Anasayfa / Bebek Odası / 15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

Siyah bir çocuk odası dekorasyonu için akla en son gelebilecek renklerden biri değil mi? Her ne kadar siyahın mekanda yaratacağı karanlık hemen gözünüzde canlansa da, doğru renk kombinasyonları ile çocuk odasında daha şık ve sevimli bir stil ortaya çıkabilir. Yazımızda bugün ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve modern 15 siyah çocuk odası dekorasyonu ve küçük ipuçlarına yer veriyoruz.

Söz konusu çocuk odası olunca birbirinden canlı ve enerji veren renkler genelde akla gelen ilk seçenektir. Çok renkli bir oda yerine daha minimal bir stil arayanlar için ise siyah ve beyaz kombinasyonu doğru ve şık bir seçim olabilir. Üstelik bu ikilinin yanına sarı, kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı renkleri dahil ederek çocuk odasından beklenen dinamik ve hareketli atmosferi sağlamak mümkün.

15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

Siyah beyaz çocuk odası için bu iki renk dışında bir çok parlak ve dikkat çekici renk bir araya gelebilir. Kısacası sadece bu iki renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Odanın belli bölümlerinde canlı renkleri odak noktaları oluşturmak için kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı bir dolap, sarı bir halı, mavi renk bir aydınlatma gibi.. Bu canlı renkler mekanda siyahın yaratacağı soğuk etkiyi kıracak ve ortaya daha sıcak aynı zamanda modern bir atmosfer çıkacaktır.

Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu için bu iki rengi kullanabileceğiniz ve öne çıkarabileceğiniz pek çok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Ancak siyah beyaz bir tema oluşturmak için odanın en dikkat çeken yani göze çarpan öğelerinde bu iki rengi kullanmalısınız. Perde, halı yada duvar kağıtları siyah ve beyazı en net şekilde ortaya çıkarabileceğiniz ögelerdir. Hem modern bir görünüm ortaya çıkar, hemde oda içindeki renkli oyuncaklar ile daha sıcak ve samimi bir atmosfer oluşabilir.

Bu yazımızada göz atınız:  Bebekler İçin Bulut Yastık Modelleri Ve Yapılışı

Siyah beyaz çocuk odası fikirleri 2019

Özellikle ışık almayan çocuk odalarında mobilya ve duvar rengi seçimlerinde beyaz tonlar kullanılabilir. Siyah bu noktada küçük parçalarda öne çıkar, sonuç yine estetik ve şık bir görünümdür. Örneğin İskandinav tarzı çocuk dası dekorasyon örnekleri gibi mekanda sade ve modern bir tarz siyah ve beyaz ile rahatça açığa çıkarılabilir. Aynı zamanda beyaz duvarlar ve mobilyalar mekanın daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Çocuk odasında siyah mobilyalarda kullanılacak ise açık renk duvarlar ve canlı renklerde aksesuar ve tekstil ürünleri seçilmelidir. Doğru renklerle dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır. Mavi, turkuaz, sarı, kırmızı, pembe, mercan rengi, yeşil renkler aksesuarlarda tercih edilirse odaya enerji ve hareket kazandıracaktır.

Bu renk kombinasyonları aynı zamanda duvar dekorasyonu içinde tercih edilebilir. Galerimizde size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık 15 modern siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu seçtik.

Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Bebek Odası Emzirme Koltuğu Modelleri başlıklı makalemizde 2019 Bebek Odası Emzirme Koltuğu Modelleri ve emzirme koltuğu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

cilek softy bebek odasi takimi 2019

2019 Güzel Ve Kullanışlı Çilek Bebek Odası Modelleri

Bebek bekleyenlerin çok beğeneceği harika seçeneklerin bulunduğu 2019 Güzel Ve Kullanışlı Çilek ...

DMCA.com Protection Status