Anasayfa / Dekorasyon / Bej Rengi Kullanımı Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri

Bej Rengi Kullanımı Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri

Birçok insan evinde ve huzur mükemmellik arıyor. Bu nedenle ev dekorasyonu yaparken evin içerisindeki eşyaları sık sık değiştiriyoruz. Evimizin duvarlarındaki boyanın rengini değiştiriyoruz ya da daha temiz daha farklı gözükmemesi adına farklı çalışmalar yapabiliyoruz.

Ev boyama işleminde en önemli unsurların başında boyanın rengi geliyor. Evin rengi evin tüm görüntüsünü değiştirdiği gibi iyi bir dekorasyon içinde en önemli konuların başında geliyor. Bazı insanlar evin duvarlarının tamamının aynı renkte olmasını isterken bazıları ise her odaya farklı renk uygulaması düşünüyor. Farklı renk uygulaması son dönemde sık sık moda olmaya başladı. Yıllar geçse de bej rengi ve tonları halen daha evlerde kullanılıyor.

Bej Rengi Özellikleri ve Kullanımı

Evin duvarlarında kullanılan renkler dekorasyon için oldukça önemlidir ve tam anlamıyla tamamlayıcılık sağlar. Doğru renk seçimi sayesinde eviniz ufaksa daha büyük ve ayrıca ferah bir görünüme kavuşur. Bej rengi ve tonları evinize rahat bir görünüm elde etmenize mobilyalarınızdaki uyumun üst düzeye çıkmasına yardımcı olur.

Kısacası kaliteli bir renk ile kolay ve hoş bir görünüm elde edilebilir evlerin boya ve badana işleri en fazla kullanılan beyaz rengin tonları ise hemen aşağıda yer alıyor.

  • Kum Beji
  • Kumsal Beji
  • Belce Beji
  • Doğal Bej
  • Islak Kum Beji
  • Sahra Beji

Bej rengi tonu son derece açık olduğu için evlerde kullanılan konusunda hiçbir sorun yaşanmaz. Aydınlatma konusunda en fazla avantaj sağlayan renkler arasında yer almaktadır ve bej rengi son derece uzun ömürlü bir renktir. Bej renginin mutfakta tercih edecekseniz kesinlikle silinebilir boya kullanmanızı öneririz. Yemek yaparken oluşacak sıçramalardan dolayı mutfaklar çabuk kirlenebilir. Bu gibi durumlarda silinebilir boyalar hayat kurtaracaktır. Ayrıca ufak çocuğu olan aileler için de kolay temizlenebilir ve her anlamda avantaj sağlayacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Enerjisi Yüksek Retro Ev Dekorasyon Fikirleri 2018

Bej Rengi ile Kullanılabilecek Renk Önerileri ve Örnekleri

2019 yılında dekorasyon ve moda renkleri parlak mavi yeşil tonları mor tonları ve metalik gri renkleri ancak evinize her sene dekore etmek için bir fırsat elinize geçmiyor.

Örnek verecek olursak oturma odasına koltuk takımları değiştirme son derece maliyetli bir olay bunun yerine trend olarak renklerle süsleyen kırlentler kullanılabilir. Yine evinizi dekore etme fırsatı bulduğunuzda duvarlarınızı bej rengi ve tonları ile boyamanız da ve trend ile uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Mavi renk ya da soft renkler ile kullanın evinizde inanılmaz bir huzur ortamı yaratacağı gibi turuncu veya parlak yeşil renklerde bej rengi ile tam anlamıyla harika bir uyum yakalayacaktır. Mutfak konusunda ise boya renklerinde sıcak tonları tercih etmekte yarar var. Sıcak renkler daha davetkâr ve dinlendirici olacaktır bej rengi ise genel olarak evinizin daha modern ve şık bir görünüm kazanmasına neden olabilir.

Bej rengini her tonu ile evinize şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz hem renkli rahat bir şekilde kombin yapabilirsiniz ve bej rengi dekorasyon uzun tamamlayıcı rolünü üstlenecektir.

Bir önceki yazımız olan Evinize Uygun Kapı Modelleri! Kapı Seçimi Ve Önerileri başlıklı makalemizde en şık kapı modelleri, kapı modelleri ve yeni kapı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla