Anasayfa / Mobilya / 2018’in en trend mobilya, kumaş ve malzemeleri

2018’in en trend mobilya, kumaş ve malzemeleri

2018’in en trend mobilya, kumaş ve malzemelerinde, cazibe ve zenginlik kuralı  2019’da trend olmaya devam edecek …

Koltuklarda, kadife kumaşlar ve koyu renkli ahşaplar, iç mekan tasarımcılarına göre 2018 yılında en popüler mobilya arama terimleri arasında yer alıyor .

İç Mekan Trendlerinde 2018/19 yılında,  en çok aranan mobilya modelleri ve kumaş renk seçimleri aynı zamandan bunlarla yapılan ev stillerini sizler için araştırdık.

 2018’in en trend mobilya, kumaş ve malzemeleri

Kumaş

Koltuk ve puf seçimlerinde kadife aramaları son altı ayda çok trend oldu. Süet aynı zamanda yükselişte, derin ve cesur renkler kadifede iyi bir şekilde tamamlıyor, duvar ve halı üzerindeki baskılar ve desenler de renk ve tekrarlar kullanılarak popülerliğini koruyor.

Renk

Kırmızı, lacivert, yeşil ve saks mavi en popüler renktir. Geçtiğimiz üç ayın en hızlı büyüyen rengi turuncu, ardından da sarı, yaşam alanlarının daha canlı hale gelmesi ve modern iç mekan tutkunları tarafından benimsenen yeni bir seçim oluyor.

Mobilya

Kadife koltuklar ve puflar, en popüler arama terimleridir. Bar konsolun da da geçtiğimiz altı ayda bir yükseliş oldu ve evi sosyal bir alan olarak görme eğilimini sürdürmesi tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Banklar için yapılan aramalar oldukça azaldı, belki de çok sert ve rahatsız edici olarak görülüyor. Bu arada, aynalar, iç mekan pazarında en çok aranan ürün olup, tablolar, açıklama parçaları ve alternatif tonlar yeniden dikkat çekmeye başlıyor. Daha Fazla: 2018 İkea Mobilya Koleksiyonu İle Keyifli Dekorasyonlar

Malzemeler

Mermer ve cam (renkli cam ve opak yüzeyler) artıyor. Bakır şu an bronzdan ve altından daha fazla satın alnıyor   ve ahşap her zamanki gibi popülerliğini koruyor, ancak 2017’nin beyazlatılmış ahşabı yerine 2018 için daha koyu renkler var. Bu özellikle yemek sandalyelerinde daha çok belirgindir. Hasır da son üç ayın dekorasyon trendlerinde keskin bir artış gösteren bir malzemedir.

Bu yazımızada göz atınız:  Minik Öğrenciler İçin 2019 İkea Çalışma Masaları

2018’in en trend mobilya, kumaş ve malzemeleri / GALERİ

Bir önceki yazımız olan Her Tarz Dekorasyona Yakışan Vintage Mobilya Modelleri 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum

Cevapla