Anasayfa / Aksesuar / Evde Yapabileceğiniz Mis Kokulu Dekoratif Sabunlar

Evde Yapabileceğiniz Mis Kokulu Dekoratif Sabunlar

Bir kaç basit malzeme ile fazla bir emek de harcamadan kolaylıkla Evde Yapabileceğiniz Mis Kokulu Dekoratif Sabunlar, hem güzel kokuları ile evinizin havasını tazeleyecek hem de dekoratif bir şıklık yaratacaktır. Dekoratif sabunlar banyoda havlu sepeti için de hem dekoratif bir görüntü oluşturacak hem de havlularınız güzel kokacaktır.

Evde Yapabileceğiniz Mis Kokulu Dekoratif Sabunlar

Sabunlar hijyen sağlığımız için çok farklı içerikleri ile el, yüz ve vücut için farklı malzemeler kullanılarak üretiliyor. Fazla yağlı ciltlere, kuru ve sorunlu diğer cilt tiplerine göre son derece faydalı ve sağlıklı sabunlar üretiliyor. Ancak biz olaya biraz da estetik açıdan bakmak istiyoruz. Biz kadınlar için sabun temizlik ve içimizi ferahlatan güzel kokular demektir. Ayrıca sabunların dolaplar da oluşan güveleri de kovduğunu biliyoruz. Dolaplarda, çekmecelerde, havlu ve benzeri tekstil ürünlerinin bulunduğu bölümlerde güzel kokulu sabunları bulundurmak eskiden beri uygulanan bir yöntem. Dolap içleri güzel koksun diye kuru çiçekler ve lavanta keseleri gibi kokulu sabunlar da her zaman kullanılıyordu. Hem güzel kokulara sahip olan, renkleri ile ayrı bir şıklık yaratan, hem de son derece güzel modelleri ile hayranlık uyandıran dekoratif sabunlar eminiz sizin de hoşunuza gidecektir.

Evde sabun yapmak son derece kolay, ancak her işte olduğu gibi bu işte de bazı püf noktaları bulunuyor. Sizler için sabun nasıl yapılır ve dikkat etmemiz gereken püf noktaları nelerdir gelin hep beraber inceleyelim. Beğendiğiniz modellerden oluşan bir kaç farklı silikon kalıbı öncelikle temin etmeniz gereken ilk malzememiz. Beyaz kalıp sabun veya sabun bazı küçük parçalar halinde kırılmış veya rendelenmiş olmalı. Sevdiğiniz renkleri elde etmek için ise sabun boyası veya gıda boyası kullanmalısınız. İçinizi ferahlatacak en güzel esanslar sabun kokularınız olacağı için bir kaç farklı esans almalısınız. Sprey şişesi içinde alkol veya kolonyağı, cam kase ve geniş bir kapta kaynayan bir suyunu hazır olmalı. İlk olarak cam kase içine sabun bazı veya beyaz sabun rendesini koyup, kaynayan su kabının üzerine yerleştirin, 60 derece ısıda sabunlar erimeye başlayacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Yaratıcı Fikirlerle 15 Harika Kuş Yemliği Modelleri

Sabun boyasını eriyen sabunlara ekleyin, ancak gıda boyası kullanacaksanız ayrı bir yerde esans ile karıştırıp sonra sabuna ekleyin. Bu aşamada seri hareket etmeniz gerekiyor, silikon kalıba sprey ile alkol veya kolonyağını bir kaç kez sıkın ve hemen erimiz sıcak sabunu dikkatlice dökün. Kalıba döktüğünüz sabunların üzerine de sprey alkol veya kolonyağını da bir kaç kez sıkın olduğu yerde soğumaya bırakın. Yaklaşık olarak ince kalıpta 15 dakika, derin kalıplarda ise 30 dakika civarında donma sağlanacaktır. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz ve incelemenizi önereceğimiz Dekoratif Örneklerle Kilden Aksesuar Yapılışı konumuzu da beğeneceğinizi umuyorum.

Bir önceki yazımız olan Sevdiğiniz Fotoğraflar İçin 2018 Dekoratif Resim Çerçeveleri başlıklı makalemizde dekoratif resim çerçeveleri ve Sevdiğiniz Fotoğraflar İçin 2018 Dekoratif Resim Çerçeveleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Cevapla

x

Kaçırmayın!

kendin yap dekoratif raf modelleri 2019

2019 Yaratıcı Dekoratif Kendin Yap Raf Fikirleri

Duvar dekorasyonu için inanılmaz tasarımları ile göz dolduran 2019 Yaratıcı Dekoratif Kendin ...