Anasayfa / Dekorasyon / 2020 Küçük Oda Tasarımları

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel görüşün aksine dekorasyon, abiye tek alan yaratmaktan defa henüz çoğunu ifade eder. Örneğin doğru dekorasyon programları vasıtası ile evinizi olmasından henüz geniş gösterebilir, psikolojik olarak sizi rahatlatabilecek alanlar yaratabilirsiniz.

Eğer siz de “Evim defa ufak, bir miktar henüz rahat tek alana ihtiyacım var.” diyorsanız şimdi önereceğimiz fikirleri yaşama geçirebilirsiniz. O durumda sizi daha çok bekletmeyelim ve “Küçük hanesi sebep dekore edebilirim?” sorusunun yanıtını evinizin alanları tarafında verelim.

Küçük Salon Sebep Dekore Edilir?

Evinizde geçirdiğiniz dönemin çoğunda salonda, oturma odasında oluyorsunuz ve bu arada misafirlerinizi de bu bölgede ağırlıyorsunuz. Bu nedenle salon veyahut oturma odasının dekorasyonuna ilave olarak ehemmiyet verdiğinizi biliyoruz.

Peki, salon özelinde ufak hanesi kullanımı kolay duruma getirmek ve henüz geniş kılmak sebep olası olur? Küçük ev dekorasyonu salon örneklerine göz attığınızda fark edeceğiniz ilk şey açık renk tüketimi olacak. Çünkü açık renkler, hanesi olmasından henüz devasa gösterme ile ilgili süper kahramanlar! Duvar dekorasyonunda, mobilya seçimlerinizde açık renkleri seçenek etmelisiniz.

Bu arada taban kaplamasının dekorasyonun yanında salonu henüz geniş gösterebileceğini belirtelim. Bu hususta yardıma ihtiyaç duyuyorsanız “Zeminlerinizi Yenileyin: Parke Rengi Seçerken İlgi Edilmesi Gerekli olanlar Nelerdir?” yazımızı okuyabilirsiniz. Mobilyalarınızı, mesela koltuk takımınızı duvara dayanan bir şeklinde konumlandırmak, kullanım alanınızı artıracağından odanın henüz devasa görünmesini sağlar.

Ayrıca köşe koltuk desenleri de kullanım alanını artırma ile ilgili takviye alabileceğiniz ürünler. “Küçük ev dekorasyonu sebep yapılır?” sorusunun en ehemmiyetli noktalarından biri ise gereksiniminiz olmayan eşyaya odanızda yer vermemek. Bu arada belirlediğiniz mobilyaların minimal formlarda olması da çok önemli. Eğer depolama bölgesine ihtiyaç duyuyorsanız hem sehpa hatta gizleme kısmı olan ürünleri seçenek edebilirsiniz. Yani defa emelli mobilyalar, ufak ev için kullanımı kolay mobilyalar.

Cam ürünler, bölgede bölünmüşlük hissi oluşturmadığı için ufak odaların henüz devasa görünmesini sağlayabilir. Mesela masa, sehpa gibi mobilyalarınızı cam alabilirsiniz. Aydınlatmaya özen göstermek ve kısmı karanlık tek yer kalmayacak şeklinde ışıklandırmak da ufak hanelere dekorasyon önerileri arasında. Ayrıca lambadır gibi yer kaplayabilecek ürünlerden ise aplik, sarkıt gibi ürünleri seçenek edebilirsiniz.

Salon ve oturma odasında duvar dekorasyonu kuşkusuz oldukça önemli. Fakat duvar dekorasyonunda koyu renkli boya renklerini seçenek etmek veyahut bütün duvarlarda komplike renkli duvar kâğıtlarını tatbik etmek kısmı sıkıcı ve dar gösterebilir. Bu nedenle açık renkleri seçenek etmeli ve duvar kâğıdı programı yapacaksanız tek duvarda bu programlamayı yapabilirsiniz. Ayrıca duvarlarda ayna kullanmak da ufak ev dekorasyonu püf noktaları arasında.

Bu yazımızada göz atınız:  Mercan rengi ev dekorasyonları 2020

Küçük Yatak Odası Sebep Dekore Edilir?

Kendinizi formda hissedebilmeniz ve bu tarafta gününüzün güzel geçebilmesi için iyi tek uyku koşul. Peki, kalifiye uykunun dekorasyon ile de alakalı olma ihtimalini biliyor muydunuz? İsterseniz “Güzel Tek Uyku İçin 5 Yatak Odası Dekorasyon Önerisi” yazımızı okuyarak bu konudaki ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Şimdi, ufak yatak odası dekorasyonu nasıl yaparız anlatmaya başlayalım. İhtiyacınız olmayan eşyayı yatak odasında konumlandırmak kısmı derbeder ve henüz ufak gösterebilir. Bu nedenle mevzubahis yatak odası özelinde ufak ev dekore etmek için ise çok eşyaya odanızda yer vermeyerek ilk aşaması atabilirsiniz.

Gömme dolaplar ufak yatak odaları için en devasa yardımcılar! Şayet imkânınız varsa ufak olan yatak odanıza gömme dolap yaptırabilir ve odanızdaki kullanım alanını artırabilirsiniz. Küçük hanesi rahat gösteren renklerin açık renkler olmasından bahsetmiştik. Bu nedenle mobilya seçiminde ve perde seçiminde açık tonları seçenek edebilirsiniz.

Ayrıca yatak odası duvarlarında oyunuzu açık mavi ve açık yeşilden yana kullanabilmeniz mümkün. Bu renkler, “Ev Dekorasyonunda Renklerin Psikolojik Etkileri: Odalara ve Trendlere Göre Renk Tüketimi Rehberi”nde de söz ettiğimiz gibi sakinleştirici tesire sahip. Ayrıca tekstil ürünlerinin de dekorasyona etkisini unutmamak gerek! Açık renkli nevresim takımları, kısmı henüz rahat gösterebilir.

Mobilya seçiminde karyola adına bazaları seçenek ederek gizleme alanınızı artırabilirsiniz. Böylece henüz ufak tek gardırop işinizi görebilir veyahut şifonyere gereksiniminiz olmaz. Ayrıca baza ve gardıroba mevsimi olmayan giysilerinizi veyahut ürünleri depolarken vakumlu hurçlardan takviye alarak yerden tasarruf edebileceğinizi hatırlatalım.

Gardırobunuzu aynalı seçenek ederek hem harici tek boy aynasına olan ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir hatta aynanın kısmı geniş gösterme gücünden faydalanabilirsiniz. Eğer komodin koymaya yeriniz yok ise bu halde abajur koymak için de yeriniz yok demektir.

Aplikleri veyahut yatağınızın iki yanından sarkıp trend tek görüntü sunacak sarkıtları aydınlatma ürünü olarak seçenek edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır? 2019-2020 Yatak Tercihleri başlıklı makalemizde 2019 yatak modelleri, 2020 yatak modelleri ve doğru yatak seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla