Anasayfa / Mutfak / 2020 Klasik Mutfak Dekorasyonu

2020 Klasik Mutfak Dekorasyonu

Görkemli Işıltılar, bugünün modernliği ile geçmişin abiye ve nostaljik etkisini bir araya getiriyor.

Kahverengi, bej, beyaz, açık gri gibi renklerin yanında altın, roze altın, bakır gibi renklerden de bu stili tatbik etmek için takviye alabilirsiniz.

Klasik mutfak dolabı modellerinde ayrıntılar çok önemli.  Örneğin çağdaş mutfak dolabı alabilir ve bakır, roze metal, altın gibi renklere sahip doğal tasarımlı mobilya kulpları vasıtası ile Muhteşem Işıltılar’a yakışır tek alan oluşturabilirsiniz.

Mutfak duvarlarında yaldızlı, etnik veyahut nostaljik etkilere sahip seramik modellerini seçenek edebilirsiniz. Fakat bu sene mutfaklarda seramikler adına duvar kâğıtları veyahut duvar boyası programın epey tanınmış olduğunu belirtelim.

Dilerseniz renk paletine makul, doğal ayrıntılar taşıyan tek duvar kağıdı modeli ve renk paletine makul tek duvar boyası rengiyle mutfak dekorasyonunu değişik tek boyuta taşıyabilirsiniz. Klasik mutfak modellerinde aydınlatma da ilgi çekmeyi muvaffak olan kategorilerden biri. Altın rengi gibi metal ürünlerden istifade etmek alanın dekorasyonuna makul tek tercih yapmanızı sağlayabilir.

Buna artı olarak, LED teknolojisi ile üretilmiş doğal tasarımlı ampulleri seçenek ederek de nostaljik tesiri artırabilirsiniz. Klasik mutfak bataryası seçiminde de aydınlatma ve mobilya kulbunda bulunduğu gibi roze altın, bakır veyahut pirinç gibi ışıltılı seçenekleri seçenek ederek bütünlük edinebilirsiniz.

Mutfak aksesuarlarında da ilgi çekici olmak şart! Metal ürünler nihai senelerde epey tanınmış bulunduğu için metal ürünlere mutfağınızda yer verebilirsiniz. Örneğin metal mutfak raflarını ve sepetlerini seçenek edebilir veyahut duvara monte edilebilecek mutfak tertip edici ürünler vasıtası ile alanın dekorasyonuna katkı sağlarken mutfağınızın derli toplu tek tasarıma sahip olmasını da edinebilirsiniz.

Zeminlerde doğal desenli veyahut tek renk doğal mutfak fayans modellerini seçenek edebilirsiniz.

Bej, kahverengi renk geçişli kilimler veyahut renk paletine makul tonlarda etnik desenli kilimler ise taban dekorasyonunu tamamlamanıza yardım edebilir.

MUTFAK DOLABI MODELLERİ

Pastel renklerin ve doğal öğelerin bir araya gelip hem abiye hatta yalın tek alan yaratmasını gerçekleştiren Zarif Dokunuşta kahverengi, krem rengi, soft pembe tonları, gri, bej ve beyaz kullanabileceğiniz ana renkler arasında.

Bakır, bronz, roze altın gibi renkler ise mutfak tasarımınızda ilgi çekici detaylara yer vermenizi sağlıyor. Zarif Dokunuşta seçenek edebileceğiniz mutfak dolaplarında beyaz gibi açık renklere yer verebilirsiniz. Mutfak dolaplarında açık renk tüketimi bilhassa ufak mutfakları devasa gösterme ile ilgili çok önemli. Mobilya kulplarında ise kara metal veyahut roze altın gibi renkleri seçenek edebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Özel Resim Baskılı 2018 Mutfak Paspas Modelleri

Mutfak duvarlarında tezgâh ve üst modül arasına seramik uygularken başka duvarlarda soft pembe veyahut açık gri gibi duvar boyası renklerinden takviye alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz seramik tek renk olabileceği gibi, kahverengi ve bej arasındaki tonları barındıran renk geçişli seçenekler de olabilir. Aydınlatma ürünlerinde de kuşkusuz doğal modele sahip seçenekleri seçenek etmelisiniz. Siyah metalin yanında altın rengi, bakır rengi aydınlatma ürünlerini de değerlendirebilirsiniz.

Zincir ayrıntılı alternatifler ise önceliğiniz olmalı. Mutfak bataryasında roze altın, krom gibi seçenekleri seçenek edebilirsiniz. Bu arada batarya ve aydınlatma ürünlerinin renklerini aynısı seçmek, bölgede bütünlük sağlayabilir. Mutfak aksesuarlarında da metal ürünlere öncelik vermelisiniz.

Roze altın, bakır gibi renklerin yanında kara metaller de önceliğiniz olmalı. Kahverengi ahşap sepetlerden veyahut başka yardımcı ürünlerden takviye almamak Zarif Dokunuşu henüz sıhhatli şeklinde uygulamanıza yardım edebilir. Zeminlerde soft renklerde seramikler seçenek edebilirsiniz. Klasik-modern motiflerdeki kilimler ise alana hareket katabilecek önerilerden.

MUTFAK DOLAPLARI SEÇENEKLERİ

Mistik ve etnik desenlerin hâkim bulunduğu Doğunun Gizemi’nde nostaljik rüzgârları eğlenceli tek şeklinde hissetmek olası. Kırmızı, mor, fuşya, mavi, turuncu gibi ilgi çekici renklerden bu dekorasyon stili uygularken takviye alabilirsiniz.

Doğunun Gizemi’ni uygularken seçenek edeceğiniz mutfak dolapları; beyaz, gri gibi yalın renklere sahip olabilir. Fakat doğal dekorasyonun etkisini çoğaltmak dilerseniz mor dolapları da seçenek edebilirsiniz. Altın rengi veyahut kara metal mobilya kulpları ile bu mutfak mobilyasını tamamlamayı unutmamalısınız. Mutfak duvarlarında nostaljik ve etnik tesirleri olan seramikler seçenek faktörüz, dekorasyonun ruhunu yansıtmak yönünden çok önemli.

Fakat her duvara bunu tatbik etmek kısmı boğucu kılabileceği için kimi duvarları dengeleyici renklerle boyayabilirsiniz. Aydınlatma ürünlerinde de doğunun ruhunu yansıtabilecek tasarımdaki ürünleri seçenek etmelisiniz.

Pirinç, bakır, altın, krom rengindeki veyahut eskitilmiş tasarıma sahip zincir ayrıntılı aydınlatma ürünleri mutfağınızın dekorasyonunu bitirmek ile ilgili epey destekleyici.

Tasarımın yanında, mutfakta oluşabilecek ilçeleri en aza indirebilmek için her noktayı aydınlatmaya itina göstermeli ve tezgâh üstüne LED şerit veyahut duvara aplik gibi ek aydınlatma seçeneklerinden takviye almanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Zevkiniz Hangisi: Klasik Mutfak Mı? Amerikan Mutfak Mı? başlıklı makalemizde amerikan mutfak avantajları, amerikan mutfak dezavantajları ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla