Anasayfa / Bebek Odası / Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek bekleyen anne ve baba adaylarının en merak ettiği sorudur Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı , bu sevimli odanın renk seçimi , mobilyaları , ne tip eşyaların olması veya olmaması gerekenler eminiz sizinde aklınızı kurcalayan sorulardır .

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası aslında sadece bebek için dekore edilmez , bebeğin bakımı ile ilgilenen annenin de hayatını kolaylaştıracak dekorasyon fikirleri ile şekillenmelidir . Yeni doğan bebeği ile ilgilenen anne için rahat bir emzirme koltuğu , bebeğin ilk aylarında yanında yatacağı bir yatağı ve dinlenebileceği keyifli bir köşe dekorasyonuna da ihtiyacı olacaktır .

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası Dekorasyonları öncelikle bebeğin sağlığına zarar verecek her türlü detaydan uzak olmalı , örneğin kokusu olan her eşya , duvar boyası , tekstil ürünlerinin (halı, perde , nevresimler ,giysiler , kumaş oyuncaklar , aksesuarlar ) gibi kokusu olan her şey bu odadan uzak tutulmalı .

bebek odasi dekorasyon onerileri

bebek odasi dekorasyon onerileri

Satın alınan her ürün granül sabunla yıkanmalı veya silinmeli , toz toplayan halı ve benzeri tüylü ürünler ( oyuncaklar ) asla tercih edilmemeli , halı yerine kilim veya sık yıkayabileceğiniz küçük parçalar tercih edin .

pembe kiz bebek odasi

pembe kiz bebek odasi

Halıya alternatif Bebek Odaları için özel kumaştan yapılmış , yıkanabilir büyük minderler satılıyor onları kullanın , kendiniz de bu tarz minderleri yapabilir veya yaptırabilirsiniz .

bebek odasi dekorasyon ornegi

bebek odasi dekorasyon ornegi

Bebeğinizin odasını aydınlatmak için seçeceğiniz lambalar , avize , abajur veya benzeri tasarımlar ayarlanabilir olmalı , gerektiğinde ışığı azaltıp , çoğaltabilirsiniz . Bebeklerin odaları için özel olarak tasarlanan aydınlatmalar direkt ışığı kıracak kumaş veya benzeri kaplamalar ile loş bir ışık yaymalı bu bebeğinizin direkt olarak ışığın gözlerine zarar vermesini engelleyecektir .

bebek odasi dekorasyon renkleri

bebek odasi dekorasyon renkleri

Bebek Odası Dekorasyonu için bir başka önemli detay ise gerek aksesuarlarda gerekse oyuncaklarda kolay kopabilen boncuk , düğme ve benzeri şeylerin olmamasına dikkat edin . Son yıllarda bilinçli annelerin özellikle oyuncak konusunda çok seçici davranarak , içi elyaf dolgulu kumaş oyuncaklara yöneldiğini görüyoruz , hatta bir çok anne bebeği veya küçük çocukları için bu tarz oyuncakları kendi yapıyor .

bebek odasi dekorasyonlari

bebek odasi dekorasyonlari

Bebek Odası Dekorasyon Modelleri her zaman rahatlıktan yana olmalı , bebeğine pratik bakım yapabileceği donanımlı bir alt açma ünitesi , uyuyacağı beşiği , oyun parkı ve anneyle vakit geçireceği rahat bir köşe dekorasyona mutlaka eklenmeli .

erkek bebek odasi

erkek bebek odasi

 

Bu yazımızada göz atınız:  Rahat Ve Huzur Dolu Bebek Odası Dekorasyonları