Anasayfa / Dekorasyon / Dekorasyonda Duvar Aksesuar Seçiminin Önemi

Dekorasyonda Duvar Aksesuar Seçiminin Önemi

Dekorasyon, bir evi giydirme biçimidir. Siz ne kadar özen gösterirseniz, o kadar güzel ve hoş görünür. Özellikle sade ve şık dekorasyonlar, çoğu kişinin tercihidir. Evin hangi odasını dekor edecekseniz, o odanın duvar aksesuarlarına özen göstermelisiniz. Tablo, pano ve raf gibi aksesuarlar ile odanızın duvar dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Duvar için doğru aksesuar seçimi çok önemlidir. Çünkü bomboş duvarlar mekânı ruhsuz kılarken, üzerinde aksesuar bulunanlar ortama canlılık katacaktır. Duvar için aksesuar seçiminizi iyi yaparak, zevkli bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Duvarlarınızı Minik Aynalar İle Süsleyin

Duvar dekorasyonunda aksesuar olarak minik aynalar seçtiğiniz takdirde, güneş ışınları odaya dağılacaktır. Minik ve geometrik şekildeki aynalar hem farklı bir dekorasyon oluşturacak hem de odayı aydınlatacaktır. Yatak odası, oturma odası, misafir odası ya da salon fark etmeksizin dilediğiniz odanızda aynaları kullanabilirsiniz. Çoğu dekorasyon fikri veren sitede de ayna kullanmayı tavsiye eder. Pencerenin karşısındaki duvara dilediğiniz büyüklükteki aynaları monte edebilirsiniz.

HyperFocal: 0

Yatak Odanızın Duvarında Sürrealist Tablolar Kullanın

Son zamanlarda, insanlar modern dekorasyon fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Evinize yapacağınız ufak dokunuşlar sayesinde, harika dekorasyonlar elde etmeniz mümkündür. Özellikle duvarlarınızda aksesuar kullanarak, dekorunuzu canlandırabilirsiniz. Son zamanlarda, genellikle yatak odası dekorunda çoğu kişi duvarlara sürrealist tablolar asmayı tercih ediyor. Özellikle koyu mavi, gri gibi renklerdeki duvarlara tablo asmak iyi bir fikirdir. Manzara tablosu ya da portreler gibi sıradan tablolar yerine sürrealist tablolar kullanarak farklılığı sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı tablo ve panolar arasından seçtiğiniz bir kaç tablo ile zevkinizi duvarlarınıza yansıtabilirsiniz.

Farklılığı Seviyorsanız Ledler Ya Da Küçük Ampuller Kullanabilirsiniz

Dekorasyonda sıradanlık yerine farklılığı seviyorsanız, ufak ip uçlarını kullanarak bunu elde edebilirsiniz. Son günlerde ledlerin ya da küçük  ampullerin kullanımı arttı. Siz bunları sade kullanmak yerine, duvar dekorasyonunda deneyebilirsiniz. Sarı, beyaz, yeşil, mavi ya da kırmızı renkteki ampuller ile duvarınızda harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Öncelikle odanızda dilediğiniz duvara ledleri yerleştirin. Sonrasında ise fotoğraflarınızı minik mandallar yardımı ile o ledlerin arasına tutturun. Bu hem farklı hem de güzel bir duvar dekorasyonu olacaktır. Her renkte ampul ve led bulabilirsiniz. Az bir maliyet ile odanızı harika gösterebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Ray Dolaplar ile Daha Modern ve Kullanışlı Yaşam Alanları

Birbirinden Güzel Küçük Rafları Deneyebilirsiniz

Duvarların vazgeçilmezi elbette ki raflardır. Eskiden büyük raflara kitap dizmek modaydı. Fakat şimdi o büyük raflar yerini küçük ve farklı şekildeki raflara bıraktı. Şeker pembe gibi canlı renklerdeki raflara dilediğiniz şeyleri yerleştirebilirsiniz. Dekorasyonunuzda duvarlarınıza, abartılı olmadan ufak raflar yaptırabilirsiniz. Duvarınızda dikkat çekici renkler tercih edebileceğiniz gibi pastel ve daha az dikkat çeken renkler de seçebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Unutmayın ki, dekor edilen bir yerdeki en önemli unsur duvarlardır. Duvarlarınız için seçeceğiniz doğru aksesuarlar sayesinde, az zahmet ile mükemmel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Yaratıcı Saksı Modelleri başlıklı makalemizde En Yaratıcı Saksı Modelleri, saksı modelleri ve saksı tasarımları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...