Anasayfa / Banyo / 2019 Modern Banyo Dekorasyonları – Son Yılların Trendleri

2019 Modern Banyo Dekorasyonları – Son Yılların Trendleri

Evin bir bütün halinde dekorasyonu, hangi alanda olursanız olun ruhunuzu canlandıracak nitelikte olmalıdır. Bu nedenle her alan, dekorasyon anlamında gerekli önemi görmelidir. 2019 modern banyo dekorasyonları başlıklı bu yazımızda, son yılların popüler trendlerini sizler için bir araya getirdik.

Genellikle tadilat ve dekorasyon çalışmalarında geri plana atılan banyolar için uygulayacağınız çalışmalar diğer dekor çalışmaları ile bütünleştiğinde, evin her köşesinin ruhunuza ilham verecek nitelik kazanması açısından oldukça önemlidir. İster sadelikten yana olun isterseniz farklı seçeneklerden hoşlanın, sunduğumuz banyo dekorasyon önerileri banyolara yeni bir çehre kazandıracaktır.

2019 Modern Banyo Dekorasyonları – Son Yılların Trendleri

Endüstriyel Banyo Tasarımı

Endüstriyel tarzı yansıtan dekorasyonlar genellikle fabrika gibi yerlerin birer yaşam alanına dönüşmesi ile ortaya çıkmış, yeni bir stildir. Bu yüzden bu alanlarda kullanabileceğiniz renk seçenekleri biraz daha ağır tonlar olmalıdır.

Banyo dolapları için açık renk seçeneğinden kaçınılmalı, bordo, siyah ya da vişne çürüğü renkler daha ağırlık kazanmalıdır.

Şayet açık kahve renkleri tercih edecekseniz, banyo duvarlarında saydığımız renklere ağırlık verebilirsiniz. Tavsiyelerimiz bu yönde olsa da, dekorasyon yapacağınız banyonun genel yapısı ve durumuna göre uygun renk seçenekleri belirlemek, tüm detayları hesaplamak koşuluyla daha güzel işlerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Elbette ki her zaman bahsettiğimiz gibi, modern banyo dekorasyonu için aydınlatma ve bu amaçla kullanılan ürünlerde yapılacak çalışmanın önemli bir parçasıdır. Bu sebeple seçeceğiniz aydınlatma ürünlerinin de gerek banyo dolabı ve gerekse renk uyumu için iyi bir seçim yapılması gerekir.

Endüstriyel banyo tasarımları için ayna tercihi de, önemli detaylar arasındadır. Örneğin metal çerçeveye sahip endüstriyel görünüme uygun aynalardan yana, tercihinizi kullanabilirsiniz.

Eskitilmiş ve doğal taş görünümlü gri renkli banyo paspasları da basit bir detayı olsa da, banyo dekorasyonu için önemli sayılabilecek detaylardan birisidir.

Doğal Yaşamı Banyonuzla Bütünleştirin

Doğal yaşamdan esintiler sunan banyo dolapları ve duvar renkleri, modern bir görüntünün yanı sıra, banyoda geçireceğiniz süre boyunca ruhunuzu dinlendirecek nitelikte olmalıdır. Doğal görüntülerle bütünleşmiş seramikler, ahşap görünümlü banyo dolapları ve çevreye yerleştireceğiniz saksı bitkileri gibi birçok detay, bu ortamı oluşturmak için gerekli olan unsurlardır. Yine aydınlatma seçeneğini de buna uygun olarak yapmak bir yandan doğa ile bütünleşirken, bir yandan modern bir görüntü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Böyle bir ortama hasır saklama kaplarının daha uygun olacağı unutulmadan, saklama kabı detayları ihmal edilmemelidir.

Miniminal Modern Banyo Dekorasyonları

Özellikle küçük banyolar için tercih edilen miniminal modern banyo dekorasyonları, küçük olan banyonuzu en ideal şekilde değerlendirmek adına iyi bir seçenek olacaktır.

Bu yazımızada göz atınız:  Yeni Moda Gösterişli Banyo Paspas Takımları 2018

Bu tip bir çalışmada tercih edeceğiniz renk, ana hatlar beyaz, çerçeve ve kenarlıklar siyah olmalıdır. Ana hattın içine, farklı desenlere sahip duvar ve yer seramiklerini de dahil edebilirsiniz.

Orta büyüklükte bir ayna ve küçük banyo dolabı da, böyle bir alan için hoş duracak trendlerden birisidir.

Yalınlığın Büyüsü

Büyük banyolar için modern banyo dekorasyonları arasında popüler olan seçeneklerden birisi olan yalın ama modern tercihler, bu tip dekor stili sevenler için göze oldukça hoş gelecektir. Sadece lavabo buzdolabının ve rafların ahşap detaylara sahip olması ve birbirinden bağımsız alanlar olması, böyle bir ortamı oluşturmak için yeterli gelecektir. seramik detayında ise yine tek renk ancak hafif desenli seçenekler, yalın bir ortam oluşturmanın temel kuralları arasında yer almaktadır.

Modern Banyo Dekorasyonları

Parlaklıktan kastımız sadece aydınlatma olmasa da, aydınlatma ürünleri de bunun bir parçasıdır.

Aynı zamanda çekmece kulpları ve ayna çerçevesinin metalik parlak renklerden oluşması böyle bir ortam için tercih edilebilecek yöntemlerdir.

Renk Cümbüşü

Özellikle banyo gibi küçük alanlarda oldukça iddialı renklerin kullanılması, dekorasyon için oldukça cesaret isteyen işlerden birisidir. Eğer kendi tercihlerinize güvenmiyor ve renk cümbüşü bir ortam oluşturmak istiyorsanız, bu konuda uzmanlardan yardım almanızı öneririz.

Özellikle son yılların modası haline gelen kırmızı banyo dolapları, iyi konumlandırılması ve işlevsel olması halinde banyonuza ayrı bir hava katacaktır. Duvarlarınızı farklı renklerle süsleyebileceğiniz gibi, banyo duvarlarını biraz daha sade tutarak diğer objelerde renk tonlarına ağırlık verebilirsiniz.

Kırmızı renkler kadar, soft sarı renklerde son zamanların banyoda tercih edilen popüler renkleri arasındadır. Ancak dediğimiz gibi, renkler konusunda banyodaki diğer tüm objeler düşünülerek karar verilmeli, buna göre hareket edilmelidir. Aksi halde, banyonuza yeni bir çehre kazandırmak için yapacağınız çalışmanın sonu hüsranla bitebilir.

Modern Banyo Dekorasyonları trendler

Banyolarda Tropikal Desenler

2019 modern banyo dekorasyonları tavsiyelerimizden birisi de, son yılların en popüler uygulamaları arasında yer alan tropik desenlerdir. Özellikle fayans yada seramiklerde böyle iddialı tercihler yapmanız, dikkat gerektiren şeylerden birisidir. Zira banyo dolabı ve diğer unsurlarla uyumlu bir ortam oluşturmak, diğer detaylar dikkate alındığında oldukça zordur. Bu nedenle dekorasyonu bir bütün halinde düşünerek hareket etmek, böyle bir ortam oluşturmak için öncelikli olarak yapmanız gereken şeylerden birisidir.

2019 Modern banyo dekorasyonları trendler

Bir önceki yazımız olan Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizde Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla