Anasayfa / Dekorasyon / En Modern Ev İç Dekorasyon Örnekleri

En Modern Ev İç Dekorasyon Örnekleri

Evinizin iç dekorasyonuna önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü bir eve ruh veren evin iç dekorasyonudur. Evinizin iç dekorasyonu ne kadar iyi olursa eviniz o kadar canlı gözükecektir. Doğru iç dekorasyonu sayesinde evinizde şahane bir görünüm elde edebilirsiniz. Evinizi dekor ederken kalabalık görüntüden kaçınmalısınız. Kullanacağınız renklerin uyumuna da dikkat etmelisiniz. Modern ev dekorasyonunda ön plana çıkan renklerin doğru kullanımı, hiç kuşkusuz evinizin havasını değiştirecektir. Modern ev dekorasyonu ile ilgili araştırma yaparak ve resimleri inceleyerek evinizin iç dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Mavinin Tonları İç Dekorasyonun Gözdesi

Mavi, ortama ferahlık ve dinginlik kattığı için modern iç dekorasyonda sıkça tercih edilmektedir. Dinlendirici etkisinden dolayı salon dekorasyonunda trend renkler arasında mavinin tonları bulunmaktadır. Mavi ile beyaz muhteşem uyum sağlamaktadır. İç açıcı ve modern ev dekorasyonu istiyorsanız mavi ve beyaz uyumunu denemelisiniz. Odanızda mavi ve beyazın tonlarını kullanarak yaz ve kış için sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Bebek mavisi koltuk takımınızı krem ve lacivert renklerdeki kırlentler ile süsleyebilirsiniz. Koyu mavi renkteki perdeler de dekorasyonunuza oldukça konfor katacaktır.

İç Dekorasyonda Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlara Yer Verin

Özel tasarım mobilyalar maliyeti yüksek olsa da, konfor bakımından üstünlüğe sahiptir. Özel tasarım bir koltuk takımı, diğer koltuk takımlarından daha fazla estetiklik katacaktır. Modern iç dekorasyonda özel tasarım mobilyalar sıkça tercih edilmektedir. El işçiliği ile yapılmış bir orta sehpa ve özel tasarım mobilyalarınız hoş bir uyum oluşturacaktır. Mobilya bütçenizi zorlayacak ise özel tasarım aksesuarlar da iş görecektir. Özel tasarlanmış vazo, şamdan, sehpalar ya da aynalar gayet şık duracaktır. Özel tasarım eşyaların dekorasyonunuzda mutlaka yer alması gerekir.

Metalik Renge Sahip Objeler Kullanın

Modern ev iç dekorasyonunun olmazsa olmazı hiç şüphesiz ki aksesuarlardır. Aksesuarlar ev dekorasyonunda önemli yer tutmaktadır. Bu yüzden doğru kullanılması gerekir. Aksesuarların fazla ve yanlış seçimi bir anda odanızı kalabalık kılabilir. Aksesuar seçiminizde tercihiniz metalik renkteki objelerden yana kullanmalısınız.

Bu yazımızada göz atınız:  Küçük Daireler için 20 Oturma Dekorasyon Fikirleri

Modern ev dekorasyonunda en çok kullanılan aksesuarlar metalik renge sahip olanlardır. Metalik renkteki objeler bu yıl çok modadır. Metalik renge sahip şamdanlar gayet şık olacaktır. Metalik objeler ile süslenmiş avizeler de ortamı canlandıracaktır. Küçük bir detay olarak, metalik renkte ayaklara sahip sehpaları da tercih edebilirsiniz.

Döşemede Mermer Ön Planda

Banyo ve mutfağın yanı sıra diğer odalarda da mermer döşeme kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Modern ev dekorasyonunda mermer döşemeler de yerini almış bulunmaktadır. Mermer döşemeler koyu ve açık renkler ile uyum içinde kullanılabilir. Mermer dekorasyonda kullanıldığında lüks bir hava katacaktır. Mermer banyo, mutfak ve ofisin dışına çıkarak yemek odası gibi diğer odalarda da kullanılmaktadır. Dekorasyonda konforu yakalamak için döşeme tercihiniz mermerden yana olmalıdır. Mermer döşemeler doğal görüntüsü ile sade ve modern dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Küçük Ev Bitkileri Kullanarak İç Dekorasyonunuza Canlılık Katın

Yeşil renkli bitkiler hemen hemen her insan tarafından sevilir. Hatta birçok insan küçük saksılar ile evinde bitki yetiştirir. Yeşil dinlendirici etkisi ile ortama canlılık katar. Bu yüzden modern ev dekorasyonunda yeşil bitkilere yer vermeniz hoş olacaktır. Mermer desenli bir saksı içinde yeşil ev bitkisi dekorasyonunuzu canlandırarak size ve misafirlerinize huzur verecektir. Evinizin iç ve dış dekorasyonlarında gönül rahatlığı ile yeşil ev bitkileri kullanabilirsiniz. Mavi renkteki dekorasyon ile oldukça uyum sağlayacak olan bitkilerinizi bir ya da iki saksı ile iç dekorasyonunuza kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ofis Dekorasyon ve Tasarım Örnekleri başlıklı makalemizde Ofis Dekorasyon ve Tasarım Örnekleri, ofis dekorasyonu ve ofis tasarım örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...