Anasayfa / Dekorasyon / 2020 Bahçe Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

2020 Bahçe Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Doğanın insan üstünde sakinleştirici tesiri bulunduğu tek realite. Evinizde tabiat ile buluşmanızı ve sevgi dolu, neşeli vakit geçirmenizi gerçekleştiren alan ise kuşkusuz ki bahçeleriniz! Siz de bahçenizde vakit geçirmekten beğeni alıyorsanız ve bahçe dekorasyonu ile ilgili ellerinizi sıvayıp hayat alanınızın bu noktasını henüz abiye ve bu arada kullanımı kolay kılmak istiyorsak doğru yerdesiniz! Zira bu muhtevada bahçesini güzelleştirmek isteyenler için bahçe kendin yap fikirlerini sunacağız.

Ev dekorasyonu denildiğinde akıllara ilk gelen ürün gruplarından birisi kuşkusuz ki mobilyalar. Aslında iç mekân tasarımında çok önemli olan mobilyalar, dış mekânları tasarım eder iken de epey önemli.

Yani bahçe mobilyaları, bahçenizi konforlu ve abiye kılmak için olmazsa olmaz. Son senelerde tabii yansımalar epey tanınmış ve bu trendi mobilyalarda da görmek olası. Üstelik paletler ile yapabileceğiniz mobilyalar vasıtası ile yalnızca trendleri yaşama geçirmekle kalmayıp abiye mobilyalara da sahip olabilirsiniz.

Aynı boyuttaki iki paleti üst üste koyun. Dilerseniz düz gönye ve akülü vidalama vasıtası ile bu iki paleti birleştirebilirsiniz. Paletleri duvara yaslayın. Palet ile aynısı boyutta olan minderleri paletlerin üstüne koyun ve kısmı süsleyici minderler ile renklendirin. El yeteneği ile kendisi bahçenizin mobilyasını inşa etmek işte bu kadar kolay!

Bahçenizde Keyifli Vakit Geçirin: Salıncak

Yetişkin veyahut çocuk; kimse salıncağa hayır diyemez! Şayet bahçenizde devasa, kalın dallara sahip tek ağaç varsa hiç düşünmeyin ve bahçe dekorasyonu diye (do it yourself) fikirlerinden bir tanesi olan salıncak yapımı için ellerinizi sıvayın! Şimdi, salıncak yapımı adımlarını sıralayalım.

Yeterli genişlikteki ahşap tek plakayı zımparalayın. Dilerseniz hobi boyaları ile plakayı renklendirebilir ve henüz ilgi çekici tek salıncak da oluşturabilirsiniz. Plakanın dört yanını delgi ile delin. Açtığınız deliklerin kullanacağınız halatın çapına makul olmasına ilgi edin.

Bu yazımızada göz atınız:  Renkli Ve Keyifli Bohem Ev Dekorasyonları

2 halatı ağacın dalına geçirin. Halatı geçirdikten ardından düğüm atarak halatı ağaca sıhhatli tek şeklinde sabitleyebileceğinizi hatırlatalım. Ardından halatın uçlarını, delgi ile deldiğiniz yerlerden geçirin. Plakanın altından halatı düğümleyin. Son olarak, plaka adına külüstür tek ahşap iskemle kullanabileceğinizi ve geri dönüşüme katkı sağlayabileceğinizi de belirtelim.

Eğer sandalyeden salıncak yapımı fikrini yaşama geçirmek istiyorsak sandalyenin ayaklarını çıkarmanız gerekliliğini hatırlatalım. Bahçe Kapınızı veyahut Çardağınızı Renklendirin: Rüzgâr Çanı

Güzel tek bahçeye sahip olmak için kullanmadığınız külüstür eşyayı veyahut hanenizde fazlalık yapmış ürünleri değerlendirmek mutlaka Anahtar, boncuk, deniz kabukları, hem de bahçenizdeki ağaçlardan dökülmüş ince dallar… Kendin yap bahçe ve balkon fikirleri arasında bulunan rüzgâr çanı vasıtası ile bu alanlarda oldukça hoş tek aksesuara sahip olabilirsiniz.

Şimdi, rüzgâr çanı nasıl yaparız, anlatalım. Dalı testere ile dilediğiniz boyutta net, ihtiyaç duyulan ise zımparalayın. Misina ipe, rüzgâr çanında yer açmak dilediğiniz külüstür anahtar, deniz kabukları veyahut külüstür kolyelerinizde tespit edilen boncuk gibi ürünleri geçirin. Dilerseniz süslemede kullanacağınız ürünleri hobi boyası ile boyayabilirsiniz.

Misina ipi dala asın ve bağlayın. Misina sıklığını istediğiniz gibi oluşturabilir ve rüzgâr çanını bahçe kapısı veyahut çardak girişi gibi alanlara konumlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Küçük Oda Tasarımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla