Anasayfa / Genç Odası / 2019 Tasarruflu Genç Odası Yenileme Fikirleri

2019 Tasarruflu Genç Odası Yenileme Fikirleri

Yaşam alanlarına kıymet vermek, sadece o alanları pahalı eşyalarla süslemek demek değildir. 2019 yılı için tavsiye edeceğimiz tasarruflu genç odası yenileme fikirleri, uygun fiyatlarla daha aza mal ederek genç odası dekorasyonu için basit ancak etkili yöntemler sunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde genç odasının farklı bir görünüme kavuşmasını sağlarken, diğer yandan normal dekorasyon çalışmalarına göre paranızın önemli bir kısmının cebinizde kalmasını sağlamaktadır.

Genç odanızın eski görünümünden sıkıldınız ve görünümünü değiştirmek istiyor ancak bunun büyük bir maliyet oluşturmasından korkuyorsanız, 2019 tasarruflu genç odası yenileme fikirleri tam da size göre ipuçlarından oluşmaktadır. Özellikle odasını uyumak dışında ders çalışmak ya da zihin açıcı farklı aktiviteler gerçekleştirmek için kullanan gençlerin odasında yapacağınız değişiklikler, onların ufkunu açarak daha güzel bir ortamda çalışmalarına ve bu çalışmalardan verim almalarına yardımcı olacaktır. Gelin hep birlikte, 2019 tasarruflu genç odası dekorasyonu önerilerine göz atalım.

2019 Tasarruflu Genç Odası Yenileme Fikirleri

Mobilyalardan Başlayın

Şayet atılmaya kıyamayacak kadar eski olmayan mobilyalar bulunuyorsa, o zaman bunlara basit işlemler yaparak hem yeni hem de daha farklı bir görüntü verebilirsiniz. Yapacağınız basit dokunuşlarla, çalışma masası, gardırop ve diğer mobilyaların kullanım süresini, kesinlikle birkaç yıl daha uzatmanız mümkündür. Bunun yanı sıra size de eğlenceli bir uğraş olacak bu yenileme çalışmalarıyla yepyeni bir çehre kazandırmaya hazırsanız, hemen başlayalım.

Mobilyalara yapışkan folyo uygulaması yaparak yeni görüntü elde edebilir, ya da farklı uygulamaları da bu anlamda deneyebilirsiniz.

Lazım Olacak Malzemeler

Maket bıçağı

Makas

Akülü vidalama

Silikon spatula

Temizlik bezleri

Seçiminize göre yapışkan folyolar

Şerit metre

Mobilyanıza uygun kulplar

Malzemelerimizi temin ettik. Peki, yapışkanlı folyo ile mobilya kaplaması nasıl olur? Diyorsanız, hemen adım adım onunda cevabını verelim.

  • Kaplama esnasında tüm ayrıntılara inerek, sorunsuz bir kaplama yapmak için öncelikle akülü vidalama ile mobilyalarınızın sökülen kısımlarını sökerek işe başlayın.
  • Temizlik beziyle, söktüğünüz bütün parçaların tozunu iyi bir şekilde alarak temizleyin.
  • Mobilyaların arka kısımlarına da yapışkanlı folyo gelecek şekilde, şerit metre ile dikkatli bir şekilde ölçü alarak, mobilya parçalarına göre yapışkanlı folyoyu kesin.
  • Parçalara folyo uygulaması aşamasında, folyonun yapışkanını dikkatli bir şekilde açtıktan sonra silikon spatula yardımıyla yine yavaş hareketlerle dikkatli bir şekilde iterek yapıştırın. Folyonun mobilya parçasının görünmeyecek arka kısımlarına kadar ilerlemesi, burada çok önemlidir.
  • Gerek duymanız halinde, kalmışsa kenar kısımlarda bulunan fazlalıkları kesip, parçaların arka kısımlarını güzelce kaplayın.

Yapışkanlı folyo uygulaması için tercih edeceğiniz folyo renklerini, çocuğunuzun cinsiyetine uygun renkler olarak seçmek ve bu seçimde diğer mobilyaların, duvar ve zeminin rengini de dikkate almak daha hoş bir çalışmanın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kaplamayı tek bir renk yapmak yerine, mobilyanızın ayrı hatlarına farklı renkler uygulayarak da yapabilirsiniz. Ki bu, daha güzel bir görüntü verecektir.

Bu yazımızada göz atınız:  Gençler İçin Eğlenceli Yer Yatağı Modelleri 2017

Tasarruflu yeni bir duvar dekorasyonu düşünün

Duvar dekorasyonları, bir yenileme çalışmasının olmazsa olmazları arasında yer alan detaylardan birisidir. İllaki afaki çalışmalarla maliyet açısından zora sokacak değişiklikler yapmanıza gerek kalmadan, basit dokunuşlarla duvarlarınızda da ayrı bir hava estirebilir, genel çalışmaya destek olabilirsiniz. Duvarlarınızın yeni havasına kavuşmak için, ilk seçenek elbette ki boya değişikliğine gitmek olabilir. Uygun renk tonlarıyla yeni bir yüze kavuşturabileceğiniz duvarlar için, duvar kağıdı seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Tercih, tamamen size kalmıştır. Elbette ki duvar dekorasyonu için yapabileceğiniz uygulamalar, sadece bu seçeneklerle sınırlı değil. Duvarlarda yapılacak çalışmalara destek verecek farklı birçok unsurun olması, bu alanlar için büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Sıra dışı ve dekoratif özellikli tablolar, resim çerçeveleri, aydınlatma armatürleri ve hatta daha önceki ipuçlarımızda paylaştığımız gibi yemek tabaklarının duvarlarda süs olarak kullanılması gibi farklı birçok seçenekten yararlanabilirsiniz.

2019 tasarruflu genç odası yenileme önerileri

Evdekorsitesi.com Kendin Yap Önerileri

Sitemizde sizler için tarif ve önerisini yaptığımız birçok kendin yap önerisiyle, 2019 tasarruflu genç odası yenileme fikirleri için ilham kaynağı bulabilir, odanız için en uygun kendin yap ürününü hazırlayarak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Tasarruflu fikirler arasındaki kendin yap tavsiyeleri aynı zamanda, sizin elinizden çıkacak bir ürünün kullanılması nedeniyle daha çok hoşunuza gidecektir.

Halı ve Perde Detaylarıyla Noktayı Koyun

İster komple bir dekorasyon çalışması, ister basit bir yenileme çalışması olsun. Halı ve perdeler gibi ev tekstili ürünlerin bu çalışmalardaki önemi göz ardı edilemez. Tercih edeceğiniz bu ürünlerin illaki çok pahalı ürünler olması düşüncesinden ziyade, ortamla uyumlu ürünler olmasına dikkat ederek seçim yapmak, çalışmasını yaptığınız yenileme için muhteşem bir görüntünün önemli bir parçası olacaktır.

Kesinlikle atlanmaması gereken detaylardan ikisi olan perde ve halılar, sadece mobilyalarınızın rengine göre değil aynı zamanda odanızın şekline göre de dikkatli bir şekilde seçilmelidir.

Yukarıda bahsi geçen basit yenileme çalışmalarıyla, genç odanızın çehresini nitelikli bir şekilde değişerek, çocuğunuzun odasında farklı bir hava estirebilirsiniz. Diğer genç odası dekorasyon önerileri için, sitemizin genç odası kategorisinde yer alan yüzlerce içeriği inceleyebilirsiniz.

2019 Tasarruflu genç odası yenileme fikirleri

Bir önceki yazımız olan 2019 Rengarenk Dekoratif Genç Odası Perdeleri başlıklı makalemizde 2019 Rengarenk Dekoratif Genç Odası Perdeleri ve genç odası perdeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla