Anasayfa / Dekorasyon / 2019 Yılı İçin 8 Yazlık Ev Dekorasyonu Önerisi

2019 Yılı İçin 8 Yazlık Ev Dekorasyonu Önerisi

Havaların ısınması ile birlikte istikametini yazlık evlerine çeviren kişiler için sunduğumuz 2019 yılı 8 yazlık ev dekorasyonu önerisi, yazlık evinizi daha görkemli ve konforlu hale getirecektir. Farklı yazlık ev dekorasyonları ile yaz aylarında kullanmış olduğunuz yazdıklarınızı, ortamın havasına daha uygun hale getirebilirsiniz.

2019 Yılı Yazlık Ev Dekorasyonu Önerileri

1- İhtiyacınız Doğrultusunda Dekorasyon Yapın

Yazlık evler sürekli olarak kullanmış olduğunuz evler olmadığı için, özellikle dekorasyon maliyetini göz önünde bulundurarak ihtiyacınız doğrultusunda dekorasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kullanım ömrü az olan dekorasyonlardan kaçınmak da, yazlık evlerin dekorasyonu için tavsiye edebileceğimiz şeylerden birisidir.

Yazlık evler için yapılan dekorasyonlar da düşülen en büyük hata, bu evlerin daha az kullanılması nedeniyle kullanım ömrü az olan dekoratif objelerin seçiliyor olmasıdır. Oysa bu uygulama sürekli yazlığınızı yeniden düzenlemenize gerek kıldığı gibi, sıklıkla dekorasyon masrafı yapmanıza da neden olmaktadır.

Koca bir yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak için kullandığınız yazlıklar, hem ihtiyacınıza yönelik hem de iç açıcı objelerin kullanıldığı dekorasyonların uygulanması gereken alanlardır. Bu nedenle bu iki hususu dikkate alarak işlevsel dekoratif ürünler kullanmanız daha ideal bir seçenek olacak dedi.

Yazlıkta daha az eşyaya yer vererek hem ruhunuzu daha fazla dinlendirecek bir ortama sahip olabilir, hem de eşya kalabalığı nedeniyle dinlenmek için gittiğiniz yazlıkta sürekli düzenleme ve temizlik işleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınıza yönelik yaşamı kolaylaştıran ürünleri tercih etmeniz gerekir.

2- Renklerle Ruhunuzu Dinlendirin

Yaz mevsimini daha rahat geçirmek için gittiğiniz yazlık evinizde, perde, duvar ve zemin gibi alanların renkleri normal yaşam alanlarına göre daha büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle duvar ve perde renklerinizi içinizi açacak renklerden seçmeniz, daha dinlendirici bir ortama sahip olmanız için önemli dekoratif faktörlerin başında gelmektedir. Genel olarak insanların sevdiği nar kırmızısı ya da ateş kızılı renkler yazlıklarda tercih edebileceğiniz renkler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra kavuniçi rengi de, hoş bir ortam oluşturmak için ideal bir seçim olabilir. Ancak siz yine de kendi zevkinize uygun renklerle yeni bir ortam oluşturarak, yazlık evinizin daha fazla dinlendirici etkiye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarının en sevilen renkleri, bu anlamda size yardımcı olabilirsin.

2019 Yazlık ev dekorasyonu önerileri

3- Alan Verimi Sunan Dekoratif Ürünler Kullanın

Daha fonksiyonel ürün kullanımı için, alan verimi sunabilecek dekoratif ürünler seçmenizi tavsiye ederiz. Özellikle yukarıdaki tavsiyemize uyarak kalabalık eşyalardan kaçınmak istiyorsanız, çok amaçlı raflar, masa ve dolapların yanı sıra çekyat gibi farklı çok amaçlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede toplamak ve temizlemek zorunda olduğunuz eşya sayısı önemli ölçüde azalacağı gibi, evinizde daha geniş bir alan oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

4- Doğa Esintilerinden Faydalanın

Bulunduğunuz yerin amacına uygun bir şekilde ister canlı, isterseniz yapay bitki kullanılarak yazlık evinizi doğa ile bütünleşmiş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Buradaki en önemli tavsiyemiz normal evinizde bulunan canlı dekoratif bitki ya da çiçeklerinizi yazlık evinize getirerek burada kullanabilirsiniz. Şayet yazlık evinizde sürekli canlı bitkisi olmasını istiyorsanız, belirli aralıklarla gidip bitkilerin bakımını yapmak zorunda olduğunuzu unutmamak gerekir.

5- Zeminler Sade Olsun

Duvar ve perde renk seçeneklerinin canlı olması gerektiğini yukarıda söylemiştik. Zeminlerinizi de çok canlı hale getirmek büyük bir abartı olacağı için, ruhunuzu sıkacaktır.

Zemin renginde sadelikten yana olurken, kilim ya da halıların renkli olması daha cazip bir ortam oluşturmanız için mutlaka dikkat etmeniz gereken öneriler arasında yer almaktadır. Yer döşemesi için seramik tarzı ürünler yerine özellikle bahçeli bir yazlık eviniz varsa ahşap yani laminat tarzı yer kaplamaları tercih etmenizi de ayriyeten öneririz.

6- Tablo Detaylarına Dikkat

Bitki ve canlı çiçeklerle dolanmış rengarenk bir ortam oluşturmuş olsanız dahi, yazlık ev dekorasyonu önerileri arasında da olmazsa olmazlardan birisi, sıra dışı tablolar kullanmaktır. Hatta geniş duvarların hepsinde farklı boyutlarda ve duvar rengine uygun şekillerde tablolar kullanmanızı tavsiye ederiz.

7- Dış Cephe Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Önemlidir

Yazlık ev dekorasyonu önerileri arasında en fazla ihmal edilenlerden birisi de, evin dış cephesi olmaktadır. Maalesef ki dekorasyon denilince akla ilk olarak gelen, iç mekanlar olmaktadır.

Oysaki dekorasyon yaşam alanına ilk adım attınız yer olan bahçelerden başlayarak, evin her köşesine kadar ulaşan bir çalışma bütünü olmalıdır. Bu nedenle evin dış cephesini isteğinize uygun bir şekilde boyatmanın yanında, dekoratif farklı ışıklandırmalar ve duvara monte edilmiş hayvan heykelleri gibi farklı ürünlerle yazık evinizin şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

8- Bahçeyi Evinizle Bütünleştirin

Yazlık evlerin vazgeçilmez etkinlik alanları arasında yer alan bahçeler, 2019 yazlık ev dekorasyonu önerileri arasında kesinlikle sunacağımız yerlerden birisidir. Bahçenizin konumuna ve durumuna göre farklı birçok dekoratif ürünleri kullanmanız mümkündür. Bu konuda tercih sizin zevkinize ve bahçenizin durumuna göre olmalıdır. Özellikle evin bahçesine yönelik yapacağınız çalışmalar, yazlık evinizi amacına yönelik daha fazla kullanmanıza yarayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Genel Dekorasyon Trendleri başlıklı makalemizde 2019 Genel Dekorasyon önerileri ve 2019 Genel Dekorasyon Trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

2020 Küçük Oda Tasarımları

Evinizi doğru tek şeklinde dekore etmek düşündüğünüzden henüz ehemmiyetli olabilir. Çünkü genel ...