Anasayfa / Aksesuar / Dekoratif (Dreamcatcher) Düş Kapanı Modelleri

Dekoratif (Dreamcatcher) Düş Kapanı Modelleri

Kötü rüyaları kovan mistik bir aksesuar olan Dekoratif (Dreamcatcher) Düş Kapanı Modelleri ile sizde gördüğünüz sıkıntılı rüyalardan kurtulacaksınız. Gördüğünüz kötü rüyaları sizden uzaklaştıracak harika düş kapanı modelleri ile sizde rüyalarınızı garanti altına alabilirsiniz. Korkulu rüyalar zaman, zaman hepimizin başına gelir, karabasanlar, kabuslar tatlı uykumuzdan eder.

Dekoratif (Dreamcatcher) Düş Kapanı Modelleri

Dreamcatcher dilimize rüya kovucu, düş kapanı, rüya yakalayan gibi anlam taşıyor. Tabi bu Amerikalı ojibwe yerlilerinin inandığı bir efsane olsa da günümüze kadar gelmeyi başarmış etnik bir aksesuar olarak oldukça ilgi çekiyor. El yapımı etnik bir aksesuar olarak bir hayli etkileyici bir havası da vardır. Son yıllar da dekorasyona etnik bir hava kazandırmak için eski danteller, boncuklar ve kuş tüyleri ile oldukça güzel tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Gelelim düş kapanı efsanesine, Asibikaashi isimli son derece güzel bir kadın tüm canlıları kötülüklerden korumak ister. özellikle çocukların yatağının üzerine eğilerek onları uyurken koruyacak bir ağ örer.

Ördüğü bu özel ağ bütün gece, gün ağarıncaya kadar kötü olan her şeyden canlıları korur. Bu nedenle ona örümcek kadın denir, ancak tüm çocuklara ve canlılara ulaşması güç olduğu için, ojibwe kabilesinin insanları örümcek kadının işine benzeyen objeler yapmaya başlamışlar. Bu şekilde kötü rüyalardan korunup güven içinde uyuyacaklardır. Söğüt dalı, deri ipler, kuş tüyleri, boncuklar ve benzeri malzemeler kullanılarak yapılan düş kapanı modelleri sizlere de ilham verebilir.

Bu tarz el yapımı aksesuarlar ilginizi çekiyorsa sizlere incelemenizi önereceğimiz Özgün Dekorasyonlar İçin Ağaç Dalı Aksesuar Modelleri konumuzu da görmenizi tavsiye ederiz. Bir kaç basit malzeme ile kolaylıkla yapabileceğiniz etnik düş kapanı modelleri ni sizler için seçtik. Görsellerimizi inceleyerek sizlerde son derece güzel ve dekoratif düş kapanı modelleri yapabilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Evinizin Girişi İçin Dekoratif Kapı Önü Paspas Modelleri

Bir önceki yazımız olan Eviniz İçin En Güzel El Yapımı Yastık Modelleri başlıklı makalemizde el yapımı yastık modelleri ve Eviniz İçin En Güzel El Yapımı Yastık Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.