Anasayfa / Dekorasyon / En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri ve Örnekleri

En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri ve Örnekleri

Perde seçimi yapmak günümüz için oldukça önemli ve zordur perde seçimi yaparken önce hangi bölümde kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Eğer böyle başlarsanız Kesinlikle dekorasyon ve perde tercihi konusunda işiniz daha kolay olacaktır.

Bu noktada farklı kullanım amaçlarını yanı sıra diğer modelleri arasından seçim yapmak için incelemelerde bulunmak oldukça önemli olur. Özellikle iş yerine kullanılan perdeler daha çabuk temizlenen ve daha dayanıklı modeller olmalıdır. Evlerimizde kullanmış olduğumuz perde modelleri genel olarak kruvaze perde modeli, çok kullanılan diğer bir perde modelimiz stor perdelerdir.

Stor perde zebra perde modelleri birbirlerine çok fazla benzemektedir. Tabii ki tül perdeleri de unutmuş değiliz Türk geleneği tarihinde önemli bir yere sahip olan tül perdeler de halen daha kullanılmaktadır. Günümüzde ise 2019 yılı teknolojisine uygun ve 2019 modasına ayak uyduran Japon perde modelleri oldukça tercih edilmektedir. Bu yazımızda sizlere birbirinden harika perde modellerini göstereceğiz.

Tül Perde Modelleri

Klasik ancak en etkili olan perde modelleri arasında olan tül perdeler neredeyse Türkiye’de her evde rahatlıkla bu perde modelini görebilirsiniz. Modern tasarımları ile birleştirilerek harika bir dekorasyon elde edilebilir. Daha çok gündüz vakitlerinde güneşin etkisini kesen tül perde fiyatları ise kalite ve desenine göre farklılık değiştirebilir. Ülkemizde halen daha en fazla kullanılan perde modelleri arasında yer almaktadır.

Kruvaze Perde Model ve Örnekleri

Kruvaze perde modelleri en fazla salonlarda kullanılır. Salon dekorasyonu için etkileyici bir görünüm elde etmek isteyenlere Kruvaze perde kesinlikle harika bir tercih olacaktır. Temizleme işlemlerinde oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Eğer bir dekorasyon ve kolay kullanıma sahip bir salon istiyorsanız kesinlikle bu tarz perdeler sizin için en uygun tercih olacaktır.

Stor Perde Modelleri ve Örnekleri

Son birkaç yılda en fazla kullanılan perde çeşitleri arasında stor perde modelleri yer alıyor. Son derece hızlı ve kolay bir şekilde takıp çıkartılan ve perde temizliğini için vaktiniz yoksa stor perdeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca modern bir görünüme sahip olmak ve minimalist dekorasyon çalışmalarında bulunacaksınız stor perde kesinlikle harika bir tercih olacaktır.

Rustik Perde Modeli ve Dekorasyon Önerileri

Rustik perde modelleri stor perdeler ya da tül perdeler kadar çok fazla kullanılmasa da yine bazı evlerde tercih edilmektedir. Doğru dekorasyon ile birleştirdiği zaman gerçekten harika bir görüntü ortaya çıkabilir.

Ancak Rustik dekorasyon tarzını tercih ederken son derece titiz olmalısınız. Bu perde modellerinde genellikle kahverengi tonlarında evinizin doğallığını bozmayan tasarımlar yapabilirsiniz. Salon dekorasyonunda yüksek tasarımlar görmeyi seviyorsanız kesinlikle bu tarz perde modellerini araştırmalısınız.

Zebra Perde Modelleri

Son dönemde popüler olan ve tercih edilmeye başlanan perde modelleri arasında zebra modelleri yer alıyor. Stor perde gibi kolay kullanım olan bir perde türüdür.  Zebra modelleri arasından tercih yaparken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Örnek verecek olursak hatta sahip bir salonunuz varsa zebra perde kullanılmamalıdır. Bu tarz durumlarda tercihinizi kruvaze perdelerden yana yapabilirsiniz.

Cevapla