Mutfak

Dar Ve Uzun Mutfaklar İçin Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

En keyifli anları yaşayacağınızı garanti edecek Dar Ve Uzun Mutfaklar İçin Kullanışlı Dekorasyon Önerileri ile, rahat çalışabileceğiniz hatta yemeklerinizi servis edeceğiniz harika mutfak fikirlerini sizler için araştırdık. Dar ve uzun mutfaklar bir çok evin ortak sorunudur diyebiliriz. Ancak iyi düşünülerek dekore edilirse bu dar ve uzun mutfaklar sorun olmaktan çıkıp konforlu dekorasyonlara sahip olabilir.

Dar Ve Uzun Mutfaklar İçin Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Mutfağımızı en rahat ve en güzel şekilde dekore etmek için bir çok farklı modeli örnek alırız. Bazen bu güzel örnekler evimizin mutfağına uyum sağlamaz. Güzel ve kullanışlı bir dekorasyon için öncelikle mutfağımızın mimari yapısını dikkate almalıyız. Daha önce sizler için dar ve küçük alanların nasıl dekore edilmesi gerektiğini anlatan bir çok makale hazırlamıştık. İnceleyerek farklı fikirler edinebileceğiniz Küçük Mutfak Dekorasyonları İçin Şık Öneriler içeren konumuz sizlere ilham verecek örnekler içeriyor. Renk seçiminiz, mobilyalar ve aydınlatmalar gibi aksesuarlar da iyi düşünülerek seçilmelidir. Açık renkler her zaman tercihiniz olmalı.

Dar ve uzun mutfaklar genel olarak az gün ışığı aldığı için açık renkler seçmeniz faydalı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise bu mutfağı dekore ederken duvarlara ağırlık vermeniz gerektiğidir. Raflar veya dolaplar uzun duvarlardan birini kaplamalıdır. Diğer uzun duvar portatif bir masa veya benzeri bir yemek hazırlık, sunum alanı olarak dekore edilmeli. Tabi bu mutfağınızın sonun da olan dar duvarın bir balkona açılıp açılmadığı ile de alakalı bir durumdur. Mutfağın sonunda kalan dar duvar, balkon kapısı yok ise buraya küçük bir yemek masası konabilir. Bu durum da uzun iki duvarı da dolaplar veya raflar ile tamamlayabilirsiniz.

Yemek masanız için en ideal model duvara monte veya açılıp, kapanabilen portatif tasarımlar olacaktır. Portatif yemek masası veya duvara monte masa mutfağınızda çok daha kullanışlı alanlar kalmasını sağlayacaktır. İlginizi çekeceğiniz düşündüğümüz ve incelemenizi önereceğimiz Kullanışlı Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri konumuz da farklı fikirler içeriyor.

Bir önceki yazımız olan Modern Ve Kullanışlı 2018 İtalyan Mutfak Dolapları başlıklı makalemizde İtalyan mutfak dolapları ve Modern Ve Kullanışlı 2018 İtalyan Mutfak Dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bunlarda İlginizi Çekebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close