Anasayfa / Ev Tekstili / İnanılmaz Güzel (Chunky) Dev Örgü Battaniyeler

İnanılmaz Güzel (Chunky) Dev Örgü Battaniyeler

Son yılların en ilgi gören el yapımı tasarımları olan İnanılmaz Güzel (Chunky) Dev Örgü Battaniyeler, devasa kalın ipler ve bir o kadar büyük şişler ile örülerek son derece güzel tasarımlar olarak dikkat çekiyor. Dev örgü battaniyeler dekoratif modelleri kadar kullanılan ip ve şişleri ile de merak uyandırıyor. Bir çoğumuz bu farklı ip ve şişlerin nerede satıldığını ve hangi teknikler ile örüldüğünü merak ediyoruz.

İnanılmaz Güzel (Chunky) Dev Örgü Battaniyeler

Hemen söyleyelim biz sizler için araştırdık, internet üzerin den bu şişlere ve iplere sipariş vererek sahip olabilirsiniz. Ancak bizim gördüğümüz hem şişler hem de ipler biraz pahalı. 500 gram olan 20 metre uzunluğunda ki ipin fiyatı eğer hala aynı ise 70 tl, 6 metre uzunluğunda olan ipler ise 20 tl olarak görülüyor. İlk bakışta elyaf olacağını düşündüğümüz bu ipler saf yün olarak gösteriliyor. Tabi başka markaların yün benzeri dokularda ipleri olduğunu da gördük. Ancak en az bu harika dev örgü battaniyeler kadar başarılı bulduğumuz polar kumaşlardan hazırlanmış ipler de alternatifiniz olabilir. Tamamen el yapımı olacak güzel ve farklı bir dev örgü battaniyeler için şişler ve ipleri de kendiniz yaparak çok daha düşük maliyete getirebilirsiniz.

İsterseniz bir marangoza ahşap şiş yaptırın, isterseniz PVC borulardan kendiniz şiş hazırlayın, isterseniz de hiş şiş kullanmadan elleriniz ile örün sonuç sizi memnun edecektir. İşin en güzel yanı ise bir gün için de istediğiniz ürünü yapabiliyorsunuz. Tam bir battaniye veya yarım dekoratif bir battaniye veya koltuk üzeri için en fazla 25-30 ilmekten başlayarak büyük bir parçayı bir kaç saat için de bitirebilirsiniz. İlk başladığınız zaman el ve kollarınız çabuk yorulacaktır, ancak bir kaç denemeden sonra bu işe alışıp yorgunluk hissetmeden de örebileceksiniz. Dev örgü battaniyeler için yün sipariş vermek yerine ipi kendiniz yapmak istiyorsanız polar kumaş almanız gerekiyor.

Bu yazımızada göz atınız:  Birbirinden Güzel 2018 Mutfak Masa Örtüsü Takımları

Bir kaç metre polar kumaşı 15 veya 20 santim eni olacak şekilde uzun şeritler halinde kesin ve makinede dikerek birleştirin. Şiş için de hafif olacak boru gibi bir şeyleri kullanabilirsiniz veya elini de hiç bir alet kullanmadan da örebilirsiniz. Chunky battaniye olarak internette arama yaparsanız eğer çok daha detaylı bilgi de edinebilirsiniz. İncelemenizi önereceğimiz Elde Yapılmış Sıcacık Örgü Battaniye Modelleri konumuz da sizlere ilham verebilir.

Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Post Pelüş Halılar İle Sıcak Dekorasyon fikirleri başlıklı makalemizde post pelüş halılar ve Post Pelüş Halılar İle Sıcak Dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

yazlik ev 2019 keten perde modelleri

Yazlık Evler İçin 2019 Modern Keten Perde Modelleri

Doğal dokusu ve serin tutma özelliği ile özellikle de Yazlık Evler İçin ...

DMCA.com Protection Status