Anasayfa / Bahçe & Balkon / 2019 Hayran Kalacağınız Bahçe Dekorasyon Modelleri

2019 Hayran Kalacağınız Bahçe Dekorasyon Modelleri

Her mevsimde başka bir güzelliğe bürünecek ve içinde keyifle dinleneceğiniz 2019 Hayran Kalacağınız Bahçe Dekorasyon Modelleri, rahat ve dekoratif mobilyaları, aksesuarları ve en çok da yeşil bitkileri ile göz dolduruyor. Bahçe Dekorasyon Modelleri denince hepimizin ilk aklına gelen görüntü rengarenk mis kokulu çiçekler, salıncaklar, hamaklar ve rahat mobilyalar geliyor.

2019 Hayran Kalacağınız Bahçe Dekorasyon Modelleri

Bu tarif ettiğimiz klasik yaz bahçesi dekorasyonlarının neredeyse genelini kapsıyor. Oysa ki bahçenizde yılın dört mevsimini aynı keyif ve konfor ile yaşayacağınız son derece güzel dekorasyon fikirleri bulunuyor. İlkbaharın canlanışını bu bahçede görebilir, sonbaharın yağmur ve rüzgarını, kışın lapa, lapa yağan karın keyfini de bu bahçede çıkarabilirsiniz. Bu durumda öyle bir dekorasyon yapılmalı ki her mevsimde bahçeniz farklı güzellikte olsa da sizlere aynı konforu ve keyfi yaşatmalı. Güzel bir bahçe dekorasyonu yaratmak için öncelikle bahçenizin her ihtiyaca uygun farklı bölümlerinin olması gerekir. Örneğin yemek alanı, dinlenme alanı ve göze hitap edecek dekoratif alanları ilk olarak tasarlamalısınız. Her türlü olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı mobilyalar seçmelisiniz.

Bazen dinlenmek için sakin bir köşeye ihtiyaç duyarsınız, bu durumlar içinde bahçenizin tenha köşelerinde salıncak, hamak ve bank gibi bir kaç farklı dekorasyonda yaratmalısınız. Alanları belirledikten sonra seçtiğiniz dekorasyon tarzına göre yürüyüş yolları ve patikaları doğal toprak yol, taş veya ahşap gibi dekoratif malzemeler kullanarak belirleyebilirsiniz. Bu harika patikalar veya yollar hem bitkiler ile, hem aksesuarlar hem de aydınlatmalar ile süslenerek çok daha etkileyici bir şekilde dekore edilmelidir. Bahçeler ağaçsız olmaz, bahçenizde mutlaka bir kaç büyük ağacınız olmalı. Bu ağaçlar hem güzel ve doğal bir aksesuar hem de yaz sıcağında sizi ferahlatacak doğal gölge alanları yaratacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Keyifli Ve Rahat Balkon Dekorasyon Modelleri

Tabi ki bahçenizin en güzel dekoru ise masalsı bahçe çitleri olacaktır. Doğal ahşap veya boyalı ahşap klasik bahçe çitleri, hem üzerine asacağınız aksesuarlar hem de geceleri güzelleştirecek aydınlatmalar ile süslenmelidir. Sizlere ilham verecek en güzel bahçe dekorasyon modelleri ni seçerek derledik. İnceleyerek evinizin bahçesi için şık fikirler edinebilir ve bahçenizin dekorasyonuna uyarlayabilirsiniz. İncelemenizi önereceğimiz Pratik Fikirlerle En Güzel Yaz Bahçesi Dekorasyon Önerileri konumuz da ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kendin Yap Yaratıcı Salıncak Fikirleri başlıklı makalemizde 2019 Kendin Yap Yaratıcı Salıncak Fikirleri ve yaratıcı salıncak fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

dekoratif bambu koltuk takimi modelleri 2019

Dış Mekanlar İçin 2019 Bambu Koltuk Takımı Modelleri

Her türlü olumsuz hava koşuluna dayanabilecek, estetik ve rahat Dış Mekanlar İçin ...