulmalıdır.

Bu yazımızada göz atınız:  2020 Küçük Oda Tasarımları

Banyo Dekorasyonu

Eşyalı kiralık ev dekorasyonu için yapacağınız çalışmalardan birisi de, banyolar olmalıdır. Yine konfora dayalı bir yaşam için önemli alanlardan birisi olan banyolar, kullanışlı dekoratif özelliklere sahip olmalıdır. Özellikle vişne çürüğü ve koyu renkler, son yılların en trend banyo dekorasyon önerileri arasında yer almaktadır

Dikkat çekici ve renkli detaylara değinmek, banyonun rahatlatıcı etkisini psikolojik olarak çok daha fazla artıracaktır. Şayet banyonuz yeterli büyüklükte ise, canlı bitkilerle bu özel alanı süsleyerek çok daha gösterişli ve ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Banyo ve tuvalet gibi alanlarda temizlik ürünleri ve havlu gibi detayları, kiralık eşyalı evlerde unutmamanız gerektiğini de ayrıca hatırlatmak isteriz.

Banyoda jakuzi ya da küvet gibi özellikler varsa, bunların etrafına sabit büyük dekoratif mumluklar monte ederek çok klas bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Eşyalık Kiralık Daireler için Dekorasyon Önerileri

Balkon Konforuna Dikkat Edin

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez yaşam alanları arasında yer alan balkonlar, dekorasyon ve konfor açısından en fazla dikkat edilmesi gereken yerlerden birisidir. Özellikle geniş balkonlar için bol çeşit bitki ve farklı canlı çiçekler ve yumuşak minderlerle kaplı koltuklar bu alanın dekoratif anlamda yeterliliği düzeye gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca balkonlarınız da klasik tavan lambaları yerine duvara monte edilen baykuş lamba modelleri daha güzel bir görüntü elde etmenize imkan verecektir.

Oturma Odası Dekorasyon Önerisi

Eşyalı kiralık daireler için dekorasyon önerileri arasında elbette ki oturma odası detayı, kesinlikle atlanması mümkün olmayacak yerlerden birisidir. Eviniz çok küçük değilse oturma odasına kesinlikle yatak koymayarak, evi bir otel havasından çıkarabilirsiniz. Oturma odasında geniş ekranlı bir televizyonun olması ve DVD gibi benzer teknolojilerle film izlemeye uygun bir alan oluşturulması önemlidir. Hatta bu alana basit bir oyun konsolu koyarak, kiracılar için evinizi vazgeçilmez bir hale getirebilirsiniz.

Rahat ve kullanışlı mobilya takımları, oturma odalarına dekoratif bir şıklık katmak için şart olan faktörlerden bazılarıdır.

Işıklandırma Önemli Unsurlardan Birisidir

Özellikle ters tavan alçıpan uygulamaları ile yapılacak ışıklandırmalar, tüm alanların dekorasyonu için en önemli unsurlardan birisidir. Led spot tarzı ışıklandırmanın yanı sıra sadece süs amacıyla da olsa sade ana görkemli bir avize, bu konuda ideal bir seçim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Aynaları Kullanmak başlıklı makalemizde 10 Muhteşem Dekoratif Duvar Aynası Modelleri 2018, 2018 Sezon Trendi Yatak Odası Boy Aynaları ve 2019 Buğu Yapmayan Vitra Banyo Aynası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...