Anasayfa / Dekorasyon / Ağaç Kütüğünden Neler Yapılır?

Ağaç Kütüğünden Neler Yapılır?

Son zamanlarda, insanlar ellerinde olan malzemeleri değerlendirmek için geri dönüşüm fikirleri üretmektedir. Özellikle ağaç kütüğünden yapılabilecek değişik dekorasyon fikirleri öne çıkmaktadır. Bahçelerde, ofislerde ya da evlerde ağaç kütüğünden yapılmış farklı dekoratif eşyalar kullanılmaktadır. Ağaç kütüğü ile bir sehpa, saksı, tepsi ya da saat yapabilirsiniz. Bu hem doğal görünecek, hem de az masraflı olacaktır.

Bahçe İçin Ağaç Kütüğünden Fikirler

Bahçe için, ağaç kütüğünden yapabileceğiniz çok fazla dekorasyon fikri vardır. Örneğin ağaç kütüğünün ortasını boşaltın ve içine toprak doldurup, çiçek ekin. Bahçenizde çok hoş ve doğal görünecektir. Farklı bir dekorasyon fikri olarak yuvarlak kütükleri aynı kalınlıkta zemine yerleştirin. Bahçenizde hoş bir yol döşemesi görünecektir. Ayrıca büyük kütüklerin üzerine renkli minderler koyarak hoş tabureler elde edebilirsiniz. Bahçeniz için ağaç kütüklerini değerlendirerek birbirinden güzel şeyler elde edebilirsiniz.

Ağaç Kütüğünden Saksı Yapımı

Ağaç kütüğünden çeşitli şeyler elde edebilirsiniz. İnce uzun bir ağaç kütüğünün ortasını boşaltıp içerisine çiçek toprağı doldurun ve rengârenk çiçekler ekin. Oldukça doğal ve akıllıca olacaktır. Ağaç kütüğü ince ve uzun olduğu için, çiçekli küçük kaktüsler, menekşeler ve diğer küçük saksı bitkilerini ekerek kendinize küçük çaplı bahçe oluşturabilirsiniz. Çiçeklerin arasına küçük tahta çubuklar ile minyatür merdiven tırmık koyabilir ve oyuncak bahçıvan korkuluk bırakabilirsiniz. Ayrıca küçük kütüklere de aynı işlemleri uygulayarak güzel saksılar elde edebilirsiniz.

Kütükten Yapılabilecek Ofis Aksesuarları

Kütükten yapılmış eşyaları ofisinizde de kullanabilirsiniz. Küçük bir kütüğü oyarak kalemlik elde edebilirsiniz. Ya da kütükten dekoratif saatler yapabilirsiniz ve bunları ofisinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz kütüğün dış kabuğunu soyarak dilerseniz ise kabuğu ile güzel eşyalar oluşturabilirsiniz. Ağaç kütüğü, hem ofis için hem de ev için kullanılabilecek eşyalar üretmeye birebirdir.

Ağaç Kütüğünden Sehpa Yapımı

Ağaç kütüğünden onlarca farklı şey üretebilirsiniz. Özellikle bunlardan en çok kullanılanı ise ağaç kütüğünden yapılan sehpalardır. Bu sehpaları hem kendiniz yapabilirsiniz, hem de marangoza yaptırabilirsiniz. Dilerseniz büyük ve kalın bir kütüğü kullanabilirsiniz, dilerseniz ise küçük kütükleri bir araya getirerek sehpa elde edebilirsiniz. İnce ve farklı genişlikteki ağaç kütüğü parçalarını bir araya getirip yapıştırarak sonrasında ise altına ahşap ayaklar koyarak hoş ve dekoratif bir sehpa elde edebilirsiniz. Bunlar gibi onlarca fikri ve kendi yaratıcılığınızı kullanarak hoş ürünler oluşturmanız mümkündür.

Bu yazımızada göz atınız:  Zengin Ve Asil Mor Renkli Ev Dekorasyonları

Ağaç Kütüğü İle Yapılabilecek En İyi Ev Dekorasyonu Fikirleri

İnsanlar doğal görünümlü aksesuarları kullanmayı çok sever. Bu yüzden son günlerin en modası da doğal görünümlü aksesuarlardır. İşte bu durumda ev iç ve dış dekorasyonunda ağaç kütüğü çok kullanılıyor. Ağaç kütüğünden yapılan dekoratif ayna ve saatler yaparak bunları evinizin dekorunda kullanabilirsiniz. Evinizin bir köşesine, kütükten yapılmış sehpa koyabilirsiniz. Ya da içine çiçeksiz bitkiler koyabileceğiniz saksı yapabilirsiniz. Özellikle doğal ve sade tarzı sevenler için kütükten aksesuarlar çok tercih edilir.

Ağaç Kütüğü Nasıl Değerlendirilir?

Ağaç kütüğünü değerlendirmeniz için önünüzde çok fazla seçenek vardır. Kütüğün boyutu ne olursa olsun, içine yaratıcılığınızı katarak onlarca şey elde edebilirsiniz.  İrili ufaklı olanları oyup içine mum koyarak şamdan yapabilirsiniz. Üzerine çiviler çakıp ve çaktığınız çivileri boyayarak, üzerine anahtarları asabileceğiniz askılık yapabilirsiniz. Ağaç kütüğünü hem küçük şeyler için hem de büyük şeyler için kullanabilirsiniz. Basit bir kitaplık, kesme tahtası, servis tabağı, tabure gibi çok sayıda şeyi ağaç kütüğünden elde edebilirsiniz. Seçenek hayli çok olunca, ağaç kütüğünü değerlendirmek de kolaylaşıyor. Siz de bu fikirleri kullanarak, ağaç kütüğünü değerlendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Saksı Bitkileri ve Çiçekleri başlıklı makalemizde Ev Saksı Bitkileri ve Çiçekleri, ev saksı çiçekleri ve saksı bitkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla