Anasayfa / Genel / Duvar Dekorasyonu Trendleri 2019

Duvar Dekorasyonu Trendleri 2019

Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız, öncelikle buna duvarlardan başlamanız gerekmektedir. Zira evimizin tüm odalarının en fazla hacme sahip olan alanları, duvarlarıdır. Ayrıca yapacağınız basit değişikliklerle bile, tasarruflu bir şekilde evinize yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz. 2019 duvar dekorasyonu trendleri ile evinize basit bir dokunuşlarla ruh kazandırabilir, yepyeni bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sizler için sunduğumuz ev dekorasyonu fikirleri ile uyumlu olabilecek birçok duvar dekorasyonu da, 2019 yılı trendleri arasında yer alıyor. İşte o altın ipuçları…

Duvar Dekorasyonu İçin Aynalar

Ayna kullanımının sadece lavabo üstlerinde ve gerekli alanlarda olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten yanılıyorsunuz. Ayrıca herkesin yaptığı klasik şeyleri, yapma gibi bir zorunluluğunuzda bulunmuyor. Hem sıra dışı bir görüntü elde etmek ve hem de duvarlarınızı daha dekoratif hale getirmek için, odalarınızın duvarlarında da ayna detaylarına yer verebilirsiniz.

Klasik aynalar yerine farlı boyut ve şekillerde seçim yapacağınız aynalar, duvarınızın görüntü değişikliği için oldukça yeterli bir seçim olacaktır. Hem de aynı duvara, birkaç farklı ayna modeli koyarak, bu seçimi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, çerçeve renginin duvar rengi ile ahenk içinde örtüşmesi burada en temel etken olmalıdır.

Fotoğraf Çerçeveleri

Elbette ki duvar aksesuarları dediğimizde akla ilk gelebilecek şeylerden birisi de, fotoğraf çerçeveleri olmaktadır. Ki onlar olmadan bir duvar dekorasyonu düşünmek, çalışmanın bir kısmının eksik kalması demektir. Klasik çerçeveler yerine biraz daha sıra dışı bir tasarıma sahip çerçevelerle duvarlarınızı bütünleştirmeniz gerekir. Ayrıca sevdiklerinizden oluşan ve hatta varsa evcil hayvanınızın fotoğrafını dahi oluşturacağınız hatıra köşesine asmak, çok farklı bir hava yakalamanız için şahane bir seçenek olabilir.

Fotoğraf çerçevelerinde farklı desen ve tasarımlardan yana tercihinizi yaparak oluşturacağınız hatıra köşesindeki çerçevelerin belirli bir düzene sahip olmasından çok, salaş bir görüntüye sahip olması çok daha etkileyici olacaktır.

 

Bitkilerden İlham Alın

Tüm dekorasyon tiplerinin vazgeçilmesi olan bitkiler, artık klasikleşmiş gibi gözükse de aslında gerek ev dekorasyonu ve gerekse sadece duvar dekorasyonu için modası hiç geçmeyecek seçeneklerden birisidir. Bu nedenle, duvarlarınızda bitkilere az da olsa mutlaka yer verin.

Bitkilerle yapılacak duvar dekorasyonu bu senenin değil, belki de kıyamete kadar her senenin trendleri arasında yer almaya devam edecektir.

Aydınlatma İle Zarafet Katın

Farklı aydınlatma ürünleri ile duvarlarınıza, adeta bir zarafet katmanız mümkündür. Klasik aydınlatma ürünlerinin yanı sıra, piyasada onlarca hatta yüzlerce duvar aydınlatma seçenekleri yer almaktadır. Yakıp kullanmayacak olsanız dahi, dekoratif bir görüntü açısından bu ürünlerden yararlanmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

İlginç Bir Öneri: Tabaklar

Evet! Siz ilginç demeden, ilginçliğine vurgu yapan bir başlığı biz atalım istedik. Son birkaç yıldır duvar dekoru için sık kullanılmaya başlayan ve trenler arasında giren tabak uygulamaları, duvarlarınıza belki de sizin dahi görmediğiniz bir farklılık kazandıracaktır. Özellikle göze hoş gelen desen ve renklere sahip tabakları alt kısmından duvarlarınıza yan yana birkaç tane yapıştırarak, farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu yazımızada göz atınız:  10 Muhteşem Örnekle 2018 Yemek Odası Takımları

Ya da daha tasarruflu bir öneri olarak, kullanmadığınız beyaz zemine sahip tabaklarınızı hobi boyaları ile farklı şekillerde boyayarak, kendi tasarımınıza duvarlarınızda yer verebilirsiniz. Bu sayede kendinize farklı bir uğraş çıkarırken, hem tabaklarınızın değerlenmesini sağlar, hem de duvarlarınıza sıra dışı bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Çıtalarla Tasarruflu Bir Görüntü Elde Edin

Her zaman olduğu gibi, öncelikle tasarruflu dekorasyon önerileri sunmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz çıtaları duvarlarınıza eşit ölçülerde sabitleyerek, büyük paralara yapılabilecek güzellikte bir dekor elde etmeniz mümkün. Bunun için illaki çıtaları birer kare ya da dikdörtgen şeklinde duvarınıza monte etmeniz gerekmiyor. Bunun yerine aralara farklı şekillerde uygulamalar yaparak, yeni ve farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. Oluşturduğunuz tasarımı tek bir renge boyayabileceğiniz gibi, dikey çıtaları farklı, yatay olanları da farklı bir renkle boyayabilirsiniz.

  • Duvarınızı ölçerek, çıtaları yerleştireceğiniz yerler ayarlayıp işaretleyin.
  • Çıtaların boyanmasını önceden yaparak, duvarınıza farklı renk boya sıçramamasına özen gösterin. Montajdan sonra gerekirse, yeniden rötuş yapabilirsiniz.
  • Hazır olan çıtaları, arkasına yapışma etkisi kuvvetli silikonlar sürerek daha önceden belirlediğiniz yerlere yapıştırın.
  • Gerekli boya rötuşlarını yaparak, dekorasyonu tamamlayın.

Boyama için farklı bir ipucu verecek olursak da, çıtaların arasında kalan her boşluğu ayrı bir renge boyayarak daha farklı bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz. Ancak bunu yapmak, genellikle her odanın duvarında şık durmayacağı için, çocuk ya da genç odalarınız için deneyebilirsiniz.

2019 Duvar Dekorasyonu fikirleri

Duvar Dekorasyonu Olmazsa Olmazı: Tablolar

Duvarlar için vazgeçilmez dekor önerileri arasındaki tabloları, özellikle ayna detayının yoğunlukta olduğu duvarlarda tercih edebilirsiniz. Her duvarda şık durabilecek dekoratif tablolar ile duvarlarınızı süsleyebilir, dekorasyonunuza ayrı bir anlam katabilirsiniz.

2019 Duvar Dekorasyonu Trendleri

2019 duvar dekorasyonu için en klasik yöntem olan ve her yılın trendi olan duvar kağıtları da, zaten ilk akla gelen seçenekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, duvar kağıtları gibi bir öneri yapmaya pek gerek duymadık.

Bir önceki yazımız olan Hangi Boya Nerede Kullanılır? Boya Çeşitleri başlıklı makalemizde boya çeşitleri, boya türleri ve hangi boya nerede kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

x

Kaçırmayın!

ev temizligi pratik fikirler

İşinizi Kolaylaştıracak Basit Ev Temizliği Tüyoları

Evinizi temizlerken hem en iyi sonucu alabileceğiniz hem de zamandan kazandırarak İşinizi ...