Anasayfa / Dekorasyon / En Güzel Ev Bitkileri ve Dekorasyon Çiçekleri

En Güzel Ev Bitkileri ve Dekorasyon Çiçekleri

Gerek yapay ve gerekse canlı çiçekler olsun, en güzel dekorasyon çiçekleri öneri yazımızda sizlere sunduğumuz öneriler, evlerinize ayrı bir şıklık katacak ve dekorasyon çalışmalarınızı daha göz doldurur hale getirecektir. Farklı alanlarda, farklı boyut ve şekillerde kullanabileceğiniz dekorasyon çiçekleri, iç ferahlatan görüntüsüyle yaşam alanlarınızda psikolojinize de olumlu etki yapacak ürünler arasında yer almaktadır. Ev bitkileri ise, evinizin farklı alanlarında ayrı bir egzotik hava oluşturmasıyla, özellikle dekorasyon anlamında bir takım çalışmalar yapılmış evler için kesinlikle tavsiye ettiğimiz öneriler arasındadır.

En Güzel Ev Bitkileri Dekorasyon Çiçekleri

Kaktüs

Az bakım gerektirmesiyle evde canlı bitkilerle dekorasyona renk katmak isteyenlerin tercihi olan kaktüs, farklı boyut ve şekillerde kullanabileceğiniz ev bitkileri arasında yer almaktadır. Farklı alanlarda çok rahat bir şekilde kullanacağınız bu bitkilerin küçük olanlarını aşk merdiveni olarak, büyük olanlarını ise mümkünse mermer büyük bir vazo içinde kullanmak daha farklı bir hava oluşturmak için ideal seçenekler arasındadır.

Ev dekorasyon çiçekleri

Salon Palmiyesi

Özellikle yüksek tavanlı evler için en ideal seçeneklerden birisi olan dekorasyon bitkileri arasındaki salon palmiyesi, salon veya antre köşelerinize farklı bir tarz katmanız için kesinlikle önerdiğimiz seçeneklerden birisidir. Evinizin herhangi bir alanında geniş bir köşeye konumlandıracağınız bu bitki, vazo ve diğer öğelerle renk uyumu yakalandığında ortaya zannettiğinizden çok daha güzel bir görüntü çıkmasını sağlamaktadır.

Çiçek Rafları

Tıpkı bir kitaplık gibi mümkün olan bir alanda çiçek rafları yapmak ve göz alıcı çiçeklerle burayı donatmak, muhteşem bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Özellikle yaprakları dökülmeyecek ve çok alıngan olmayan çiçeklerle böyle bir ortam oluşturmak, daha az bakım gerektireceği için işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Dekoratif Sarmaşık Telleri

Duvara monte edeceğiniz dekoratif sarmaşık tellerinin hemen yanındaki küçük bir sarmaşık vazosuyla, muhteşem bir görüntü elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Sık sulanması halinde hızlı bir şekilde büyüyen sarmaşık, her ne kadar yaprakları dökülen bir bitki olsa da emin olun ki sarmaşık telleri ile elde edeceğiniz görüntü, o zahmete katlanmaya fazlasıyla değecektir. Telleri duvara monte etmek yerine merdiven kenarları ya da tavana monte ederek de, telin şekline göre yemyeşil bir görüntü elde edebilirsiniz.

Abartı Sevenlere Çam Ağacı

Yanlış okumadınız. Özellikle villa tarzı geniş ve çok yüksek evlerde yaşayanlar için, küçük çam ağaçları tercih etmek sıra dışı bir ortam hazırlamak için mükemmel bir seçenektir. Oldukça egzotik bir ortam oluşturmak isteyen ve dekorasyon konusunda abartıdan kaçınmayanlar için, büyük alanlarda insan boyunda ya da biraz daha yüksek çam ağaçları tercih etmek, sanırız herkesin her ortamda göremeyeceği bir sıra dışılık olur.

Bu yazımızada göz atınız:  Ev Dekorasyonunda Yaz Trendleri 2018 2019

Limon Ağacı

Mis gibi büyüleyici kokusunu içinize çekebileceğiniz ve harika bir görüntü elde edebileceğiniz limon ağacı, her ne kadar bir ağaç olarak anılsa da küçük boyutları bitkiden farksızdır. Evinize harika bir sofistike görüntü katacak limon ağacı, yeşil ve sarı görüntüsüyle evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz dekoratif ev bitkileri arasında yerini almaktadır.

Paşa Kılıcı

İç mekanlarda rahatlıkla yetiştirebileceğiniz paşa kılıcı, farklı görüntüsüyle özellikle koyu ve zıt renkli mobilyalarınızla uyum halinde kullanabileceğiniz canlı dekorasyon çiçekleri arasında yer almaktadır. Böyle bakımı az bir bitki kullanırken, her zaman vazo detayını dikkate almanız daha güzel bir görüntü elde etmeniz açısında oldukça önemlidir.

Deve Tabanı

Doğrudan güneş ışığına gerek olmasa da aydınlık ortamlara ihtiyaç duyan deve tabanı, salonlar için kullanılabilecek dekoratif bitkiler arasında yer almaktadır. Bakımı oldukça kolay olan deve tabanı, büyük alanlardaki boşlukları doldurmak için farklı bir seçenektir.

Benjamin

Bakımı doğru bir şekilde yapıldığında devamında fazla bakım istemeyen dekorasyon bitkileri arasındaki Benjamin, salon, antre ve oturma odaları için kullanabileceğiniz yapıda bitkilerden birisidir. Yeteri kadar ışık alması halinde güneşe fazla ihtiyaç duymayan bitki, ortamlarınıza şık bir görüntü katmanıza yardımcı olacaktır.

Çiçek Askıları ve Küçük Çiçekler

Evin her köşesinde gruplar halinde rahatlıkla kullanabileceğiniz çiçek askıları, küçük bitkiler ve çiçekler ile evin duvarlarında harika bir görüntü oluşturmaktadır. Duvar rengiyle aynı renkte bir tercih yapmanız yerine mobilya ve zemin renkleriyle uyumlu askılar seçmek, görselliği daha da güzelleştirecek bir detay olmaktadır.

Dekorasyon Çiçekleri Hakkında Genel Öneriler

Kullanacağınız dekorasyon çiçekleri ya da bitkilerin çeşidi ne olursa olsun, severek uyguladığınızda yaşam alanınıza artı bir değer katacağı mutlak bir gerçektir. Ancak daha iyi bir görüntü elde etmek ve bakım konusunda zahmet çekmemek için, aşağıdaki önerileri dikkate almanız daha yararlı olacaktır.

  • Rahat ulaşamayacağınız yere konumlandırdığınız canlı çiçekler için, büyük bir serumun içerisine su doldurup ayar düğmesini aşağıda bırakarak sulama kısmını rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Bitki ve çiçeklerin sulamasını ihmal etmeden yapmak, yapraklarının ve çiçeklerinin dökülmesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu nedenle sulama düzenli bir şekilde yapılmalı ve aynı zamanda çiçeklerin canlılığı için ihmal edilmemelidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Diyebileceğiniz Yamuk Oda Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde yamuk oda dekorasyon fikirleri, Yamuk Oda Dekorasyon Önerileri ve yamuk oda dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...