Anasayfa / Dekorasyon / En Modern Ev İç Dekorasyon Örnekleri

En Modern Ev İç Dekorasyon Örnekleri

Evin içinde dekorasyon değişikliği yapmak için evin eski olmasına gerek yok. Durup dururken bile dekor değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Dekorasyona elbette evin içinden başlarsınız. Evi ev yapan da zaten içerisinde bulunan eşyalardır. Dekorasyon yaparken doğru eşyaları seçerseniz ve doğru tercihler yaparsanız muhteşem bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Evinizi dekor etmek istediğiniz zaman internetten görsellere bakarak fikir edinmeye çalışabilirsiniz elbette fakat bir evi dekor etmek için size en iyi şekilde hayal gücünüz yol gösterecektir. Modaya uymak istiyorsanız araştırma yapmakta fayda var fakat kendi tasarımınızı oluşturmak her zaman doğru tercih olacaktır.

Ev Dekorasyonuna Mobilyalardan Başlayın

Evinizin içini dekor etmek istiyorsanız işe mobilyalardan başlamalısınız. Mobilyaları hallettikten sonra devamı bir şekilde gelir. Oturduğunuz koltuk takımını satıp yerine yeni koltuk takımı bakabilirsiniz. Modern tasarıma sahip bir evde oturmak istiyorsanız klasik koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle cheester veya padişah koltuk takımları salonları oldukça modern gösteriyor.

Koltuk rengi seçimini elbette kendiniz yapabilirsiniz fakat kısa süre sonra sıkılmak istemiyorsanız ana renk tonlarından vazgeçmeyin. Örneğin sütlü kahve ya da siyah beyaz koltuk takımından uzun yıllar boyu sıkılmazsınız. Üstelik koyu renk koltuklar salonu her zaman daha ağır gösterir.

Dolapları Değiştirin

Koltuk takımını değiştirdikten sonra sıra dolaplara geliyor. Birçok mağazada koltuk takımı ve gerekli dolaplar salon takımı şeklinde satılıyor fakat kendi tasarımınızı oluşturmak istiyorsanız tek tek almanızda fayda var. Koltukların rengine ve modeline uyumlu olacak şekilde konsol, TV ünitesi, komodin ve yemek masası alabilirsiniz.

Ağır mobilya seçimi yaparken koyu kahverengi ya da beyaz renk kullanabilirsiniz. Modern bir salon tasarımı oluşturmak istiyorsanız yemek masanızın sandalyelerini kadifeden yaptırabilirsiniz. Konsol denilen vitrinler eskiden de çok modaydı ve günümüzde hala kullanılıyor. Küçük ebatlarda iki tane konsol kullanabileceğiniz gibi bir tane geniş konsol alarak da salonunuzu dizayn edebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Çocuk Olan Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Zemin ve Duvarlar Dekorasyonun Olmazsa Olmazı

Modern tasarımlı bir evde oturmak istiyorsanız ve evinizin ferah görünmesini istiyorsanız beyaz renk laminant yaptırabilirsiniz. Mobilyanıza ve diğer eşyalarınıza uyumlu halı alarak hoş kombinler yapabilirsiniz. Örneğin eşyalarınız beyazsa krem renk halı ya da zıt renklerde halı modellerini kullanabilirsiniz.

Duvarın rengi de diğer eşyalar gibi çok önemli. Evinizi boğmamak için açık renk boya ile duvarlarınızı boyatarak baskı yaptırabilirsiniz. 3D görünümlü duvar kağıtları da çok modern duruyor. Bunları evinizin her odasına yaptırabilirsiniz. Yatak odasına da baskı duvar yaptırarak çerçevelerinizi asabilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Şart

Evinizde modern bir tasarım oluşturmak istiyorsanız tavana kartonpiyer ve asma tavan yaptırmalısınız. Dümdüz duvar çok boş duruyor fakat duvarları bu şekilde doldurursanız çok daha gösterişli duracaktır. Asma tavana takılan led ışıklar sayesinde odanın aydınlatmasını da halledebilirsiniz.

Avizeler de bir ev dekorasyonu için olmazsa olmaz. Modern tasarımlı bir ev için biraz ağır, taşlı boncuklu avizeleri tercih edebilirsiniz. Avizenin desenini ve rengini belirlerken odada kullandığınız mobilyanın renklerinden ve modellerinden ilham alabilirsiniz. Dilerseniz kendi avizenizi kendiniz yaptırabilirsiniz.

Küçük Aksesuarlar

Ev dekorasyonunda büyük eşyaları dekor ettikten sonra artık küçük eşyalara yönelebilirsiniz. Yemek masanızın üstüne koyacağınız bir çiçek ile, televizyon ünitenize koyacağınız biblolar ile, sehpalarınıza sereceğiniz örtüler ile ve salonun köşesine koyacağınız büyük  vazolu çiçek ya da abajur ile çok hoş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Duvarlara da dekoratif süsler ya da çerçeveler asarak modern ve otantik bir ortam sağlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken başkalarından özenerek değil hayal gücünüzü kullanarak evinizi dekor etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Mobilya Boyama Teknikleri başlıklı makalemizde Evde Mobilya Boyama Teknikleri, mobilya boyama ve mobilya boyama nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...