Anasayfa / Dekorasyon / Çocuk Olan Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Çocuk Olan Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Çocuk sahibi olmak insanın günlük yaşantısının yanında evini de değiştirir. Bu değişimler, hanesi çocukların güvenliği için dekore etmekten henüz çoğunu kapsar.

Hem anne babaların hatta çocukların sevebileceği tek ev yaratmak tahmin edilenin aksine zor değildir. Herkese hitap eden ufak dokunuşlar vasıtası ile bütün ailenin içerisinde yaşamaktan sevinç duyacağı tek ev yaratılabilir.

Dekorasyon tarzından taviz vermeden uygulayabileceğin, evde çocuklarla beraber yaşamanı basitleştirecek birkaç önerimiz var.

  1. Yuvarlak hatlı mobilyalar

Yürümeye yeni başlayan çocukların göz hizasındaki mobilyalar yumuşak kenarlı olmalı. Puflar ve yer minderleri bu iş için epey makul, stil sahibi mobilyalar olabilir.

Salonda cam ya da metal tek orta sehpa adına tek puf kullanmak çocuklu hanelere makul ve çağdaş tek tercih olacaktır.

  1. Doğal ahşabın avantajları

Cam, metal ve lamine ahşaplar parmak izleri ve kirleri gizlemekte başarısızdır. Doğal ahşap tipleri çocuklarınızla ahenk sağlayacak malzemelerdir. Hem dayanıklılardır hatta temizlenmeleri epey kolay.

  1. Desenli zeminler

Renkler ve desenler her vakit çocukların alakasını çekmiştir. Aynı vakitte koyu renkli ve desenli tek halının leke saklama yeteneğini hiçbir zaman göz ardı etmemelisin.

Çocukların en aktif bulunduğu alanlarda desenli tabanlar kullanmak akilane tek düşünce olacaktır.

  1. Yemek masası ve bank tek arada

Sırada oldukça modaya makul tek çift var: yemek masası ve bank. Masa çevreninde sandalyeler ile yer oynayacak tek bank, çocuklar için yemek odasını cazip hale getirebilir. Çocuğun masaya ulaşmasını basitleştirir ve ona özgür tek yeme ortamı sağlar.

  1. Onların mobilyaları

Eğer çağdaş tek odanın varsa çocuğunun mobilyalarını odanın dekorasyonu ile ahenkli, nötr tonlarda seç.

Bu şeklinde onun eşyaları yetişkinlerin alanları ile ahenk içerisinde gerçekleşir, fakat tek yandan da ona şahsi alanlar sağlamaya devam edersin.

  1. Sanatını çerçevele
Bu yazımızada göz atınız:  Endüstriyel Loft Dekorasyonlar İçin Şık Öneriler 2018

Neden çocukların dekorasyona katkıda bulunmasına destur vermeyelim? Onun yaptığı fotoğrafları yalın, çağdaş çerçevelere yerleştirip duvara asmayı tecrübe et.

Hatta onun başyapıtlarının yer aldığı tek duvar örgütlü ederek evinde ona ilişkin tek köşe henüz yaratabilirsin.

  1. Oyun için alan

Sıcak tek okuma köşesi, tırmanma duvarı veyahut tek çadır. Ne gerçekleştirmekten hoşlanıyorsa o etkinlik için tek köşe yaratmayı tecrübe et. Bu sayede o aktivitenin tüm dağınıklığı o alanın hudutları içinde kalır.

  1. Duvar meselesi

Çocukların duvarlar ile olan teması ev dekorasyonunda her vakit tek sorun meydana gelmiştir.

Ancak silinebilir duvar boyaları ve vinil duvar kağıtları, tarzından taviz vermeden basit temizlenen duvarlara sahip olmana yardım edecektir.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu ve Düzeni başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla