Anasayfa / Mutfak / Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklarda hayatı kolaylaştıran ve estetik bir şıklık da yaratan Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri , isterseniz dekoratif amaçlı olarak , isterseniz de pratik kullanım imkanı sunduğu için tercih edebilirsiniz .

Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu için şık bir teşhir alanı olarak da kullanabileceğiniz açık rafları , şık porselen yemek takımlarınız , rengarenk desenli fincanlar , kupalar , dekoratif kavanozlar ve benzeri mutfağa dair her şeyi yerleştirerek hem şıklık hem de pratik bir kullanım alanı yaratmış olacaksınız .

Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Açık Raflı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Eski dönemlerin mütevazi mutfaklarını süsleyen en çarpıcı tasarımlar olan raflar , bütün mutfağın yemek ve servis ürünlerini depolamak için kullanılıyordu . Modern versiyonları ile de günümüzde yeni bir dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkan Açık Raflı Mutfaklar , bazen yeterli büyüklükte olmayan dar alanlı Mutfaklar için de adeta bir dekorasyon çözümü de diyebiliriz .

eskitme ahsap rafli mutfak dekorasyonu

eskitme ahsap rafli mutfak dekorasyonu

Küçük ve dar mutfaklar da dolaplar fazla yer işgal edeceği için raf sistemi en ideal çözüm olarak görülüyor , isterseniz tüm duvarı kaplayan büyük bir raf yaptırın isterseniz de var olan Mutfak dolabınıza sadece şıklık olsun diye küçük bir raf da yerleştirebilirsiniz . Mutfaklarda fincanlar , kupalar , baharat kavanozları ve benzeri çok kullanılan ürünler için son derece uygun olan açık raflar dolap için de aradığınızı bulma sorunu da ortadan kaldıracaktır .

beyaz ahsap mutfak rafi

beyaz ahsap mutfak rafi

Modern tarz mutfakların dekorasyonların da bile eski dönemlere ait dokunuşların bulunduğu izleri görmek mümkün örneğin daha önce sizler için araştırdığımız endüstriyel tarz dekore edilmiş mutfaklarda vintage dokunuşlar size farklı fikirler verebilir incelemenizi önereceğimiz bir konu olan  Mutfak Dekorasyonları  şık örnekler içeriyor .

acik rafli mutfak dekorasyonu

acik rafli mutfak dekorasyonu

Son yıllar da nostaljik akımların etkisinde en fazla kalan bölümlerdir , sıcak ve keyifli bir ortam oluşturmak için eski mutfaklara ait bir çok detay yeni ve modern mutfaklara da çok estetik tasarımlar olarak girmeye başladı . Eskitme ahşap dolaplar , vintage ve retro mobilyalar gibi raflar da yeni moda Mutfak Dekorasyon Fikirleri ile gerçekten de sıcak ve samimi bir hava oluşturuyor .

acik rafli mutfak dekorasyon modeli

acik rafli mutfak dekorasyon modeli

 

Bu yazımızada göz atınız:  Rengarenk Dekoratif Retro Beyaz Eşya Modelleri 2018

Bir önceki yazımız olan Endüstriyel Tarz Mutfak Dekorasyon Modelleri 2017 başlıklı makalemizde Endüstriyel Tarz Mutfak Dekorasyon Modelleri 2017 ve mutfak dekorasyon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2019 enza home olivia mutfak masa takimi modeli

Estetik Ve Kaliteli 2019 Enza Mutfak Masası Modelleri

Mutfağınızda tarz yaratacak yeni bir yemek masası istiyorsanız, Estetik Ve Kaliteli 2019 ...