Anasayfa / Genel / En İyi Animeler

En İyi Animeler

Japonların kendine özgü stillerle çizdikleri çizgi romanları film sektörüne uyarlaması ile oluşmuş olan animelerin tarihi 20. Yüzyıl başlarıdır. Batılı animasyon filmlerinden etkilenerek kendi çizgi romanları olan mangaları Japon sinemasında kullanan Japonlar büyük bir başarı elde etmiştir. Öyle ki animeler Japonya sınırlarını aşmıştır. Zamanla çeşitlenen ve günümüz teknikleriyle geliştirilen animeler sinemaseverlerin gözünde hatırı sayılır bir yere sahiptir.

Animelerin Yapımı

En iyi animeler mangalardan esinlenilerek yapılır. Mangalar, Japon çizgi romanlarının adıdır. En basit ifade ile çizgi roman karelerinin saniye bazlı hızlı gösterilmesiyle oluşur. Saniye başı kare gösterimi, dövüş sahnelerinde 14 kare iken, yavaş hareket içeren sahnelerde 8 civarındadır. Genelde bu sınırlar dışına çıkılmaz. 2004 yılında sinema ile buluşan Stemboy isimli anime filmde bu sınır zorlanmış ve 18 kareye kadar çıkmıştır. 180 bin çizimden oluşan bu anime film fazla bütçesi en fazla para harcanan anime olarak bilinmektedir. Bütçenin artmasıyla birlikte en iyi animeler yayınlanmaya başlanmıştır.

Anime Film Önerileri

Anime filmlerin erkek çocuk, yetişkin erkek, genç kız, yetişkin kız, romantizm ve robot gösterimi gibi çeşitleri vardır. Animeler konu bakımından sınırsızdır. Daha çok savaş, dövüş, büyü ve romantizm konuları işlenir. En iyi anime filmler olarak gösterilen çoğu anime filmin konusu bunlardan birisidir. 1988 yılında gösterime giren ve Türkçesi “Komşum Totora” olan ve geçmişe özlemi anlatan anime en iyi animasyon filmleri arasında gösterilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sevimli Dostlarımız İçin 2018 İkea Evcil Hayvan Koleksiyonu başlıklı makalemizde ikea evcil hayvan koleksiyonu ve Sevimli Dostlarımız İçin 2018 İkea Evcil Hayvan Koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

eski dikis makineleri geri donusumu

Eski Dikiş Makineleri İle Muhteşem Geri Dönüşüm Fikirleri

Anısı olan aile yadigarı Eski Dikiş Makineleri İle Muhteşem Geri Dönüşüm Fikirleri, ...