Anasayfa / Aksesuar / Avize Modelleri Örnekleri ve Önerileri

Avize Modelleri Örnekleri ve Önerileri

Ev aydınlatması son derece önemli sonuçta vakit geçireceğimiz alanların rahat olması gerekiyor. Aydınlatma da özellikle gözlerimiz için oldukça önemlidir. Doğru aydınlatma gözlere zarar vermediği gibi yapılan yanlış aydınlatmalarda insanların gözlerinin bozulmasına neden olabilir.

Elbette sadece gözler için doğru aydınlatma yapmak yanlış olacaktır. Artık bir çok şey göreceli ve estetik oldukça önem kazandı. Evimizin her alanını doğru şekilde tasarlamaya çalışıyoruz. Oturma odasından salona kadar her alan harika ve kusursuz olmalıdır. Dekorasyon denildiği zaman aklımıza mobilyalar, aksesuarlar ya da avizeler gelse de dekorasyon oldukça geniş bir alandır.

Salon İçin Avize Modelleri ve Seçim Önerileri

Salonlar hiç şüphe yok ki en fazla vakit geçirdiğimiz yerler, evlerimizde de en fazla masrafı ve dekorasyonu salonlar için yapıyoruz. Salonlarda doğru avize seçimi son derece kıymetlidir. Doğru ışıklandırma salonun havasını değiştirir ve çok daha iyi bir ortam yaratmamıza yardım eder.

 • Salonumuzun büyüklüğü,
 • Tavan yüksekliği,
 • Güvenilirliği (örneğin düşmeye karşı),
 • Salonumuzun penceresinin hangi cepheye baktığı,
 • Koltuk ve diğer eşyaların seçimi,
 • Salonumuzda hangi renklerin ağılıkta kullanıldığı gibi.

Banyo İçin Avize Modelleri ve Seçim Önerileri

Banyolar belki de evlerin aydınlatma açısından en az önem verilen yerleridir. Aynaların en fazla olduğu yerde kesinlikle iyi bir aydınlatma olmalıdır. Banyoda duş dışında tıraş olma, makyaj gibi aktiviteler yapılabilir ve doğru aydınlatma kesinlikle önemli olacaktır.

Aplik Aydınlatma: Ayna çevresine yerleştirilen apliklerle gerçekleştirilir.

Genel Aydınlatma: Tavana avize monte modeli bu yöntemi net olarak açıklamaktadır.

Obje Aydınlatma: Küçük bir spot ışığı yardımıyla bazı objelerin aydınlatılmasıdır.

Mutfak İçin Avize Modelleri ve Seçim Önerileri

Mutfak avizesi modelleri bir hayli fazladır ve aralarından seçim yapmak son derece zordur. Yemek yapma dışında yemek yeme, sohbet etme gibi nedenlerle bazı kadınlar uzunca süre vakit geçirmektedir.

Bu yazımızada göz atınız:  En Güzel Ev Bitkileri ve Dekorasyon Çiçekleri

Mutfak avizeleri için insanı yormayacak modelleri tercih etmekte yarar var. Avize tercihi yaparken de mutfak dolaplarına uygun bir avize tercihi akıllıca olacaktır.

 • Mutfak dolapların rengi ve malzemesi,
 • Perde ve halıların renk tonları,
 • Tavanın yüksekliği,
 • Mutfağın büyüklüğü veya küçüklüğü,
 • Mutfağın tarzı.

 

Bir önceki yazımız olan Bej Rengi Kullanımı Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde bej rengi dekor önerileri, bej rengi dekorasyon ve Bej Rengi Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla